Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2 éves kisfiam a...

Lassan 2 éves kisfiam a pandémia miatt 1 éve nem találkozott senkivel rajtunk kívül. Mindenkitől fél. Hogy kezdjem a szocializációt? Más gyerekek hogy viselik ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

#2 éves fél mindenkitől
2021. ápr. 29. 14:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Ezt hogy érted? Sétálni se jártok? Az komoly...


Tényleg egy éve nem látott idegent? A szomszédot se?


Szerintem ezt nem tudod pótolni.

2021. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
En ertem, hogy felunk a virustol...de oszinten mit vartal? Szerintem rosszul kezeltetek ezt a helyzetet. Azert rokonokkal talalkozhattatok volna. Hat kezdhetned ott, hogy elmentek setalni, es elmentek hintazni.
2021. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém 20 hónapos, picit rajta is látszik sajnos. Van egy 3 éves tesója, gyerekeket jól bírja, de ha bemegyünk valahova, különösen fedett helyre, pl posta, mostanában sírt picit.


Sok okosat nem tudok mondani, szerintem fokozatosan szoktasd, sok türelem, aztán majd beleszokik.


Nekem az első borzasztó felénk volt, amíg nem kezdte az ovit, azóta meg bárkihez odarohan és elkezdi mesélni az élettörténetét :)

2021. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Nagyszülőkkel sem? Hát mi járunk játszótérre, parkba sétálni kétéves lányunkkal, a nagyszülők is néha azért jönnek. Barátokkal is szoktunk találkozni, ahol ugyanennyi idős gyerek van. Én már begolyóztam volna.
2021. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
29%

Ez a te hibád, MIÉRT NEM találkozott senkivel?

Ennek alapján böven eljárást lehetne indítani ellened veszélyeztetés miatt, a gyerek lelki feljödését károsítottad ezzel, adott eseteben élelte végéig komoly szocializációs gondjai lesznek MIATTAD.

2021. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy pszichológust keress fel és kérdezd meg.
2021. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
5ös egy idióta. Még 2 éves sincs. Gondolom neked komoly társasági életed volt 1 évesen, ennek ellenére lettél ilyen érzéketlen barom.
2021. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

"Más gyerekek hogy viselik ezt az időszakot?"

Úgy hogy nem zárkóztam be vele a 4 fal közé. Rokonok jönnek meg mi is megyünk, játszótér, park, boltba is viszem magammal meg pár anyukával összejárunk. Tart az idegenektől, dr épp csak annyira ami az életkorral jár. Másfél éves. Tudja hol hogy lehet viselkedni, köszönök valakinek ő is köszön. Csak azt nem szereti ha hozzáérnek vagy idegennel beszélgetek sokáig

2021. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

A nagyobb gyerekemnél nem volt pandémia, mégis menekült a gyerekektől 2 éves korában (sőt majdnem 3 évesen is). Simán életkori is ennyi időseknél. Vannak akik később érnek meg a bratyizásra elzártság nélkül is, ezért felesleges rugózni rajta.

A kicsi most 2, nem járunk bandázni, csak kettesben vannak a testvérével.

2021. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%
Hát nézd, engem gyerekkoromban anno anyám sok helyre elvitt, mindig gyerekek között voltunk a tesóimmal, de most felnőttként ez a bezártság még engem is komolyan megvisel. Lassan szociális fóbiám lesz. Nem kell megszólni a kérdezőt ez gyerekekre is ugyanúgy hatással van, minta felnőttekre. Teljesen érthető, hogy nem tud a gyerek ugyanolyan társasági életet élni, mint azelőtt lehetett. Nincs ovi/bölcsi, a játszótéren senki, nincsenek családi rendezvények. Egy szomszéd, meg a családtagok akiket megszokott ehhez nem elég. A jó hír, hogy nagyon kicsi még és a helyzet sem annyira régóta áll fent, hogy ne legyen pótolható. Neten ismerkedj gyermekes anyukákkal, keress fel ilyen csoportokat, biztosan sokan járnak ebben a cipőben és szívesen fogadnák ők is a társaságot.
2021. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!