Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legjobb módszer arra,...

Mi a legjobb módszer arra, hogy megszerettessük a gyerekkel az olvasást?

Figyelt kérdés

A fiam 8 éves, szépen olvas, de nem szereti. Veszek neki korának megfelelő könyveket, ő választ, mindig megkérdezem, hogy érdekli-e. Olyankor mindig lelkes, meg mondja, hogy el fogja olvasni, aztán persze semmi. Úgy kell erőltetni, hogy néha gyakoroljon egy kicsit (ez mondjuk hétvégén félórát jelent, nem arra kell gondolni, hogy minden nap ezzel üldözöm).

Mi a jó módszer arra, hogy az olvasást ne büntetésnek élje meg? Nem szeretném, ha ez lenne.

Lefekvés előtt felolvasás mindig van, már egész kis kora óta.



2021. márc. 22. 09:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Nincs csoda módszer. Minden gyerek más. Vagy szeret olvasni, avagy nem. Apám szeretett, anyám nem. Én imádtam, húgom utalta. A gyerekem utál olvasni
2021. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Hát sajnos tényleg csak azt tudod csinálni, hogy adsz neki könyveket és várod, hogy valamelyik megragadja. Én egészen addig utáltam olvasni, míg A csudálatos Maryt el nem olvastam, annak viszont már kértem a folytatását, mert annyira megtetszett. De ezelőtt végig mentünk vagy 50 könyvön.
2021. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
55%

Nalunk az attorest a hetvegi csendes piheno hozta meg, reggel 9ig es ebed utan csendben kell agyban maradni 1oran at, max olvashatnak. Kinjukban rakaptak:))) plusz kütyüidö is napi 20perc.

Azelott ha volt mas alternativa, azt valasztottak.

2021. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Az olvasás igénye belülről fakad, erőltetni nem lehet. Viszont 8 évesen még én pl nem szerettem olvasni csak később kb 6-7 osztálytól.
2021. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Sok esetben segít, ha együtt elkezditek olvasni valamelyik könyvet, és amikor kezd izgalmas/érdekes lenni, akkor nagyod, hogy egyedül folytassa, neked ne legyen idöd.
2021. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Én imádtam olvasni, le sem lehetett robbantani a könyvekről. Tesóm dettó. (Szüleinket nem nagyon láttam olvasni, amikor gyerekek voltunk.) Nagyobb fiam apja 2-3 könyvnél többet életében nem olvasott. Kisebb fiam apja rengeteget. Egyik gyerek sem szeret olvasni. Sajnos.
2021. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer hátha talál valamit, ami érdekli. Keresztlányom is utált olvasni, aztán kijött a Harry Potter, mindenki arról beszélt, úgyhogy nekiállt ő is kiolvasni. Rákapott, azóta nagy könyvmoly! Szóval kivárás.
2021. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

vegyél sok könyvet, és valamelyik meghozza majd egyszer az áttörést (ez amúgy időszakos, negyedikes koromig naponta olvastam, aztán eluntam, nyolcadikban újra kezdtem, de 19 évesen megint nem olvastam vagy két évig, nem volt kedvem... zaklatni ne zaklasd semmiképp soha)

esetleg próbálj képregényeket és magazinokat venni, azok érdekesek, színesek, és kevés olvasással sok "eredményt" érhet el (mármint érted, fél óra olvasás egy könyvből, eljutunk a főszereplő szeme színéig, fél óra olvasás egy képregényben, elolvastuk az egészet)

2021. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
Te olvasol? A jó példa ragadós! (Persze nem mindig.)
2021. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
27%

Komolyan nem fogja meg a Harry Potter?


Gyűrűk ura?


Olvasson fantasyt, vagy vedd meg a kedvenc filmjei könyvváltozatát(ilyen is van).

2021. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!