Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire baj ez? Gyerekeknél...

Mennyire baj ez? Gyerekeknél tudatosítani, hogy ki az idősebb?

Figyelt kérdés

2 év van köztük. A nagyobb 9 éves. Azzal hogy a kisebb iskolás lett nagyon sok dolog megváltozott. Sokkal jobb képességű mint a nagyobb, pedig a nagyobb is kitűnő. De a kicsi valami hihetetlen. Míg neki elsőre megy minden, addig a nagyobbal mindent gyakorolni kell.


Láttam, hogy bántja ez a helyzet a nagyobbat. Rendesen érződött, hogy kisebbségi komplexusa van emiatt. Hiába mondtam, hogy nem érdekel, hogyha nem sikerül valami. Hiába nyugtattam, hogy őt pont úgy szeretem mint a kisebbet. De azt sem lehetett, hogy a kicsit nem dicsérem amikor annyira ügyes. Ezért egyszer eljött az a pont, hogy abban láttam a megoldást, hogy az élet más területein (ahol a nagyobb az életkorából adódóan ügyesebb), kiemeltem, hogy ő a nagyobb. Bizonyos dolgokat megengedtem neki, mondván, hogy neki már lehet. Máskor apró helyzetekben nem én segítek a kicsinek hanem megkérem a nagyobbat. Vagy pl ha hosszabb időre "valamiért ki kellett mennem az udvarra", akkor mondtam a kicsinek hogy szót kell fogadjon a nagyobbnak. A férjem szerint túlzás ez mert csak 2 év van köztük. (Olyat sosem bízok a nagyra amihez éretlen, inkább a kicsinek nem engedek ezt-azt amire mondjuk képes lenne.)


Mi baj lehet ebből? Végülis tényleg ő az idősebb. Legyen benne tisztelet felnőve és ne nézze hülyének! A nagyobb meg igenis érezze azt, hogy van egy kisebb testvére, akire "vigyáznia kell". Nyilván nem szó szerint. Szerintem ez a normális alapvetően. Amit most csinálok azzal csak ezt erősítem. Ráadásul nem akarom, hogy a kicsi elszálljon magától, lenézve a nagyobbat. Ehhez nincs joga! Az hogy ő jobb képességű az nem rajta múlott. Mert szorgalomról eddig beszélni nem lehet nála. Semmit nem kell csinálnia ezekért a jegyekért.


Szerintetek a férjemnek van igaza?


+ akinek már iskolás mind a két gyereke: hogy lehet oldani ezt a helyzetet, hogy az egyik jobban tanul? (Erre kérem csak az válaszoljon, aki benne van ebben! Nekem is voltak elképzeléseim, mielőtt kialakult ez a helyzet. De benne lenni teljesen más!)


2021. márc. 12. 09:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem lányainál is hasonló a helyzet. Két év van köztük, a nagynak tanulási nehézségei vannak, a kicsi meg lusta mint a föld, de kitűnő tanuló, és nagyon ügyesen zenél és táncol. Nem egyszerű helyzet, az biztos.
2021. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
82%

"A nagynál örömkönnyekben törünk ki, ha 5ös a nyelvtan, mert annyit készültünk rá, a kisebbnek meg mondom, hogy "ja jól van, nekes tudjuk, hogy megy."


Nos, ennyire nem lehetsz idióta. Ügyes vagy kisfiam pont elég mindkettőnek.

2021. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
#11 vagyok, a nagyon ügyesen zenél és táncol alatt azt értem, hogy versenyekre jár, és sorra nyeri őket.
2021. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

12es! Van iskoláskoru gyereked?

Mert a nagynál igenis, akkora öröm egy 5ös nyelvtan, hogy nen is tudom, titkolni az örömöm meg nem is fogom. Ez viszi előre a nagyobbat, hogy látja, hogy milyen büszke vagyok rá. Kell neki, szüksége van rá, hogy meg legyen dicsérve. Meg amikor tényleg annyira odateszi magát, készül. Intézzem el, annyival, hogy ügyes vagy kislányom? Hát nem fogom... EGYIKET SEM!

2021. márc. 12. 10:40
 15/32 anonim ***** válasza:
74%
Van gyerekem. Nem kell agyon dicsérni. Azért az ötös nyelvtan dolgozat nem akkora teljesítmény általános iskolában, nem anatómiából irt zh-t az orvosi egyetemen. Tönkre vágod azt a szerencsétlen gyereket a "csodagyerek" kicsi miatt
2021. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Térjünk vissza erre, ha iskolába jár legalább két gyereked! 😉


(Ma már nem olyan az iskola, mint a mi időnkben volt. Egy átlagos képességűnek igenis vannak kihívások pl magyar nyelvből.)

2021. márc. 12. 10:45
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

Egy gyerekem van és iskolába jár.


A magyar nyelvtan nem változik, az alapok ugyanazok. Általános iskolában nem tanulnak olyat, amit egy átlagos képességű gyerek ne értene meg. De a te dolgod, magasztald az egekig mindkettőt.

2021. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Szerintem jár a dicséret, ha készül, ha próbálkozik. Sőt, amikor dolgozatot ír, rengetegszer eszembe jut az nap.

A kicsinél ez nincs. Neki tudom, hogy megy. Nem is kell készülni vele.


Mondjuk elég erős iskolába is sikerült íratni őket. De nem bánom, mert szeretném, ha majd továbbtanulnának.

2021. márc. 12. 10:51
 19/32 anonim ***** válasza:
89%
Már el is döntötted az életüket....Mi van ha nem akarnak tovább tanulni? Ha az egyikük ács akar lenni, a másikuk meg hentes? Komolyan, nem normális ez a helyzet amit teremtesz, ez a hatalmas elvárás....
2021. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
88%
A kicsi elsős, teljesen más, mint a harmadikos anyag. Az örömkönnyeket túlzásnak érzem, az a dolguk, hogy tanuljanak. Ha nem csinálnál ilyen csinnadrattát a tanulás körül észre se vennék ki a jobb képességű, sőt még kívülállónak se derülne ki, mivel teljesen más a két tananyag.
2021. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!