Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves gyereked séta közben...

Kétéves gyereked séta közben megy melletted szépen?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen
2021. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha sétált akkor igen. Ha futó biciklizett vagy rollerezett akkor lámpától lámpáig ment. Ami azt jelenti hogy megtanítottam neki hogy nálunk minden második villanyoszlopon van lámpa. Ha odaér vagy megvár vagy visszafordult. A mai napig így járunk sétálni 4 éves lesz a nyáron. Persze mi egy 400fős faluba lakunk szóval nálunk ez simán kivitelezhető nincs járda.
2021. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Egy fenét :)

Nővére többnyire szépen sétált mar 1,5 évesen is kézenfogva (már amikor nem makacsolta meg magát és feküdt le a járda közepén - dackorszak). A kicsi elevenebb. Csak amíg muszáj, addig jön fegyelmezetten (vagy addig se).

2021. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Az én lányom 2 éves korában még javában babakocsiban ült sétakor.

Csak akkor nem, ha a parkba mentünk le, ami szemben van velünk.

Ha picit sétáltunk, jött mellettem, de alapvetően nagyon fáradékony volt még akkor, nem igazán szeretett sétálni.


Félre ne értsd, szaladgált ő eleget, meg játszótéren játszott. De sétálni kifejezetten utált nagyon sokáig.


Kismotorral aránylag szépen jött mellettem. A többi járművet nem tudta használni szintén a lába gyengesége miatt. (hipotónia)


Úgyhogy mi elég későn adtuk el a sport babakocsit, de ha a központba kellett mennünk, azt használtuk sokáig.


Amúgy a mai napig szépen sétál, út szélén megáll, fogja a kezem. Nincs rá panaszom. 5 éves már.

2021. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Előfordul, de többnyire nem. Lassan lehet vele haladni, mindenhol megáll, felszedi a földről a kavicsokat, leveleket, tobozokat stb. A kezét nem szereti, ha fogjuk, csak akkor viseli el, ha át kell menni a zebrán például.
2021. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Mint az 5-ösnél.
2021. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Az én 2 évesem úgy közlekedik, akár egy tornádó. Szinte csak fut. Azt megtanulta, hogy előre szalad 1-2 métert és meg kell várnia bennünket. Úttestre nem lép. (addigra utolérjük, de szerencsére mindig megáll és megvárja, hogy megfogjuk a kezét, szétnézzünk és együtt átmenjünk- ezt nagyon élvezi)

Egyébként a nyílt utcán rémesen közlekedik, de hiába szólok rá, ha megfogom a kezét azonnal hisztizni kezd.

1 évesen tanult meg járni, utána nem volt hajlandó babakocsiba ülni. Az elején még szépen totyogott mellettünk, de most... Rémes! :D

2021. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Derjaderja ***** válasza:
30%
Mint az 5, de én nem is tanítottam vagy vártam el, hogy mellettem jöjjön (abban úgy mi az élvezet neki?), csak azt, hogy az útra ne fusson le, illetve ha nagyon leakad, akkor szoktam nógatni, hogy menni kell tovább.
2021. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Mindkettő, igen. 😊
2021. ápr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Igen szépen jön kézenfogva amióta csak járni tud. De ő ilyen habitus, nem kellett erőltetnem. Mi forgalmas helyen lakunk szóval szerencsém van, mert amúgy egy métert sem engedném el. Ha olyan helyre érünk, akkor szoktam neki mondani, hogy itt már nem kell fognia kezem, mehet nyugodtan. De általában nem engedi el. De egy mozgekonyabb, felfedezőbb gyerek esetében azért ez biztos sokszor nehéz.
2021. ápr. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!