Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha a két idősebb...

Mit csináljak ha a két idősebb lányom kiközösíti a legkisebbet?

Figyelt kérdés
Az ikreim 8 évesek, a legkisebb lányom 6 éves.Az ikreim között mindig is nagyon erős kapocs volt, mindig összhangba vannak, mindig együtt játszanak, beszélgetnek.Viszont valahogy a kicsivel szinte soha nem foglalkoznak, ha odamegy hozzájuk a kicsi játszani akkor ők kivonulnak a szobából vagy csak sziplán elkezdenek valamilyen sulis témáról beszélni amihez a kicsi még nem tud hozzászolni.Bármikor viszem őket játszótérre és valami konfliktus történik pl. a elveszi a lapátját az az egyik ikernek egy gyerek, egyből rohan oda a másik is bevédi, viszont multkor amikor a kicsit megdobta egy másik gyerek homokkal, a tesói csak elfordultak és úgy csináltak mintha semmi sem történt volna.A kisebb lányomat mostanában szomorúnak látom és tanácstalan vagyok.Múlt héten beszélgettem egyik barátnőmmel aki gyerekorvos és ő mondta azt, hogy ahol 3 gyerek van ott általában egyet ki szoktak közösíteni.
2018. márc. 24. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Beszélgess velük és játszhatok szituációs játékokat, ahol a kicsi lesz az egyik iker, és az ikrek közül az egyik a kicsi.


Parancsba nem lehet adni, hogy szeressék egymást. Egyébként nekem is három van, általában kettesben jól eljátszanak, viszont mindig másik a két gyerek, aki együtt játszik.

2018. márc. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Az én testvérem 2 és 4 évvel fiatalabbak nálam. Mi nagyon ritkán jöttünk ki egymással. Egyszerűen sokáig nem volt semmi téma, inkább mindenki játszott az egykorú barátaival. Itt ez lehet a helyzet hogy eyy korúak és együtt tapasztalnak meg egy csomó mindent a suliba meg a barátaikkal ezért vannak egymásra nőve, hisz ez olyan mintha a legjobb barátnőd bónuszba még veled is lakna. Az én kis testvérem 4 évvel fiatalabb vele kb 16 éves koráig nem találtam szót. Majd jobb lesz most már mint fiatal felnőttek nagyon jó kapcsolatot ápolunk.
2018. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A prombléma ott kezdődik, hogy nem hajlandóak játszani a nagyok ha ott van a kicsi.Sokszor próbáltam már, de szinte mindig elkezdtek másról beszélni.De másban is ilyenek vele.Tavaly nyáron Agárdon voltunk nyaralni egy panzióban.Ahol csak 2 szoba volt, 2 hatlmas franciaággyal.A nagyok közölték hogy inkább a földön alszanak de ők nem hajlandóak a tesójukkal egy ágyba aludni.A kicsi elkezdett bőgni és velünk aludt.
2018. márc. 24. 09:01
 4/17 anonim válasza:
17%
Szerintem ezt majd ki fogják nőni, még mind a hárman kicsik, és talán az ikreknem fogják még fel, hogy rajtuk kívül más is van, akit szeretni kéne.
2018. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Ez van, büntetheted őket, de akkor még jobban megutálják a kicsit.


Nem fog változni, majd talán kamaszkor után-körül.

Egyébként meg nem kötelezö játszaniuk a kicsivel, mi is agyfxt kaptunkm mikor a három évvel fiatalabb tesom állandoan rajtam meg a barátnömön logott.

2018. márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
De 15 évesen meg már imádtam az öcsköst, mert egész értelmes srác lett belöle :)
2018. márc. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Foglalkozz te többet a kicsivel. Nem a testvéreinek kell kielégíteni az igényeit.
2018. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát, páratlan számú gyereknél ez van, ikreknél meg különösen. Rokonnál két iker kislány és egy nagyfiú a felállás, ott a nagyfiút közösítették ki, sőt már kicsiként elgyepálták, ha arról volt szó. Most már nagyobbak, rendeződtek a viszonyok, de azért tényleg aggasztó volt, hogy az a kissrác mennyire el volt nyomva a két vipera mellett.
2018. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Mint írtad, testvérek. Nem barátok. A kicsinek biztos vannak barátai az oviban/suliban, szervezzetek velük közös programot.
2018. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

szerintem ez meg fog változni, én is sajnos nagyon szemét voltam a húgommal, ma meg ő a legfontosabb ember az életemben.

addig pedig foglalkozz te a gyerekeddel, ne a többi gyerekedtől várd el.

2018. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!