Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak azok a gyerekek verekedős...

Csak azok a gyerekek verekedősek a bölcsiben/oviban, akiket otthon vernek? Vagy a kettő között nincs összefüggés?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
néha nem ártana egy kis irodalmat is olvasnod, mielőtt hülyeségeket beszélsz. Az agresszivitást NEM az eredményezi, ha valakit vernek otthon, hanem az, ha valakit túl szigorúan nevelnek. Ugyanígy a visszahúzódó gyerekek lesznek azok, akik túl liberális nevelést kapnak.
2010. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem, kérdeztem. Valószínű azért, mert nincs időm irodalmat olvasni. És ezt te hol olvastad?
2010. szept. 30. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak, ez elég jó leírás a különféle nevelési stílusokról: [link]

A gyerekekben, az emberben eleve benne van valamennyi agresszivitás. Azt, hogy ezt mennyire tudja valakikontrollálni, az már a személyiségén és a nevelésen is múlik. Hogy egy kisgyerek azért verekedne csupán, mert őt otthon verik, az nagyon téves elképzelés. A kicsikben elég nagy a birtoklási vágy, ragaszkodnak egyes dolgokhoz, a sajátjukhoz legfőképp. ha ezt veszélyben érzik, némelyik odaüt a másiknak. Lehet, hogy őt otthon sosem ütötték meg, de tudja, hogy ezzel fájdalmat tud okozni a "támadónak", tehát visszatartó ereje van (persze ezt egy gyerek ösztönből csinálja, nem gondolja így végig). Ha egy kisgyereket otthon gyakran megütnek, valóban megtanulhatja, hogy a konfliktusok, frusztrációk egyetlen elintézési módja ez. De ha sokszor kikap, szinte ez az egyetlen "nevelési módszer" otthon, az bizony a gyerek elbizonytalanodásához, visszahúzódóvá válásához vezethet.

2010. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl. az én fiam nincs verve, ő még is kicsit ilyen kötekedő, bár nem is ez rá a jó szó. Ő akkor csap oda valakinek, ha unatkozik. Nem haragból teszi. Nem tudom mi lehet az oka, de sok szülőtől hallottam, hogy hasonló viselkedést tapasztal. Nekem nincs szükségem verésre ahhoz, hogy fegyelmet tartsak itthon, én a megbeszélés híve vagyok, ha pedig nagyon megmakacsolja magát, akkor előveszem a "mérges hangomat" (fiam elnevezése), és ennyi :) Amúgy általában véve jó gyerek a fiacskám, csak nagyon huncut :D
2010. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs a kettő között összefüggés. Nem vertük egyik gyereket sem, ők sem verekedősek. Nem harapdáltuk egyiket sem, mégis mindkettő eléggé harapós volt néhány hónapon keresztül.
2010. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Mikor múlik el a harapós korszak?A lányom 1.5 éves és 3 hete harap!Eddig nem bántott senkit,sőt egy nagy mamlasz volt.

2010. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nagyjából kétévesen kezdődött, és úgy három hónapig, max. fél évig tartott a harapdálás.
2010. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm!Most örülök,hogy jön a tél!Mire újra sokat lehetünk a játszótéren addigra remélem kinövi.
2010. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!