Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legjobb módszer arra,...

Mi a legjobb módszer arra, hogy megszerettessük a gyerekkel az olvasást?

Figyelt kérdés

A fiam 8 éves, szépen olvas, de nem szereti. Veszek neki korának megfelelő könyveket, ő választ, mindig megkérdezem, hogy érdekli-e. Olyankor mindig lelkes, meg mondja, hogy el fogja olvasni, aztán persze semmi. Úgy kell erőltetni, hogy néha gyakoroljon egy kicsit (ez mondjuk hétvégén félórát jelent, nem arra kell gondolni, hogy minden nap ezzel üldözöm).

Mi a jó módszer arra, hogy az olvasást ne büntetésnek élje meg? Nem szeretném, ha ez lenne.

Lefekvés előtt felolvasás mindig van, már egész kis kora óta.



2021. márc. 22. 09:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
10-es: a Harry Potter meg a Gyürük ura nagyon sok gyereknek nem érdekes, ahogy a fantasy sem
2021. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
26%

Mit csinál, ami nem olvasás mondjuk rajzfilm, film, videójáték és képregény, aminek van könnyves eredete? Van, ami után kissé rajong, ha csinálja. Ha sokat rajzol, akkor nehéz olvasgatni, akár mennyire jó lenne, de nekem audiobook bevált, amíg rajzoltam alatt. Mondjuk ez is az én ötletem volt.


Anime és manga után jobban lement egy japán web light novel nekem szembe valami random könyvre ránézve a könyves boltban vagy könnytárban.

Ezt nem fogja senki tudni előre, hogy ezzel után szóba jöhet. Harry Potter meg ilyen nem vonztak be, aztán ez id fantasy volt.


Szüleim: Végre kiolvasta az első könyvét magától érdeklődésből.

Én 17 évesen: Elsöször angolul volt (idegennyelv tanulás). Másodszor akár mekkora volt a könyvespolc otthon nem fogom jobban elolvasni azzokat, mert tömik ki random könyvekkel azzokat, amikre random rábólintok, hogy persze "király". Persze mobilon és gépen olvastam ki ezt és mást ki már csak, ami érdekel. Csak erről nem tudtak. Mondjuk megrendelni se lett volna kényelmes fizikai formában.


Utalás azoknak a szülőnek, akik olvasták szeretnék a gyerekét hobbiból, hogy ez is lehet a vége.

2021. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Fiamnak egy konyv sem tetszett! Pedig en mindent megvettem neki, a harry pottert es gyuruk urat filmekben sem szereti nem hogy konyvben.

Lego magazinok

Kepregenyek, minden ami marvel dc szuperhosos! Ezeket imadja. Probaljatok ki, sok fajta van.

2021. márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%
8 évesen még nagyon korai elvárás, keresi a betűket szavakat, és még onnan jön az értelmezés. Szerintem nagyon fontos, hogy lássa, hogy ti is olvastok, klssszikus értelemben a kezetekben könyvet! Olvass neki minél többet, beszéld át vele a mesékkel kapcsolatos fantáziáját 1-2 év múlva, ha gördülékenyen olvas könnyebb lesz megtalálni az őt érdeklő könyveket.
2021. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk én, imádok olvasni, anyu is imádott. Apum és öcsém nem, húgom meg szeret, de nem annyira. A fiúk amúgy is ritkábban válnak könyvmollyá.
2021. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
25%
Nemértem mi ez az olvastatás mánia. Majd olvas ha akar. Engem sem érdekel semmi könyv. Ugyanakkor mégis sokat olvasok neten, telefonon informatika és kütyük témában mert EZ ÉRDEKEL. Nem pedig a kitalált történetek. Persze filmeket nézek de az amúgy is sokkal nagyobb élvezetet nyújt mint könyvként elolvasni.
2021. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%
Én 13 évesen szerettem meg olvasni a Harry Potternek köszönhetően.
2021. márc. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%

Barátnőm lánya, 14 éves. A korosztálya, osztálytársai rá vannak kattanva a Harry potterre. Ölőt abszolút nem érdekli, mondta, hogy próbálta már elolvasni, de nem köti le. Sok könyvet vesz neki az anyja, de nem olvassa el őket. A korosztályának valók nem nyerik el a tetszését, Leiner Laura, v a Gimi sorozat. Néha random bejön egy könyv, azt elolvassa pikk pakk, akkor reménykedik, hogy ráérzett a lánya az olvasásra, aztán utána semmi sem mozgatja meg. Elvileg nem szeret olvasni.

Szóval ha megfeszül az anyja se tudja könyvmollyá tenni

2021. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
68%
Volt egy kísérlet Amerikában. A gyerekeknek (hát nem emlékszem, hány évesek voltak, kb. 10-12) pizza járt, ha elolvastak egy könyvet. Mindenki irtó boldog volt, mert a gyerekek olvastak, mint a kisangyal. Aztán már nem járt pizza az olvasásért... és nem is olvastak többet. :)
2021. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, ismered esetleg a Kuku c. könyvet?

https://www.youtube.com/watch?v=_6knauP3MTw

2021. márc. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!