Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg gáz egy 3 évesnél...

Tényleg gáz egy 3 évesnél idősebb gyereket oviba adni ha otthon vagyok a kistesóval?

Figyelt kérdés
A nagyobb gyerekem szeptemberben kezdené az ovit, elmúlt már 3, nagyon szeret gyerektársaságban lenni, folyékonyan beszél, szobatiszta, egy szóval óvoda érett...nekem eddig meg sem fordult a fejemben, hogy ne menjen oviba...ráadásul úgy tudom 3 éves kortól már kötelező is... de egyre többször találkozok döbbent tekintetekkel más anyukáktól, hogy "Te beadod oviba úgy hogy otthon vagy? :O" ... Ez most tényleg gáz? Rosszat teszek vele neki? Nem kellene beadnom? Egyáltalán lenne lehetőségem nem beadni úgy hogy már betöltötte a hármat? ...
2017. júl. 25. 12:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Szándékosan visszafogni gáz egy gyereket. Ennél már csak az lenne undorítóbb, ha 8 évesen adnád suliba a 6-7 évesen iskolaérett gyereket. Ilyen más országban nincs.
2017. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

Úgy tudom, hogy a betöltött 3. év után következő szeptember 1-től kötelező az óvoda.

Gondolom már igényli a gyerektársaságot. Sőt kell is hogy szokja a közösséget.

2017. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

ne aggódj,-a mi ovinkba mindenki beadta úgy a gyerekét hogy közben otthon volt a kisebbel. se az óvónőkben sem más szülőkben nem merült fel az kérdésként hogy: miért adta be az anyuka ha otthon van. csak nyáron "várták el" hogy ilyenkor az anyuka ne vigye.


Nekem 3 hónapos volt a kisebbik amikor töltötte a 3at a nagyobbik.és rám sem néztek csúnyán amiért el mertem vinni

2017. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez hülyeség.Az még oké ha bölcsibe nem viszi az ember a gyerekét, de az ovi szerintem kihagyhatatlan vagy nem tudom, hogy fogalmazzak. Szóval a kicsik 3 és 6 éves koruk között nagyon sokat tanulni az oviban,kicsit önállóbbak lesznek,egy picit felnőnek.Ráadásul fontos nekik ,hogy gyerektársaságban legyenek.Most képzeld el,hogy megy majd iskolába,a többi kicsi beszél az oviról,kinek mi volt a jele stb. Ő meg kimarad.Vagy ezek a szülők majd iskolába sem viszik,mert otthon vannak?

Azt nem tudom,hogy lehet-e,valószínűleg lehet kérvényezni,hogy otthon legyen veled.Szerintem ne hallgass ezekre az anyukákra,csináld úgy ahogy te gondoltad,ezzel csak jót teszel a gyerkőcnek,hogy nem veled van állandóan.

2017. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Kötelező már neki az ovi
2017. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%
3 éves kortól kötelező az ovi, úgyhogy nem is kérdés. :) Más anyukák meg foglalkozzanak a saját dolgukkal, minthogy rajtad csámcsognak. Ők biztosan tökéletesek. :D Hihetetlen egy világban élünk.
2017. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

"Most képzeld el,hogy megy majd iskolába,a többi kicsi beszél az oviról,kinek mi volt a jele stb. Ő meg kimarad"


Nagycsoport kötelező, az alól nincsen felmentés se úgyhogy nem marad ki. Én anno csak nagycsoportba jártam, nem maradtam le semmiről. Szerintem az iskolában meg a sok újdonság volt a téma, nem az, hogy mi volt oviban...

2017. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%
Az ovi 3 éves kortól kötelező. Persze lehet felmentést kérni, de egy nyitott, társaságszerető gyereknek miért lenne ez jó? Ott sok program van, vele egy korú gyerekek (nagyon igaz, hogy gyereknek gyerek a társasága),rengeteget fejlődnek ott a kicsik. Otthon mit csináljon, Nézze ahogy szoptatsz, altatsz, büfiztetsz? Ez egy ekkora gyereknek tömény unalom.
2017. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
4%

Nem kötelező, lehet felmentést kérni alóla pont az otthon lévő nőknek. Én biztosan nem adnám be, vagyis nem minden napra 8-17ig,ha már otthon vagyok, ráérek vele foglalkozni, bár én annyi gyereket is vállaltam amennyivel elbírok, nem az óvodának szültem. Enyém is szereti a gyerektársaságot, heti két délelőtt jár magánoviba,(ilyenkor dolgozom) két napon együtt megyünk angolra és táncra, egy napot pedig otthon töltünk.


Majd 5 éves korában fog menni rendesen, addigra én is megyek vissza dolgozni teljes munkaidőben.

2017. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%
Mivel kötelező az ovi, ezért nem értem a reakciójukat. Ha akarnák, akkor sem maradhatna otthon a 3 éves gyerekük, mert az ovi KÖTELEZŐ!
2017. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!