Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2 éves kisfiam a...

Lassan 2 éves kisfiam a pandémia miatt 1 éve nem találkozott senkivel rajtunk kívül. Mindenkitől fél. Hogy kezdjem a szocializációt? Más gyerekek hogy viselik ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

#2 éves fél mindenkitől
2021. ápr. 29. 14:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%

Az én lànyom lassan 3 éves


Rajta is làttam, làtom, pedig mi nem zárkóztunk el teljesen, viszont előtte viszonylag nagy társasági életet éltünk.


Amikor észrevettem, akkor szereztünk sétapajtikat..

2021. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
57%
Én is azt javaslom, hogy kérj tanácsot egy gyerekpszichológustól. Hiba volt ez a túlféltés, de már beláttad, ez az első lépés ahhoz, hogy helyrehozd.
2021. ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

Hát én nem gondolom hogy ettől tönkre ment volna a gyereked,bár nyilván minimális érintkezés volt azért,ha más nem látta a szomszédokat vagy ilyesmi.Amugy ennyi idősen az én gyerekem is fosott mindenkitől, fél évvel később meg mindenkinek integetett,koszongetett már előre az is kemény volt 😂

A lényeg hogy most már azért mozogjatok emberek között is

2021. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ (a kevésbé kedveseket is). Néhány információ kimaradt. Szülés előtt költöztünk egy teljesen idegen városba,sétálni természetesen járunk, de ez egy csendes kertváros, gyerekek a környéken nincsenek, inkább csak idősebb emberek, sajnos játszótér sincs. Foglalkozások sem voltak (még most sincsenek). A család az ország másik végében lakik, így sajnos csak nagyon ritkán tudunk találkozni. Igen, belátom, túlféltettük. Pszichológushoz már van időpontunk.
2021. ápr. 29. 15:53
 15/29 anonim ***** válasza:
83%
Barátnőm a kisfiát pandémia nélkül sem vitte emberek közé, 1.5-2 éves koráig félt, de most 2.5 és már látszik rajta, hogy igényli a társaságot.
2021. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
18%

Az ilyen miért szül könyörgöm?

Az enyém azóta is jár bölcsibe, jár a mamákhoz, barátokhoz, unokatesókhoz, boltba stb és semmi baja.Ti meg sokan tönkrecsesztétek a gyereketeket agyilag a propaganda miatt.. Eszem megáll.

2021. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

16, propaganda az any... f... a

Csak a lányom ovis csoportjában 2 gyerek lett félárva a propaganda miatt.

Hihetetlen, hogy ennyi idő után se értik, hogy mi ez az egész...

2021. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
21%

Na ez így van!! Még mindig nem értik...Hogy miről is szól ez..

Érdekes nekem meg egyik ismerősöm se halt meg Budapesten, de még olyat se ismerek aki elkapta. Na akkor mit bizonyít amit te írsz? Semmit..

2021. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
67%

Azért a legtöbben szerintem ismerünk olyat, aki elkapta, olyat is aki kórházba került... nekem szerencsém van, mert eddig “csak” egy rokonom halt meg, ne legyetek már vakok, hogy nem veszitek észre ami körülöttetek folyik... na mindegy.

Nekem egy másfél éves kisfiam van, nem tudom mennyit fog változni még 2 éves koráig, most épp mindenkivel barátkozna, pedig mi se nagyon jártunk el a nagyszülőkön és a majdnem üres játszótereken/utcákon kívül sehová. Szóval szerintem ez alkati dolog is, az alap természetétől is függhet, talán visszahúzódóbb típus.

2021. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
87%

Az én gyerekem még a covid előtt volt 2 éves és ő is félt az idegenektől. Pedig van egy tesója, aki bárkivel szóba áll és szinte minden nap a játszón voltunk és bandáztunk.

Nem biztos, hogy amiatt fél, mert kevés emberrel találkozott.


Azt első hullám és karantén után én is féltem, hogy rosszabb lesz, de nem. 3 éves múlt, amikor elkezdett nyitni az emberek felé.


Hagy neki időt, nem gondolnám, hogy csak a vírus miatt fél, valószínűleg eleve ilyen típus.

2021. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!