Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egészségesen próbálom etetni...

Egészségesen próbálom etetni a kisgyerekemet, ezért folyamatos beszólogatásakat kapok?

Figyelt kérdés

Csak bio gyümölcsöt adok neki. Nem adok neki kész kaját, mindent magam csinálok. Nem adok neki bolti gyümölcsleveket meg semmi ilyen kész italt sem.

Vittem magunkkal bio banánt a barátainknál tartott összejövetelre. Adni akartak neki banánt, mire mondtam, hogy nem kell köszi, hoztam magunkkal. Nem tettem hozzá, hogy bio. Aztán "ja, a mi banánunk nem jó, tudom".

Máskor (ugyanezek az emberek) adni akartak neki valami készen vásárolt előrecsomagolt bolti sütit, én meg mondtam, hogy NE adjanak neki. Itt is ment a pofavágás meg hozzátették, hogy "ja a mi gyerekeink megeszik a sz.rt is". WTF???

Meg volt még több ilyen hasonló eset. A végén én érzem magam rosszul, de úgy vagyok vele, hogy nem fogom a gyerekemnek odaadni amit amúgy nem adnék oda, csak azért, hogy ne szóljanak be. Ti mit gondoltok? Másfél éves a kicsi amúgy.


2021. márc. 3. 05:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
A te dolgod, de tényleg túlzás amit csinálsz és eléggé sértő is. Most magába az elvbe, hogy bio, meg hogy boltit nem kaphat, nem mennék bele, mert a te gyereked, te eteted, de az, hogy vendégségben előkapod a saját banánt és hasonlók, hát én lehet nem nagyon hívnálak máskor meg.
2021. márc. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Azt hogy rendben van, hogy egészségesen szeretnéd etetni,ezzel semmi gond nincs. De túl liheged. Semmi baja nem lesz ha egyszer nem biot kap.

Azért érdekelne majd mikor oviba megy, szerinted ott mi lesz? Ott mit fogsz csinálnii? Minden csak bio nem.

Bio ma már csak az amit te saját magad termelsz meg..

A bolti bio ugyan úgy vegyszeres, vagy génkezelt.

2021. márc. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Azt gondolom hogy néha lehet adni neki "sz@rt is", 1-1 alkalomtól semmi baja nem lesz, és nem fogja tőled otthon a nem bio banánt követelni emiatt. Én elengedném a dolgot, ha vendégségben vagyunk, akkor nem lenne energiám azzal foglalkozni hogy nehogy egyen pár falat nem bio banánt. Nem azért mert mások mit gondolnak, én csak nem vagyok ennyire szigorú.


Amúgy majd azt hogy tudod feldolgozni hogy oviban nem csak h nem bio gyümölcsöt hanem igazi "sz@rt", kalácsot meg kenyeret is fog kapni? Vagy magán oviba iratod? Ha nem, akkor szerintem kicsit lazábbnak kéne lenned, de ez csak az én véleményem.

2021. márc. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy gondolom, hogy nem kell a ló túloldalára esni. Ez a viszem a saját kajánkat dolog kb egy éves korig oké, utána is lehet vinni, de csak azért, ha éppen nincs náluk olyan, amit enne a gyerek. De nem fog belehalni, ha a látogatásokkor nem 'bio' kaját eszik... Amúgy sem vagyok biztos benne, hogy a csomagoláson, matricán stb kívül bármi különbség lenne a babánok között. Ezt pont azért teszik rá, hogy az olyan szülők mint te, negvegyék a drágábbikat. Nem fogod tudni mindig megóvni, bölcsiben, oviban, suliban úgyis 'szennyet fog enni'. Sütire mondjuk tényleg nincsen szüksége, de az is olyan dolog, hogy nem lesz semmi baja ennyitől, ha otthon amúgy nem kap. Én lazulnék kicsit a helyedben, mert nem csak bele fogsz őrülni, de nem is fognak hívni látogatóba, meg ők is elkezdik majd terjeszteni, hogy őrült vagy. Olyan lehetsz, mint amit a barátnőm mesélt... Hogy eljöttek hozzájuk, a barátnőm meg akarta mutatni, hogy milyen cukin táncol az egy évese a tévére, a nő meg kiakadt, hogy kapcsolja ki, befogta a fülét a gyereknek és odébbráncigálta...

Szóval.. Otthon etesd csak a 'bio' cuccaiddal, de ha máshova mész, akkor ne csinálj ilyeneket, mert tuti többet nem hív senki. A gyereket is sajnálom kicsit.

2021. márc. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Bio banán? Elgondolkodtál már azon, hogy ha a bio banánod nem lenne kezelve semmivel, mire ideérne a tengeren túlról kb szétrohadna? A bio déligyümölcs a legnagyobb átverés.
2021. márc. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor már nem fognak hívni...😀

Tényleg átestél a ló túloldalára is.

Amugy az milyen bunko dolog hogy előveszel egy kaját amit a többi is ehetne, de te csak a sajátodnak viszel?

A másik nő legalább adott volna a tiédnek is!

2021. márc. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Az import termékek tele vannak nitrittel. Nem is lenne szabad babának adni..
2021. márc. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem itt azert a vendeglatokkal is baj van. En nem sertodnek meg, ha valaki nem kerne valamibol, ami nalam van, mert fel tudom fogni, hogy kulonbozo emberek vagyunk, kulonbozo izlesekkel, nezetekkel, stb. (A babanak nyilvan meg nem sok sajat izlese van egyelore, de ez szerintem lenyegtelen.) Sot, ha nagyon jo arc akarnek lenni es tudom, hogy olyan embert hivok, akkor elore lebeszelem vele, hogy vegyek-e valamit, mire jonnek, pl bio banant. Ha azt mondja hoznak, akkor nem sertodok meg.

Multkor en pl sajat csapvizet vittem magammal vendegsegbe, mert uditot ritkan iszom, es meg a csapvizzel is valogatos vagyok, mert ki tudja, hol milyenek a csovek, az elozo lakasomban pl csak asvanyvizet ittam, mert ott nem volt finom a csapviz, de a mostaniban meg tok jo. Senki nem sertodott meg, hogy a sajat kulacsombol ittam a vizemet es nem kertem uditot.

Szerintem az ilyesmin fennakadni annyira... nem is tudom. Nekem tok mindegy, ki mit eszik, iszik, ha vendegsegbe megyek, vagy hivok valakit, akkor azt az egyutt toltott ido miatt teszem, biztos nem akadnek fent ilyesmin.

2021. márc. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

Jó. Csaj ezek a nézetek majd megdőlnek, amikor a homokot eszi a földről, meg nagyanyó udvarában a tyúkszart.

Ne csodálkozz, ha beszólogatnak, felsőbbrendűnek, jobbnak hiszed magad másoknál. Szegény gyerek ezt meg fogja szívni. Mehet ez addig, amíg közösségbe nem kerül, de azt hiszed majd a bölcsiben, oviban mindenki bioszart ad a gyerekeknek, mert egy szülő kényeskedik?

2021. márc. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
8🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. márc. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!