Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egészségesen próbálom etetni...

Egészségesen próbálom etetni a kisgyerekemet, ezért folyamatos beszólogatásakat kapok?

Figyelt kérdés

Csak bio gyümölcsöt adok neki. Nem adok neki kész kaját, mindent magam csinálok. Nem adok neki bolti gyümölcsleveket meg semmi ilyen kész italt sem.

Vittem magunkkal bio banánt a barátainknál tartott összejövetelre. Adni akartak neki banánt, mire mondtam, hogy nem kell köszi, hoztam magunkkal. Nem tettem hozzá, hogy bio. Aztán "ja, a mi banánunk nem jó, tudom".

Máskor (ugyanezek az emberek) adni akartak neki valami készen vásárolt előrecsomagolt bolti sütit, én meg mondtam, hogy NE adjanak neki. Itt is ment a pofavágás meg hozzátették, hogy "ja a mi gyerekeink megeszik a sz.rt is". WTF???

Meg volt még több ilyen hasonló eset. A végén én érzem magam rosszul, de úgy vagyok vele, hogy nem fogom a gyerekemnek odaadni amit amúgy nem adnék oda, csak azért, hogy ne szóljanak be. Ti mit gondoltok? Másfél éves a kicsi amúgy.


2021. márc. 3. 05:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

Az élelmiszeriparban dolgozom, mi gyártjuk a hazai bébiételek nagy részét, a legutóbbi auditon beszélgettem a minőségbiztosítási kollegáimmal pont erről, hogy milyen ostobán érzik magukat, hogy régen azt hitték az a jó, ha házi konszttal etetik a babájukat, mert pont hogy nem az az egészséges. A bebietelnel minden egyes alapanyagok külső laborban vizsgáltatunk be. Boltbab kapható bio-t konkrétan senki sem adna a gyerekének, mikrobiológus végzettséggel megmondom őszintén én sem. Sokkal nagyobb kárt okoz a penész például. Volt olyan ismerősöm, aki kb. 3 éves korától teljes kiötlésű sz.rokkal etette a kislányát, 5 évesen már menstruált szerencsétlen, a mikotoxinok teljesen szétcseszték a hormonrendszerét.


Egy szóval, nem feltétlen az az egészséges, amit most te annak gondolsz

2021. márc. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi de van valami allergiája gyerekednek ,mert akkor megértem hogy egy baráti társaságban nem kaphat sima banánt,vagy bolti kekszet.

Amúgy ha be kerül közösségbe úgy sem.kap bio gyümölcsöt,még a magán oviba sem de lesznek bolti joghurtok,bolti pék áruk és társai.

2021. márc. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%
Te nem vagy ép..Szegény gyerek.
2021. márc. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit túlzás, otthon rendben van, HA ti is ezt eszitek, VAGY még nincs 1 éves a baba. Egyébként sok. Meg

ha elmentek valahová, vagy közösségben úgyis fog találkozni mindenféle étellel, itallal, ami mértékkel nem baj, meg kell ismerkednie a szervezetének a hétköznapi ételekkel, amiket a következő soksok évtizedben fogyasztani fog.

Amúgy én 1 éves koráig semmit nem adtam neki, ami hozzáadott cukrot tartalmaz, és nagyrészt idényzöldséget, gyümölcsöt vagy időnként biót kapott, utána viszont elkezdtem megismertetni mindennel, mértékkel mindennel kell találkoznia a szervezetének.

2021. márc. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
A gyereked nem fog oviba járni?
2021. márc. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%
A vendéglátóid is túlon túl érzékenyek, de te is. Tök jó, hogy egészségesen szeretnéd nevelni, nekem is ez van tervben, de ahhoz nem a "bio" címke kell és pláne nem ezer kilométereket utazó banán. Nem fogod tudni mindig kerülni, hogy a gyerek ilyesmiket egyen és ha túl szigorú vagy előbb-utóbb a visszájára fordulhat. Van olyan ismerősöm, akinek a kislánya annyit hallgatta, hogy miket nem ehet, hogy most konkrétan már mindentől fél megenni, úgy kell imádkozni kb bele az ételt.
2021. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%

Túl mélyre ástad magad már ebbe a bio-mizériába...

Lehet egészséges étkezésre nevelni a gyereker -sőt, tök jó-; de ennek nem ez a módja.

Egyrészt káros is ez a fajta kizárólagosság, mert ezzel már inkább fóbiákat nevelsz belé olyan ételekkel szemben is, ami ugyanúgy egészséges lenne. Pl. mi van, ha nem bio zöldborsóból van a főzelék? Azt mondod neki, hogy ne egye meg a zöldborsó főzeléket? Nem pont az lenne az egészséges táplálkozás célja, hogy eféléket egyen?


Másik: ugye tisztában vagy azzal, hogy a bio-dolgok csak nagyon kis százalékban tényleg 'bio'-k. Sokszor épp a bio dolgok akadnak fenn az élelmiszer ellenőrzéseken. A bio banán pedig... ne haragudj, de ha ezt el is hiszed, akkor tényleg csúszik az ékszíj...


Harmadik: el kell, hogy keserítselek: ha közösségbe fog járni a gyereked, ott semmi sem lesz bio, de valamit ennie kell(ene). Ha pedig ő dönthet majd, alig fogja várni, hogy végre hozzájusson olyan dolgokhoz, amitől te addig tiltottad.


Szóval: igen, te egy igazi szuperanyu vagy...

2021. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%

vendégségbe nem viszünk magunknak különkaját, mert bunkóság. ha te valóban olyan kicseszettül egészséges vagy, hogy egy sima nem túlárazott banánba vagy egy péksütibe belehalsz, akkor ne menj sehova. de bunkó ne legyél pls.

(amúgy véletlenül tudom, hogy mo. egyik legnagyobb biogyümölcs-földje egy volt katonai lőtéren nő, hadd ne elemezzem neked, mik vannak ott a földben szennyeződések... de nincs rajtuk permet, tehát biztos nagyon egészséges.)

2021. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%
Fogalmad sincs mennyi szart adsz így is neki. Oviban nem ebédelhet majd a gyerek ? Ott szerinted fogják ezt nézni? Vagy majd előkapja az otthonról hozott kaját? Aztán majd csodálkozol ha azzal megy haza,hogy kinevetik,kiközösítik?
2021. márc. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, kérdező, én egyetértek a gyerekek egészséges etetésével, mi felnőttként is törekszünk a minél természetesebb, egészséges táplálkozásra, de azért senki nem fog belehalni, ha néhanapján eszik valami egészségtelenebb kaját. Ennyire felesleges túltolni.


Másik oldalról viszont ez a "fúúúj,, nem igaz, hogy bio, az is szét van permetezve"-jellegű összeesküvés elméletesdi sem normális, amit itt a kommentelők 90%-a leművel. Bmeg, senki nem hiszi, hogy a biokajákban egy gramm vegyszer sincs meg biztos vannak olyan cégek, amik sunyiskodnak, de azért ne higgyük már, hogy napi szinten bioételeket enni ugyanaz, mint a tudatosan szétvegyszerzett sz*rokat.


Mind tudjuk, hogy az emberek többsége tesz a gyereke egészségére, felesleges ilyeneket belemagyarázni.

2021. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!