Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves rettenetesen viselkedik...

3 éves rettenetesen viselkedik pár napja,2,5 hetes újszülött babánk van. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Beszeltunk a kistesorol rendszeresen, jott a vizsgalatokra, ajandekot csereltek stb.

Itthon igyekeztunk bevonni, amibe csak lehet. Ha akar segit furdetni, oltoztetni, pelenkazni stb.

Eddig minden rendben volt.

3-4 napja alig alszik, visit es ordit allandoan, hisztizik mindenert.

Probaltunk vele aludni, at is johetett, par percig elvan, utana jon a siras, orditas barmiert... 2 ejszaka is magara boritotta az ivos vizet szandekosan.

Semmi otletem sincs mar, hogy tudnek segiteni, es kozben kimerulunk teljesen, mert senki nem alszik.

Es nagyon rossz, hogy a picivel egy meghitt percem sincs, amit elvezhetnek...


2019. dec. 5. 06:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Tegnap egesz nap csak vele voltam, gondoltuk hatha segit, de semmi valtozas.
2019. dec. 5. 06:37
 2/21 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk 4,5 évessel van hasonló helyzet.


Ő most fél, és hagyni kell neki, h megélje ezt a félelmet. Ha kiborítja a vizet, akkor azt mondod, nézd, micsoda tócsát csináltál nekem. Nevettek egyet és mentek tovább. Ha azt játsza,h ő kisbaba, akkor belemész a játékba. Aztán szép lassan hozzászokik az új felálláshoz.

2019. dec. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

grat, kettes.

Nevess jót azon, hogy kiönti a vizet, amikor a kicsi esetleg enne, te meg húzhatod az ágyneműt. Csak aztán másnap meg harmadnap, amikor megint kiönti, mert anya miylen jót nevetett rajta, akkor majd jusson eszedbe, hogy ezért soha nem büntetheted meg.

2019. dec. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Tegnap pl. szoptatas kozben pelenkaztam be a plusskutyat, tehat szerintem ilyenekben maximalisan benne vagyunk. De mar otletem sincs, mit lehetne meg...


Most azon gondolkozom, hogy a pici eleg jo baba, szinte csak eszik-alszik, nem sir, ejszaka esetleg ott aludnank mindketten az o szobajaba, hatha az segite. Talan jobban aludna, ha anya ott van, es igy a kicsit is konnyen ep tudnam latni.

2019. dec. 5. 07:25
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ami elsőre eszembe jutott, hogy dackorszakos. Azt pedig nem lehet annyival elintézni, hogy kineveted, ha kiönti a vizet, mert nem vicces. Legközelebb asj neki rongyot, hogy törölje fel, amit tud, segítsen helyrehozni, amit ő okozott.

Ne ugrálj neki annyit, ha kell, bünti is szóbajöhet, hiszen valahogy vissza kell zökkenteni a régi kerékvágásba.

Ne vegyétek magatok mellé, hiszen láthatóan nem válik be.

Próbálj meg elbeszélgetni vele, kideríteni, miért ilyen, lehet, hogy nagyon egyszerű magyarázata van. Lehet, hogy zavarja, hogy a picivel foglalkoztok elsőre. Nem tudom, nem irtad. Nekem az segített, hogy a nagy igenyei maradtak az elsők, a kicsi meg kivárta azt a 2 percet, amig kentem egy szendvicset a nagynak, vagy melegítettek neki kaját. Ha olyat akart a nagy, hát etetés közben vele foglalkoztam...

2019. dec. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Ha lelki nyomorékokat akartok nevelni, akkor nyugodtan büntessétek meg egy pohár kiborított vízért.
2019. dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is a baja hogy próbáljátok bevonni a dolgokba - mi legalábbis semmi ilyet nem akartunk, ha jött magától akkor jött, de soha nem hívtuk, nem akartul hogy azt gondolja akkor most munkája lett azzal hogy jött mégegy ember. Nálunk is ennyi a korkülönbség, de nálunk a felkészítés annyi volt, hogy mondtuk hogy lesz egy testvére - amiről azt sem tudta mi az - aztán ennyi. Nem csoda ha már most elege van a nagynak ha a csapból is a kicsi folyik ő meg kb mellékes
2019. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Oviba nem jár még?
2019. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#7 Nem mellekes a nagy. Es nincs semmi fele "munkaja" a kicsivel.

Azt irtam, ha akar segithet pelenkazni, furdetni stb.... Nem kell neki, hanem ha mondja, hogy o akarja hozni a pelenkazos kosarat, hozhatja... Ha segiteni akar kremezni, oltoztetni, lehet.

Mindenbe belevonjuk itthon, ami erdekli. Segit fozni, takaritni, kerteszkedni is, ha kedve van. Egyutt csinalunk mindent.

2019. dec. 5. 09:26
 10/21 A kérdező kommentje:
#8 januartol megy oviba, ami gondolom meg egy nagy kihivas lesz majd.
2019. dec. 5. 09:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!