Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egészségesen próbálom etetni...

Egészségesen próbálom etetni a kisgyerekemet, ezért folyamatos beszólogatásakat kapok?

Figyelt kérdés

Csak bio gyümölcsöt adok neki. Nem adok neki kész kaját, mindent magam csinálok. Nem adok neki bolti gyümölcsleveket meg semmi ilyen kész italt sem.

Vittem magunkkal bio banánt a barátainknál tartott összejövetelre. Adni akartak neki banánt, mire mondtam, hogy nem kell köszi, hoztam magunkkal. Nem tettem hozzá, hogy bio. Aztán "ja, a mi banánunk nem jó, tudom".

Máskor (ugyanezek az emberek) adni akartak neki valami készen vásárolt előrecsomagolt bolti sütit, én meg mondtam, hogy NE adjanak neki. Itt is ment a pofavágás meg hozzátették, hogy "ja a mi gyerekeink megeszik a sz.rt is". WTF???

Meg volt még több ilyen hasonló eset. A végén én érzem magam rosszul, de úgy vagyok vele, hogy nem fogom a gyerekemnek odaadni amit amúgy nem adnék oda, csak azért, hogy ne szóljanak be. Ti mit gondoltok? Másfél éves a kicsi amúgy.


2021. márc. 3. 05:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
86%
Szegény gyerek.
2021. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerinted mi baja lesz a gyerekednek, ha egyszer nem bio banánt eszik? Most őszintén? Vagy netán (ó, ne!!!) megeszik egy szelet bolti sütit, gyümölcslevet? Az óvodába mi lesz vele? Ha majd kicsit nagyobb lesz és bárhol bármivel megkínálják, mindig nemet kell majd mondania? Szegény gyerek! Nem mondom, hogy ne figyeljünk az egészséges táplálkozásra, főleg egy kisgyereknél, de ne már! Amit te csinálsz, az már régen túl van a paci másik oldalán.
2021. márc. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
91%
A banán rész miatt én szinte biztos vagyok benne, hogy kamu a kérdés. Sok mániákus anyukát láttam már az évek során, de az összejövetelen a banánt kicserélni sajátra, azért egyik sem csinálta. Aki tényleg ennyire figyel az nem fog banánt sem venni.
2021. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
87%
Azt gondolom hogy többet szóba se állnék veled. Költözz el a gyerekkel valami világvégi erdő szélére és egyetek magokat. Különben ez már képmutatás (és durva sértés).
2021. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%
Egészségesen akarod etetni erre a legkárosabb gyümölccsel tömöd..gratulálok
2021. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
79%

Na hol van a kérdező?! 🤔

Úgy látom semmi okosat nem tud hozzá fűzni, de még érvelni sem tud az álláspontja mellett..

2021. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Mo-on az egyik legpöpecebbül működő szervezet a NÉBIH, és minőségbiztosításra, mezgaz előírásokra, vegyszerhasználat utáni várakozási idők betartására, meg egyáltalán az egész termelési folyamat perfekt adminisztrálására leginkább adó cégek a nagy kisker láncok. Ezek alapján a legbiztonságosabb élelmiszerek a Sparban, Aldiban, Lidlben, stb. árult hazai termesztésű idényzöldségek és -gyümölcsök. A banánon abból a szempontból nem is igen érdemes rugózni, hogy oké, hogy az előállítás során nem használtak bionál tiltott vegyszereket, de a beszállítás már nem része a bio minősítésnek, és azért mégiscsak több ezer km-t utazik a gyümölcs konténerekben, ki tudja milyen körülmények közt. Arról már nem is szólva, hogy ahogy korábban írta valaki, a megromlás, penészedés sokkal nagyobb kockázat biotermékek esetén.

Ami a barátokat illeti: ha viszel külön kaját, arról minden körülmények közt előre illik szólni, pont azért, hogy az ilyen kínos helyzeteket elkerüld.

2021. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Én meg pici gyereknek se bio zöldség gyümölcsöt adtam, nem még később.

Ha a gyerek semmi (nem bio) dologhoz nincs hozzá szokva, később lehet attól lesz baja, eddig csak a bio ami nem is egészséges, később meg az oviban az eredeti majd akkor készül ki a gyomra, lesz minden baja, betegségek stb.

2021. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!