Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két gyerekesek, ti hogyan...

Két gyerekesek, ti hogyan ültök az autóban?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél hónapos, illetve egy 3 és fél éves lányom. Úgy utazunk, hogy ők ketten hátul ülnek, mi a férjemmel elől. A két gyerekülés között alig van hely, féloldalasan talán be tudnék préselődni félig meddig, de bekötni magam nem tudnám.


Sógoroméknak van egy 2 éves és szintén két és fél hónapos gyerekük. Sógornőm ilyen tipikus mártír, ő valahogy beül a két gyerek közé (a szélességünk azonos), mégha alig fér is el, aztán persze nekünk játssza el a hattyú halálát.


Ahogy beszéltünk erről, az volt az érzésem, hogy ezt én nagyon nem jól csinálom. A baba jórészt alszik, ha kiesik a cumi, a nagylányom visszateszi neki, minden egyéb esetben megállunk, ha úgy hozza szükség. Nem utazunk nagy távokat, max fél órás utakra megyünk.


Ennek kapcsán merült fel a gondolat, hogy ti hogyan oldjátok ezt meg?


2021. máj. 29. 03:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
3. vagyok. Vezetek természetesen, de a kicsivel egyelőre csak városon belül. Ha messzebbre megyünk, akkor a férjem vezet. Nekem nem éri meg ordíttatni a kicsit hátul, arról nem is beszélve, hogy balesetveszélyes lenne, mert nem az útra figyelnék. Szerintem mindenki ismeri a saját gyerekét és aszerint dönt ebben a kérdésben (is). Egyik sem jobb vagy rosszabb döntés a másiknál.
2021. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
13%
Nem jobb vagy rosszabb. Csupán ésszerűbb vagy ésszerűtlenebb.
2021. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerek, 5 es 1,5 eves, Kia Carens, hatul 3 teljes ules, hosszabb uton (1+ ora) hatraulok kozejuk. Evente tobbszor utazunk 10+ orat, illetve nagyon sokszor 2-4 orat, igy hatul is sokszor ulok. Egyik sem fogadta el a cumit, pedig sokszor jol jott volna. Elotte olyan kocsink volt, amibe nem fertem volna be ket gyerek koze hatra, tobbek kozott emiatt is csereltuk le. 2 es 3 eves gyerekek kozott amugy szerintemeg es fold a kulonbseg, en vagy elore tennema nagyobbat, vagy beulnek kozejuk ugy, mint sogornod, de mogottem igyis rengeteg kocsiban siras van, mar az is kemeny volt, ha nem ulok be hatra, sztem az ablakon ugrottam volna ki, igy legalabb eselyemvolt kozbelepni.
2021. máj. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Kinek mi az ésszerű. Nekem az ordítás csak azért, hogy márpedig én elöl ülök, nem az. Mondjuk nekünk akkora az autónk, hogy be tudnék ülni 2 gyerek közé is, de mint írtam, a nagy már 9 éves, így erre nincs szükség.
2021. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy ti. Elől mi, hátul s gyerekek (2 éves, 4 hónapos). Amíg a kicsi nem született meg, én is hátul ültem, és úgy terveztem, hogy majd utána is ott fogok ülni közepén. De aztán hamar lemondtam erről, ott alig lehetne elérni, ráadásul a ki-beszállás sem lenne egyszerű.
2021. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ők hátul, mi elől.

Mikor 1 gyerek volt is egyedül volt hátul, én ott mindig rosszul vagyok, most meg már el sem férnék

2021. máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobbik gyerek 8,5beves, a kicsi 15 hónapos. Ha 2-en megyünk a nagyobbik gyerekkel, elöl ül mellettem, ha 3-an megyünk a két gyerekkel akkor a kicsi mellé hátra ül, ha 4-en megyünk, elöl ül mellettem, és a feleségem ül hátul a kicsi mellett.
2021. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

14es, tudod ezzel az a baj, h később megszokja, h valaki mindig ül mellette és szórakoztatja, lesi az igényeit. Ott ahol anyuka nem vezet, es MINDIG van aki mellette ül, ott más a helyzet.

Ill. ha hátul ordít, nem tudsz semmit tenni, ez van. De ha pl. te vezetsz es a baba melletted ordìt odapillantassz, cumit igazitassz stb. Sokkal balesetveszelyesebb. Ha hatul van, nincs meg a kísértes sem. Egy szó mint száz, én egyenesen butaságnak tartom ezt a hátul ülösdit, ez valszeg azért is van, mert ikreim vannak és sokat mentem velük ideoda egyedül.

2021. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek hátul, szülők elöl. Sosem ültem hátul. 🤷🏼‍♀️
2021. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A nagylányom nagyon jól viseli a hosszabb utakat is, miatta nem kéne hátul ülnöm. Mindig teszek mellé egy kis kosárnyi játékot, azzal elfoglalja magát.

A baba még jórészt alszik, cumival könnyen megmyugtatható, kivéve ha éhes, de olyankor úgyis megállunk.


Emiatt nem láttam szükségét feszengeni hátul, és egyelőre még nem tudnánk nagyobb autót venni, de ha nagyobb lenne, sem biztos, hogy ott ülnék köztük, maximum akkor, ha az adott helyzetben szükség van rá.

2021. máj. 30. 05:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!