Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Anyaként már ne viselkedj...

"Anyaként már ne viselkedj így! " Mit jelent ez a mondat? Gyerekes lennék?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mások, hogyan viszonyulnak ehhez, de én követek sztárok a közösségi oldalon. Nem azt mondom, hogy sokat és hogy állandóan, de azért szoktam nézni, egyet-egyet. Például egy-egy világsztár koncertjére elmenni, számomra ma is hihetetlen nagy élmény, persze a páromnak nem.


Egyik este megláttam, hogy az egyik, általam kedvelt színésznő felrakott egy rövid videót arról, ahogy edz. Megláttam rajta egy cipőt és azonnal megkerestem melyik modell (a márka ránézésre látszott). Alapvetően semmi szükségem nem volt cipőre, de annyira megtetszett, hogy eldöntöttem, hogy kell nekem.

A páromnak megmutattam, szóltam, hogy megrendelem. Erre teljesen kibukott, hogy egy cipőt megvenni csak mert valakinek ilyen van, mekkora hülyeség.


Szerintetek is így van? Ha egyszer nekem az tetszett, akkor miért ne? Nem mindegy, hogy miért az tetszik? Amúgy elképesztően gyönyörű, komolyan imádom. Az ára sem tetszett a páromnak, mivel kiszámítva a havi jövedelmünk 16-17 %-át tette ki (azért így írom, mert hiába mondok összeget, mindenkinek mást jelent mondjuk egy 1000Ft-os)

Van egy 2,5 éves lányom, és akkor mi van? Ne lehessen olyan cipőm, amit akarok? Vagy azért mert én most itthon vagyok és nem dolgozom jelenleg? Vagy mégis milyen jogon szól így le, mikor neki olyan hobbijai vannak, ami például csak egy hónapra kerül annyiba, mint a cipőm. Tudom, hogy van elég sportcipőm, de akkor sem értem.


Rosszul látom a dolgokat? Ja amúgy észre sem vettük anyagilag, vagyis máskor is elmegy ez az összeg, csak azt sem feltétlenül tudjuk mire.



2017. ápr. 15. 22:25
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam 9-10 %!
2017. ápr. 15. 22:28
 2/32 anonim ***** válasza:
66%
Igen, az vagy. Gyerekes. Ez az utanozas plane szanalmas. Hany evesen szultel, 16?
2017. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem az a baj, hogy vettél egy cipőt, mert tetszett, hanem az, hogy vettél egy sokadik cipőt úgy, hogy "tudod, hogy van elég sportcipőd". Nos... nekem egyetlen sportcipőm van, és nem azért mert, nincs rá pénzem és csak irigykedek rád, hanem azért, mert bőven elég.


Attól, hogy "észre se veszitek anyagilag", még nem feltétlenül muszáj két kézzel szórni a pénzt.

És nem csak anyaként szerintem. Mindegy, hogy anya vagy, vagy nem.

2017. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nálam a cipő kicsit eltúlozva olyan, mint egy hobbi. Sosem elég :) Egyébként ezt a cipőt a hétköznapokra vettem, mivel ilyenekben járok, nem halmozom azt a fajtát, amit nem hordok. Például alkalmim egyáltalán nincsen sok, mivel azok többnyire feketék és kb mindenhez mennek.
2017. ápr. 15. 22:49
 5/32 anonim ***** válasza:
45%

Sosem ertettem miert kell szules utan lemondani azokrol amiket nem az ertelmuk, hanem csak a szepseguk miatt szeretunk.

Felvallalom, high end smink gyujto vagyok, kepes voltam UD szemhejpuder palettat rendelni 17e-ert, mert tetszik. Es huha, mindezt ugy, hogy van egy fiam es terhes vagyok a lanykammal :)

Ferjem es en is baromi jol keresunk, szoval arra koltok amire akarok, aki ezert megszol, nyaljon sot ;)

Ha megteheted, vedd meg ami a szived vagya! Tokmindegy hogy egy cipotol vagy egy uj kiprobalt recepttol vagy epp a fellegekben gyermeki oromok kozott, a vegeredmeny ugyanaz :)

2017. ápr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
10%
2017. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Ennek semmi köze az anyasághoz. Ez akkor is szánalmas lenne, ha nem lenne gyereked.
2017. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak gyerekes, még elkényeztetett is.
2017. ápr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%
Én megértem a párod, h zavarja, h felnőtt nőként sztárokat majmolsz. Ennek semmi köze az anyasaghoz, bár ha jól csinálod, meg negbanhatja, h te vagy a gyereke anyja. Most komolyan, ez sok. Legyél önálló, autonóm személyiség, ne ilyen Facebookot bujos, online rendelgetos, mások mondjak meg, h mi tetszik tipusú csaj, akinek a cipovasarlas a hobbija
2017. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem az a baj, hogy megtetszett. Az a baj, hogy csak emiatt KELL neked, holott saját bevallásod szerint semmi szükséged rá. Szükségtelen dolgokat venni pedig pénzkidobás, akkor is, ha valaki milliomos.

Bár nem írsz árat, az arányból ítélve, meg abból, hogy "meg sem érzitek", én olyan 40-50 ezer körülire tippelnék. Ha nagyon akarnám, én is megengedhetném magamnak. De nincs az isten, hogy én ennyi pénzt adjak ki egy cipőért. Főleg, ha nincs is szükségem rá.

2017. ápr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!