Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldottátok meg a...

Hogyan oldottátok meg a kistesó altatását, ha a nagy csak délig volt oviban?

Figyelt kérdés
Mikor a kicsi akkora lesz, h már csak egyszer alszik ebéd után, akkor a nagy még mindig ovis lesz és (ha csak nem lesz állandóan homeovi a vírus miatt) gondolkodom, hogyan lehet azt megoldani, hogy ebéd után fél 1-re kell menni az oviba a nagyért, de akkor lenne az alvás is a kicsivel. Aki szintén így volt, hogy oldotta meg? A kicsi azután aludt csak el, hogy hazaértetek a naggyal?

2021. ápr. 7. 14:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy azt nem szeretném, hogy ott hagyom a nagyot az oviban ebéd után. Ő már nem alszik egyébként napközben.
2021. ápr. 7. 14:48
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Pont a kicsik altatása miatt volt egész napos a nagy. Egyszer-kétszer jót akartam és elhoztam ebéd után, hogy majd otthon leteszem, úgy cirkuszolt, hogy elcseszte mindhármuk délutáni alvását. Máskor korábban mentem érte, akkor is háborgott, hogy még nem hintázott, nem homokozott, nem fejezte be a rajzot, még ott van a barátja, stb. Nem is erőltetem aztán.


Szerintem ezt a gyakorlatban kell kipróbálni, hogy a kicsinek mennyire teszi gallyra a napirendjét az időre vonulás, illetve a nagy egyáltalán el akar-e jönni ebéd után.

2021. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az biztos pont nálunk, h el akar jönni ebéd után. Nagyon utálja az ovit. Csak azért jár, mert muszáj. Pedig vannak ott barátai is, de mindig azt mondja, hogy ha csak úgy találkozhat velük, hogy oviba kell hozzá menni, akkor inkább nem hiányoznak neki. :) Többször gondolkodtunk csoportváltáson, de ez hosszú történet, a lényeg, hogy valószínűleg más csoportba se szívesen lenne, ő úgy általánosságban az óvódát nem szereti. Ez van. :)

Szóval így, ha ráerőltetem, h maradnia kell oviban, akkor vele cseszek ki. Ha meg elhozom, valszeg a kicsivel fogok. Nehéz ügy lesz. Azért még várom a megoldásokat, hátha. :)

2021. ápr. 7. 15:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Messze van az ovi?

Esetleg gyalog ha mész érte, pici a babakocsiban tud aludni. Amíg alszik elmentek játszótérre, vagy csak nagyobb körben hazafelé.

2021. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, akár lehet ez egy megoldás. Egy 1 éves még szívesen alszik több órát is egy babakocsiban? :) Esküszöm, már alig emlékszem, hogy az ovissal hogyan volt ez annak idején. Az biztos, hogy ő már ágyban aludt ebéd után 1 éves kora után, de elképzelhető, hogy babakocsiban is elaludt volna.
2021. ápr. 7. 15:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsiban, míg odafele megyünk..

Kertesház fedett teraszán hagytam utána.

(5 p ide az ovi gyerektempóval, nekem 2-3 p)

2021. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz az enyém még csak 10 hónapos, de nagyon jókat alszik babakocsiban. Hétvégén mondjuk vidd el sétálni, próbáljátok ki alszik e benne.
2021. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam imádott babakocsiban aludni. Előbb kinőtte.
2021. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most egy éves, van ovis és kisiskolás tesója is, akikért bizony fél 1 körül el kell menni (a sulisom sokszor van bent a napköziben a házi miatt, de az ovisom minden nap hazajön ebéd után). A picim már nem igazán alszik el a babakocsiban, minden sokkal érdekesebb, úgyhogy mi elmegyünk a nagyobbért, aztán itthon leteszem a picit aludni. Itthon azonnal elalszik, nyomja jó két órát. Mi családi házban lakunk, nem muszáj a pici alvásidejében kint lennünk, kimehetünk bármikor, úgyhogy amikor a pici alszik itthon, a naggyal is csendespihenőt tartunk. Összebújunk, mesét nézünk (napi egy meseblokk van, általában ilyenkor), olvasunk, kreatívkodunk.
2021. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, azt hiszem, nálunk is ez lesz a megoldás, amit kedves utolsó írtál. Mi is családi házban lakunk, csak akkor tologatom babakocsival egyelőre a picurt, ha muszáj, amúgy csak kirakom a fedett teraszra. Külön szobájuk van a lurkóknak, így ez majd így teljesen megoldható lesz, ahogy te is írod. Köszi-köszi mindenkinek.
2021. ápr. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!