Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire hatékony székrekedésre?

Mennyire hatékony székrekedésre?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 napja nem ürített székletet. Nem szokott nála ilyen lenni, ez most kivételes alkalom, sok kenyeret evett mostanság, gondolom ezért. Látszik, hogy van ingere, egyértelműen visszatartja, mert már elég kemény lehet a vége és fáj neki. Kapott szilvalekvárt, facsartam neki narancslevet, sok folyadékot, laevolac szirupot, de semmi. Ma beszéltem az egyik orvos ismerősünkkel, hogy vegyünk duplcolax, glicerin vagy pezsgő kúpot, mert valószínűleg alulról beragadt. Ha ez sem válik be, akkor beöntés. Mi ezt szeretnénk elkerülni és megpróbálnánk holnap a kúpot. Tapasztalatokra lennék kiváncsi, más gyerkőcének hány perc alatt segített, hogy viselte a kicsi, hogyan érdemes beadni, hogy tényleg hatásos legyen.Síkosítani kell előtte?

2021. máj. 2. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tapasztalatom székrekedéssel,de minden kúpot síkosítottam mielőtt beadtam. Szárazon biztos jobban fájna.Én popsikrémet kentem rá.
2021. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hós volt a lányom, épp jobban belekezdtünk a ht-ba, napok óta nem volt széklete. Glicerines kúpot kapott, a patikus tanácsára hosszában félbe vágtam, bekrémeztem neki, és úgy tettem fel. Nem örült nyilván, sírdogált is (nem torkaszakadtából üvöltött, de nyilván kellemetlen volt az erős inger neki). De végül bevált, és ez volt a lényeg. Azóta, ami nagyon sokat segített, ha egy-két napig nem volt semmi, a natúr joghurt + szilva.
2021. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Laxaclean vált be. Egy ekkora gyerekkel már meg lehet beszélni, mi fog történni, ráadásul nem is fáj. Legkésőbb negyed óra múlva hat.
2021. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátáplálás elkezdésekor a fiam is nagyon nehezen kakilt (6 hósan). Egyszer adtam neki én is kúpot, azt hiszem egy felet.


Arra figyelj, hogy miután beadtad, egy picit próbáld bent tartani, zárd össze a popsiját, amíg elkezd felszívódni, nehogy kicsússzon.

2021. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnos a glicerines kúp nem igazán jött be, ráadásul rendesen felzaklattam vele. Pár kemény gubics viszont kijött végre, de még biztos maradt benne.
2021. máj. 3. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az már nagyon jó, ha elindult! Az eleje nehéz, utána már jobb lesz, neki is könnyebb lesz a maradéktól megszabadulni. Remélem, hamar megkönnyebbül. :)
2021. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Laxaclean is nagyon hatásos és kicsit "kellemesebb" mint a kúp.

A lányomnak állandóan székrekedése van.. Már mi is mindent próbáltunk és ez az ami 99% segít

2021. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! A laxaclean tényleg jó és fájdalmatlan. Kórházba kaptam hasi UH elött. Ilyen kicsit hüvös érzés mikor beadják meg érzeni ahogy szétterjed odabent. Beöntésnél sokkal kiméletesebb a kúpnál meg szerintem hatásosabb. 10perc alatt lesz hatás töle, és ami a legjobb se görcs se hasfajást nem okoz.
2022. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!