Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire rossz...

Szerintetek mennyire rossz ötlet/elítélendő, ha nem az anyuka világosítja fel a gyermekét?

Figyelt kérdés

Szóval megbízna egy 3. személyt, akivel rendszeres kapcsolatban áll a kislánnyal és jól ismeri. Főként a menzeszről kellene szót ejteni és a női ciklusról. Mit gondoltok?? Szerintetek cikisebb lenne neki vagy inkább jobban merne kérdezni? Én azt gondolom, h az anyjának lenne a faladata. Annó nekem is jól esett volna, ha anyu bármit is mond a témáról! Nem hagyna benne tüskét, ha nem az anyja mondja el ezeket? Bennem nagy tüskét hagyott!!

10 éves a kislányról lenne szó



2021. máj. 14. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha benned nagy tüskét hagyott, akkor mi a fenéért nem bírod megerőltetni magadat és megtenni ezt a lányodért? Illetve de, rohadt gáz lenne valakit erre megkérni és nem azért mert valaki más mondja el neki, hanem mert az anyja egy beszari nyúl aki ennyit nem képes kivitelezni. Képzelem milyen lehetsz, ha ennél kellemetlenebb szituációba keveredsz, hívod az anyukádat vagy valakit, hogy oldja meg helyetted? Neveld csak erre a gyerekedet is, hátha életképtelen lesz mint az anyja.
2021. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem azért, de mi olyan végtelenül kínos dolog van a menzeszben? Mintha nehezedre esne elmondani, hogy pisilés után ki kell törölnie... Nem kell fennhangon kitárgyalni egy nyilvános helyen, de elmondani, hogy mi történik ilyenkor, mit tegyen ellene és mikre számíthat, az szerintem nem egy nagy valami.
2021. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es válaszoló! Marha könnyen ítélkezel!! Egy szóval sem írtam, h én vagyok az anyuka. Nekem egy kisfiam van és minden kérdését megválaszolom, könyvet már egy éve vettem erre a célra neki (6 éves) , amit lapozgatunk.

Én vagyok az, akit megkértek, h világosítsam fel a kislányt. Már neki is meséltem abból a könyvből, amit a kisfiamnak vettem, de inkább az anatómiát néztük át jobban és a kisbaba téma érdekelte a gyerekeket, a női dolgokba nem mentünk bele. Nekem nem esne nehezemre felvilágosítani, nagyon szívesen megtenném, de engem az izgat leginkább, h a kislánynak ne okozzon ez semmilyen sérelmet.

2021. máj. 14. 14:43
 4/15 A kérdező kommentje:
Kezdek azon gondolkodni, h inkább az anyukájának kellene segítenem felkészülnie erre a "kiselőadásra", de azt meg kicsit én érezném cikinek, h felnőtt nőt oktassak
2021. máj. 14. 14:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért hülyeség, mert ez nem egy egyszeri "nagy beszélgetés" kéne, hogy legyen, hanem teljesen természetesen kéne a témát kezelni, hogy ha a kislánynak épp kérdése van, fel tudja tenni. Nem lehet az egészen egyetlen alkalommal túllenni, mert ennél összetettebb dolog.

Velem se sűrűn beszélgetett amúgy anyukám ilyesmiről, inkább vett egy felvilágosító könyvet, bennem nem hagyott tüskét. Viszont annak nagyon örülök, hogy a saját lányom egyenesen elém mert állni, és kérni, hogy akkor most mondjam el neki, hogy a menstruáció pontosan mi. Elmondtam. Azóta is szóba hozta párszor, mindig vannak újabb kérdései, vagy úgy alakul a beszélgetés, hogy érintünk vele kapcsolatban olyan területeket, amiket addig nem. De ez nem "felvilágosító beszélgetés", hanem normális anya-lánya kommunikáció.

2021. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Amikor elmegy egy orvos iskolába előadást tartani a témáról, akkor se a szülő beszél.

Vagy ha a gyerek könyvből tájékozódik, akkor se a szülő beszélt vele (pláne ha nem is ő adta kezébe a könyvet).

Szóval én ebben nem látok problémát.

Jó lenne érteni, hogy benned, kérdező ez miért hagyott tüskét.

2021. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt mindenképp fontosnak tartottam volna elmondani neki, ha esetleg én beszélgettem volna vele, h az anyukájától bármikor kérdezhet, ha kérdés merülne fel benne ezzel kapcsolatban.

Én meg annak a híve vagyok, h a gyerekek felvilágosításának folyamatosan kellene történnie, persze mindig az ő szintjükön és csak annyira, amennyire érdekli őket, nem kell erőltetni sem, csak válaszolni a kérdéseikre. Nekem fura volt, h az anyuka minden ilyen jellegű témát tabuként kezelt. Elhiszem, ha mindig tabuként kezelte, akkor egyik napról a másikra kellemetlen ilyen témával a gyerek elé állni.

2021. máj. 14. 14:55
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Persze, az lenne a jó, amit 7-ben írtál, de ha egyszer ez az anyuka nem ilyen, akkor mit tudsz csinálni?

A legjobbat még úgy tudod kihozni az egészből, ha te megteszed, feltéve, hogy nem kellemetlen neked, ill. nem sajnálod rá az idődet.

2021. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azért hagyott tüskét, mert anyu tudta, h nekem megjött, nem tudtam a helyzettel mit kezdeni, mindenem csupa vér volt, anyu mosta ki a ruháim, látta. Az öcsém is csúfolt, h vérzek... Tudtam, h tudja és vártam is, h legalább pár szót mond, h mit kellene csinálnom, de semmi. Azt se tudtam 10 évesen, h ez valaha el fog múlni. Sokáig ügyetleenkedtem mire kikísérleteztem, hogyan kell a menzesszel boldogulni. Mondjuk anyura sose számíthattam, ha személyes problámám volt, a kérdéseimet, perdig letudta annyival, h nem tudja, vagy küldött apuhoz.

Na jó, az ő helyzete nyilván más, talán csak nekem fura ez


Számomra ez nem lenne egyáltalán kellemetlen, illetve szívesen megtenném. Úgy látszik, h nagyon kivetítettem a saját gyerekkori sérelmem erre a kislányra és nincs benne semmi extra. Legalább az ő anyukája törődik azzal, h a lánya megfelelő információhoz jusson

2021. máj. 14. 15:05
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Itt az alkalom, higy bizalmasabb kapcsolat legyen anya-lànya között, erre àtadja a lehetősèget màsnak. Engem sem vilàgosìtott fel anyukàm, nem is mertem tőle semmit kèrdezni, pont ezèrt èn màshogy csinàlom majd.
2021. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!