Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha a 3 éves kisfiamat...

Normális ha a 3 éves kisfiamat nem köri le a tv, mese?

Figyelt kérdés

nem kötik le a mesék, némelyik reklámot imádja ha meghallja szalad végig nézi.

de pl hiába rakok be neki mesét minimaxot stb... nem érdekli max 3 percet nézi szalad tovább játszani vagy minket hív játszani.

a Baby Einsteint szokta nézni de abból is max 10 percet.


nincs erőltetve a tv ne hogy azt higgyétek de fura hogy más ennyi idős gyerek ott ül a mese előtt egész nap.

Még csak kedvenc mese figurája sincs, szereti a Micimackót meg a tigrist, malackát de nem a rajzfilmhez köti Őket...


szerepjátékokat játszik, plüssökkel, bábokkal eljátszik stb..

ha könyvből mesélek csak a rövid meséket üli végig utána csak nézegeti a könyvet képeket kérdezi ez mi, az mi...


normális?


2011. okt. 21. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Nem minden gyerek szeret hosszabb ideig meséket nézni, hallgatni. Örülj neki,hogy inkább szerepjátékokat játszik,mert ezzel fejlődik a kreativitása.
2011. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a normális. Nem hiszem,ohgy a vele korabeliek egész délután tv-znek max megy a tv de hidd el nem nézik ők sem órákig.
2011. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 fotucsok ***** válasza:
0%

Én erre inkább büszke lennék. Valószínűleg azért van így, mert kiskorában inkább többet foglalkoztál vele, mint bekapcsoltad volna neki a tv-t.


Elég szomorú, ha ennyi idősen órákat ülnek a gyerekek a tv előtt.


Az én kisfiam 2,5 éves és őt sem köti le, max a reklám, de törekszem is arra, hogy ne legyen napközben bekapcsolva a tv. Elég mikor apa hazaér, ő úgyis rögtön bekapcsolja.


Szerintem jellemzően azoknak a gyerekei tv-sek, akik egészen kicsi korukban már nézették a bebe meg ilyen idióta tv-ket a kicsivel, hogy jól ellegyen... Elég szomorú.

Persze egy idő után nyilván igényük is lesz rá, és ha 4 évesen szeretne mesét nézni, természetesen nézhet, de mértékkel, és nem az udvari játék, meg az együtt töltött idő rovására.

2011. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, ez épp,hogy nagyon jó!!

Ügyi vagy és ne is nézzetek Tv-t

2011. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális, ebben nincs normális-nem normális.


Nálunk ez teljesen rapszódikus. Van, hogy 2-3 napig a tv előtt ül abban az értelemben ahogy te írtad, tehát akár 2 mesét is meg akar nézni, ez ügye 3 óra ami rengeteg, aztán egy hétig napi 10 perc.

2011. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Igen:) Nekem 4 éves a fiam, sose kötötte le még egy tévé mese se...

És egyébként mi is ezzel találkozunk a környezetünkben hogy más 2-3-4 évesek sokat tévéznek és több kedvencük is van (Fifi, Thomas,Dóra baba meg Diego) és azt is mondják hogy ezek milyen fejlesztőek mert megtanítják a gyereket számolni meg az állatok ismeretére stb.

De én már igyekszem nem foglalkozni ezzel mert ha szóban "fejlesztem" az szerintem jobb mintha egy "gép" elé ültetem.

2011. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek....


nem is az a baj hogy nem néz tv-t, de hogy nem érdeklik a mesék, olyan sok szép mese van pl. oroszlánkirály nem ezek a mai harcos mesék azokat nem is engedném nézni, de így hogy nem néz mesét egyáltalán honnan merít majd fantáziát?

vagy nem is tudom lehet hülye gondolat...


de mi van ha nem is jól nevelem?

pl. rá szoktattam arra hogy együtt főzünk, segít azóta legtöbbet úgy játszik hogy főzőcskézik tehát lányos játékot játszik, kapott is egy játék konyhát erre mindig el lopja a konyhából azokat a dolgokat amivel az nap főztünk.


ez nem gond? autókkal nagyon ritkán játszik, csak az apjával szokott vagy néha velem de ő egyedül nem...


inkább jön-megy pakol vagy most pl. a porszívóval játszik..

mit csináljunk máshogy? van egy kis öccse is, befolyásol valamit?

2011. okt. 22. 11:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha mesét olvasol neki az sem érdekli?
2011. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
van hogy Ő kéri hogy meséljek de kb a második oldal után a képek érdeklik azt kell mesélnem hogy mi van a képen nem a mese szövege.
2011. okt. 22. 13:44
 10/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ugyanezt a kérdést tettem fel, csak nekem 4 éves a fiam:) Vannak ilyen gyerekek ezekszerint :)

2011. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!