Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem jár wc-re az oviban?

Nem jár wc-re az oviban?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 éves lesz a nyáron és nem jár wc-re az oviban. Indulás előtt mindig pisil, ebéd után pedig jön haza és akkor megint megy wc-re. (sose volt nagy pisilős, mindig 3-4x szokott egy nap)

Ma viszont azzal fogadtak az oviban, hogy bepisilt. Át is volt öltöztetve tornacuccba. Nem akar ráülni, mondtam neki, hogy csak guggoljon fölé. De így se megy el! Miért lehet? Vendégségben eljár wc-re.


2021. máj. 28. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Lehet szégyenlős
2021. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Lehet túl sokan vannak körülötte a wc-n és ez zavarja, feszélyezi. Csak magamból tudok kiindulni mert nekem még nincs gyerekem, de emlékszem az ovid éveimre. Nálunk nem volt el se kerítve, szóval nem voltak kis fülkék, csak a csészék egymás mellett. Iszonyú zavarban voltam már kisgyerekként is, hogy ott mindenki előtt kell pisilnem. Még a pisilést meg is oldottam, de emlékszem hogy egyszer, pedig már voltam vagy öt éves, bekakiltam, mert annyira kellett hogy már nem bírtam visszatartani, de egyszerűen képtelen voltam elmenni wc-re.
2021. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban én sem szerettem wc-re menni, mert hiába voltak kis "fülkék", egy függöny volt elől és ennyi. Engem ez zavart, hiába kellett, nem tudtam pisilni.

Lányom dettó ugyanez, általában az egyik óvónéninek esik meg rajta mindig a szíve és viszi be a felnőtt wc-be. Ott gond nélkül pisil 2 perc alatt.

2021. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is az ovis éveimben visszatartottam, ameddig lehet,mert nem akartam a többiek “előtt” pisilni.. sokszor én is bepisiltem.

Függönnyel volt elhúzva a wc, és a többiek mindig elhúzták..fiúk,lányok...


Nem lehet ez a gond?

Mondjuk nem tudom milyen a mai ovis wc-k, de az biztos, hogy a bölcsiben a 2-3éves kisgyereknek is hiányzik ez az intimszféra megtartása, gyakran zavaró tényező számukra.

2021. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ezt csinálta. Az iskolában is. Soha nem megy el wc-re mert mindig rányitnak. Ebéd után hozom haza szóval annyira nem gáz. Az obiban egyszer volt baleset csak.
2021. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért nem lehet az ovikban megoldani egy kilincsre becsukható vagy akár egy behúzható harmonikaajtót a fülkék előtt. Így a szégyenlősebb gyerekeknek valóságos kínszenvedés az óvodai wc-zés. Én nagy dologra nem mentem ki soha óvodában, iskolában. Pisilni muszáj volt, igyekeztem akkor kikéredzkedni, amikor foglalkozás volt vagy a többiek nagyon játszottak vagy csendes pihenő alatt, amikor más nem volt kint. Nem tudom, miért gondolják, hogy a gyerekeknek nincs igénye az intim szférára!
2021. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!