Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt töltenek a kisgyer...

Mennyi időt töltenek a kisgyermekeitek rokonoknál? Mennyi a túl sok?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam van. A húgom évekig messzi városban diplomázott, a közeljövőben viszont visszaköltözik a városba és már többször felajánlotta, hogy szívesen vigyáz a kicsire, ha úgy van.


Megmondom őszintén, nekem ez nagy segítség lenne, mert másra nem nagyon számíthatok, apuka sokat és kiszámíthatatlanul dolgozik, a nagyszülők már nincsenek olyan állapotban, hogy huzamosabb ideig egyedül maradjanak egy kicsivel, viszont a ló másik oldalára sem szeretnék átesni.


A tesóm olyan, hogy családon belül simán magára veszi a felelősséget, ha azt mondanám neki, hogy holnaptól a gyerek veled él, akkor magához venné, ezért félek, hogy nem igazán lehetne vele megbeszélni, hogy mi neki a túl sok. Ráadásul kötetlen munkaideje lesz, magának osztja majd be, így ennyi határ sincs.


Ti mennyi időre, milyen gyakorisággal hagyjátok másra a gyereket?

(nem napokra gondolok, hanem pl egyszerre hány órát, egy héten/hónapban hányszor? vagy csak akkor, ha valami elintéznivaló van?)


2021. márc. 3. 11:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Az ovisaimat pl anyósom szerette hetente-kéthetente elkérni egy napra az oviból, mert ilyenkor elvitte őket az unokatesóhoz, akit meg délben hazahoztak olyankor.

Velem is ugyanezt csinálta nagymamám, volt heti egy közös napunk.

Ottaludni ötletszerűen, hol kéthetente, hogy kéthavonta, ahogy sikerül.

Nyáron pedig mindhárom nagyszülőpáros elviszi 2x1-1 hétre őket ottalvósra nyaralni.

De a huszonéves tesóink is szeretik elvinni őket évente 1-1 napra mondjuk állatkertbe.

Én azt mondom, oltári mázlista vagyok, mert elég sok időre el tudják vinni őket a rokonok, de senki nem érzi még tehernek, mert sokan is vannak. :)

2021. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember alapból akkor hagyja másra a gyerekét, ha szükséges".


Hát ez jó nagy hülyeség. Mi pl. azért hagyjuk a nagyszülőkre, mert imádnak unokázni, nem azért, mert épp dolgunk van.


Most elég nagyok lesz már az unokatesó is, hogy néha elhozzuk ide hétvégén játszani a mi gyerekünkkel, nyáron tök jó kint ülni, grillezni, medencézni, ezt-azt csinálni a kicsikkel családi programként.

2021. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az újabb válaszokat, megnyugtattatok! Kezdtem azt hinni, én vagyok az egyetlen, aki akkor is képes lenne családon belül másra bízni a gyereket, ha nincs vészhelyzet.
2021. márc. 3. 14:02
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Jaj ezek az anyukák.. Itt csak akkpr "elfogadható" másra hagyni, ha kórházba kell menni kb.


Ugyanmár. Nem baba már , szerethet másokat is, szerethet velük lenni, főleg hacsaládtag, aki szivesen van a gyerkőccel.


Képzeld, mi azért szoktuk másnál hagyni, hogy mint az állatok, fényes nappal, hangosan, korlátok nélkül szexelhessunk. Micsoda fertő 😝😝

2021. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem egy ilyen korú gyereknél már simán szóba jön, örömszerzés és kapcsolat erősítés cèljából is pár óra közös program. Nem kell hozzá indok. Pont ez, hogy elmegy érte óviba aztán játszózni, teljesen jó. Vagy egy sütizés vagy ilyesmi, persze most nincs hol.

Szerintem ne komplikald túl, pár alkalommal találkozzatok közösen, akár hívd meg a tesód és süssetek pizzát, aztán hagyd a barátságukat spontán alakulni.

Mindenképp először ne muszájból hagyd rá és ne messzire. Beszélgess is a tesóddal, hogy hogy neveled, mik a sajátságai, illetve sétálhatok együtt, hogy pl közlekedni lásson a gyerekkel.

A gyereknek szinte biztos, hogy hasznára fog válni, csak adj neki időt. Az én 26 hónapos lányom (tehát messze van a 3-tól) 2 hónappal ezelőtt már volt egy baráti szomszéd családdal játszózni, akikért rajong. Csak becsöngettek, hogy elvihetik-e őt meg a kutyát. Persze összejárunk, ismerjük őket. A kislányomat hat szekérrel se lehetett volna itt tartani és nagyon boldogan jött haza is.

Ez abszolút nem az anyaság fokmérője, hogy mindig Veled legyen, sőt, pont a sikeres szocializációt segíti.

2021. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tesóm és a sógorom heti 6 napot dolgozik. Így szombaton egész nap anyánké a gyerekük. Csütörtökön délutánonként az enyém.

Mindkettőnknek van kulcsa a lakásukhoz, van, hogy oda viszem a gyereket, van, hogy hozzám, és aztán viszem haza, van, hogy valami külső programot csinálunk. Anyám ugyanígy.

Szerintem ez nem teher. Szeretem az unokahúgom, ő is a családom, a vérem, és szeretnék vele egy szeretetteljes kapcsolatot fenntartani. Ehhez jó alap a heti egyszeri találkozó. Szeretek vele lenni, és ő is velem (anyámmal kicsit jobban, mégiscsak ő a nagyi, meg ott több édességet kap :))

2021. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!