Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két gyerekesek, ti hogyan...

Két gyerekesek, ti hogyan ültök az autóban?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél hónapos, illetve egy 3 és fél éves lányom. Úgy utazunk, hogy ők ketten hátul ülnek, mi a férjemmel elől. A két gyerekülés között alig van hely, féloldalasan talán be tudnék préselődni félig meddig, de bekötni magam nem tudnám.


Sógoroméknak van egy 2 éves és szintén két és fél hónapos gyerekük. Sógornőm ilyen tipikus mártír, ő valahogy beül a két gyerek közé (a szélességünk azonos), mégha alig fér is el, aztán persze nekünk játssza el a hattyú halálát.


Ahogy beszéltünk erről, az volt az érzésem, hogy ezt én nagyon nem jól csinálom. A baba jórészt alszik, ha kiesik a cumi, a nagylányom visszateszi neki, minden egyéb esetben megállunk, ha úgy hozza szükség. Nem utazunk nagy távokat, max fél órás utakra megyünk.


Ennek kapcsán merült fel a gondolat, hogy ti hogyan oldjátok ezt meg?


2021. máj. 29. 03:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Ikreink vannak. Én nem fértem be a két hordozó közé, és most sem a két ülés közé. Mindig elől ültem. Sosem volt semmi probléma..
2021. máj. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Én rövid utak esetén elől ülök, hosszabb utak esetén hátul. Lehet, hogy kényelmetlen, de én most még így biztonságosabbnak érzem. Bukhat a kicsi, szemébe süt a nap, melege van, szomjas ... Rögtön látom, ha bármi baj van, vagy valami miatt meg kell állni. Még hordozóban utazik. Előröl még ha tükörrel látom is mi történik (bár akkor elég gyakran a tükröt nézném), nem tudok az elvárásaimnak megfelelően közbeavatkozni. Mondhatom neki, hogy 1 perc és megállunk és jövök, aztán lehet ismételhetem magam megint 2 perc múlva... Míg a nagyhoz (4 éves) elég hátrafordulnom, szól ha gond van, addig egy csecsemőtől ezt nem várhatom el. Ettől függetlenül szó szerint közömbös vagyok mások utazási szokásaira nézve. Ha neked úgy jó, utazz elől mindig, nagyon sokan így csinálják.
2021. máj. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egy 9 éves fiam és egy lassan 9 hónapos kislányom van. Én hátul ülök a kicsivel, a fiam ül elöl. A kicsi igényli, hogy ott legyek, majd ha már nem hordozóban lesz, hanem gyerekülésben, akkor visszacseréljük a helyeket és a két gyerek ül hátul.
2021. máj. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is ikrek vannak, és egy 5 éves.

Én a kicsikkel hátul ültem, még a hordozóban voltak (tehát menetiránynak háttal)

Bukós babák voltak, nem éreztem biztonságosnak hogy nem látom őket.

De ezt csak a férjem autójával kivitelezhető. Az enyémben esélytelen h beférjek a hátsó középre.

Alig vártam h ülésben ülhessenek.

Azóta a 3 gyerkőc van hátul.

Csináld úgy ahogy nektek jó.

Egyébként rövid távon (oviba ha vittem a nagyot) nem volt választásom. Valakinek hátul kellett lennie úgy h nem látok rá.

2021. máj. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem a sógornő miért mártírkodik, ha neki ennyire fontos hátul ülni, van olyan autó dögivel, aminek 3 teljes értékű ülése van hátul, le tudná cserélni a meglévő autóját és elférne kényelmesen..

Nekünk az egyik autónk ilyen, inkább az okozza a fejtörést, hogy a kutyus hol üljön, hátul közepén amíg én elől vagyok vagy üljön ő előre és én hátra a 2 ülés közé? Mivel nem szokott útközben gond lenni, ezért ő ül hátul és én elől

2021. máj. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek hátul, én elôl
2021. máj. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Az első gyerekkel mindig hátra ültem, mikor megszületett a második, gyorsan beláttam, hogy ez off. Nem vagyok egy nagydarab nő, 50 kg vagyok, beférek, ha akarok, de brutál kényelmetlen. Nálunk is ekkora a korkülönbség, a lányomat kérdezgettem néha, hogy mit csinál a kicsi, meg forogtam hátra, ha nem én vezettem. Harmadik gyereknél már esélyed nem lenne hátra ülni amúgy.
2021. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek hàtul, mi elől.

Nèha beülök közéjük, ha nyűgös, vagy itatni is kell, vagy olvasok nekik stb

1,5 ès 3 évesek lesznek.

2021. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

8 vagyok


Nálunk rendes hely van a 2 közt. Mégegy gyerekülés beférne.

Plusz van 2 szükségülés is.

2021. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Ilyenkor mindig az jut eszembe, h anyuka nem vezet? Olyan nincs, h csak o viszi a 2 gyereket? Mert nalunk rengetegszer volt, h egyedul mentem veluk. Ilyenkor sincs hatul veluk senki.....
2021. máj. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!