Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, szerintetek csúnya...

Szülők, szerintetek csúnya szó a "basszus" ?

Figyelt kérdés
Nővérem átjött a gyerekekkel látogatóba (5 és 6 évesek) és beszélgetés közben a háttérben egyikük kiöntötte kicsit az üdítőt, ami ráment a ruhájára meg a szőnyegre. Nem volt egyikünk se dühös emiatt, nem szóltam rájuk hiszen véletlen volt, nem rosszalkodtak vagy ilyesmi. Miközben feltöröltem, mondtam valami olyasmit, hogy "basszus még jó hogy nem ment a kanapéra" vagy valami ilyesmit, mire nővérem megjegyezte hogy ne beszéljek már így a gyerek előtt. Mondom mire gondolsz, mit mondtam? (azt gondoltam lehet tényleg valami csúnyát mondtam véleltlenül, előfordul na... de a gyerekek előtt azért nem jellemző rám tényleg). És hát a "basszus"-ra gondolt, hogy az csúnya és ne tanulja el a gyerek. Mit gondoltok, ez tényleg a csúnya szavak csoportjába tartozik?

2021. máj. 10. 17:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
15%

10 na ilyen indoklással nincs csúnya szó, mivel mindegyik csak hangzók egymás után rakva, pont olyan a fa.szomba, mint az asztal.

Én igyekszem nem használni semmilyen csúnya szót, nem mindig jön össze. 3 éves lányom éppen a basszuskulcsot mondja gyakran, apjától tanulta, nem hangzik jól az ő szájából.

Az is egy dolog, hogy az oviban mit hallanak. És ha ott káromkodást hall, akkor már otthon is lehet úgy beszélni, mint egy kocsis? Szerintem nem.

2021. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14%
nem, 10, nagyon nem a basszuskulcsból ered.
2021. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem csúnya...Nővéred túlreagálja.
2021. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem csunya. Ez a b+ "szebb, változata. Semmi baj nincs vele. A novered túlreagálja. Neha mi is mondunk ilyet, de csúnyább is csuszott ki mar a szankon ugy, hoyg a gyerek hallotta. Mondogatta egy napig, hiaba mondtuk neki,hogy en de ilyen egy gyerek. Aztan ennyi.
2021. máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Én a basszis kulcs-ot is szoltam használni.



Papám: a kapor rohadjon ki a kertből!

Szóval bármi lehet káromkodás.

2021. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem csúnya szó és köze nincs a basszus kulcshoz.


Én rászólok mindenkire, ha a gyerek közelében mondja, és igyekszem nem mondani. Ha mégis, bocsánatot kérek(ugye jó példa) nálunk nagyon használ, minden csúnyaszót ismer a gyerek, de egyiket sem mondja. Nálunk az "Istenem", "a csudába" megy nagyon, ha nagyon ki vagyunk bukva, akkor "francba", de ott már érezzük a határt. Én nem akarok tahót nevelni a gyerekből, igyekszem beépíteni pár szlenget, hogy ne röhögjék körbe a kaproshoz hasonló szövegek miatt(ami amúgy cuki), de azért még vállalható legyen. Nem szeretem a közönségességet, csak úgy ragad az emberre, nagyon szinten kell tartani a trágárságot, mert csak egy lépésre van a szóbeli durvaság a testi durvaságtól.


Én is szóltam volna érte, de megbocsátható vétek, ha nagyritkán kicsúszik. Nyilván jobb, mint a g-cibe, meg a f.szom, meg a bzdmeg, de csúnyaszó.

2021. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Ez pont a megkerülése a "csúnya" szónak. Elkezded, és mivel visszaszívni nem lehet, valami mássá kerekíted.

Ugyanígy mondták régen "Az Istenedet!" helyett, hogy "az istállóját!"

2021. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
12%
Eufemizmus. Nem a legszebb, mivel tartalmazza az obszcén szótőt, még ha csak hangilag is. Ennél még az is szebb, ha felcsattansz, hogy ó, hogy az öregapád hónaljmankós rongybatekert méteres kékeres zivataros búbánatos bal karját te kölök! Na jó, nem.
2021. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%
Iskolában hallani fogják a basszus kulcs kifejezést órán ezért nem kell ezen kiakadni.
2021. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%

Akkor a nővéred zeneiskolába se járássa a gyerekeit, mert szolfézson rendszeresen szó van a "basszus kulcs"-ról és minden alkalommal a szívinfarktus kerülgetné. 🤦

De ahogy elnézem a válaszokat, az itteni anyukáknak sincs semmiféle zenei alapképzése, hogy ezt csúnya szónak állítják be. 🤷


Egyszer egy pszichológus mondta, hogy megfigyelhetjük, hogy a káromkodás mindig olyan szavakat tartalmaz, amelyek a nemi élethez vagy az ürítéshez kapcsolódnak. Nos szerintem van benne valami. Mondjuk én még hozzátenném az átkozódást (pl.rohadj meg) és ítélkezést (pl.hülye vagy) is. De az említett szó egyik kategóriába sem esik. 🙈

2021. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!