Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, szerintetek csúnya...

Szülők, szerintetek csúnya szó a "basszus" ?

Figyelt kérdés
Nővérem átjött a gyerekekkel látogatóba (5 és 6 évesek) és beszélgetés közben a háttérben egyikük kiöntötte kicsit az üdítőt, ami ráment a ruhájára meg a szőnyegre. Nem volt egyikünk se dühös emiatt, nem szóltam rájuk hiszen véletlen volt, nem rosszalkodtak vagy ilyesmi. Miközben feltöröltem, mondtam valami olyasmit, hogy "basszus még jó hogy nem ment a kanapéra" vagy valami ilyesmit, mire nővérem megjegyezte hogy ne beszéljek már így a gyerek előtt. Mondom mire gondolsz, mit mondtam? (azt gondoltam lehet tényleg valami csúnyát mondtam véleltlenül, előfordul na... de a gyerekek előtt azért nem jellemző rám tényleg). És hát a "basszus"-ra gondolt, hogy az csúnya és ne tanulja el a gyerek. Mit gondoltok, ez tényleg a csúnya szavak csoportjába tartozik?

2021. máj. 10. 17:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
8asnak igaza van
2021. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Na meg a basszus lehet a zenénél is.
2021. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt rendszeresen használom, szerintem egyáltalán nem csúnya. Mondjuk én nem titkolom, hogy igazi csúnya szavakat is szoktam használni, és van, hogy a gyerekeim is hallják. Amúgy korukhoz képest nagyon szépen, választékos ki tudják magukat fejezni, úgyhogy nem hinném, hogy tahókat neveltünk volna. Nem értek egyet a nyelvi prűdséggel, ezek a kifejezések is az élő anyanyelvünk részei, és amíg az ember tud disztingválni, nincs velük baj. Az megint más, ha valakinek minden második szava a g.ci, az szimplán közönséges.
2021. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!