Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden este egy rudi?

Minden este egy rudi?

Figyelt kérdés

Egy régi barátnőmmel futottam össze, az alvásról beszéltünk és a 2 évese kb fél úgy alszik el minden este hogy elalvás előtt megeszik egy rudit kakaóval az ágyában.

És én voltam a helikopter hogy nálunk nincs bolti cukros cucc, én készítem házilag, magunknak is..

Én pont ilyen gyerekkori szokások miatt vagyok ma már cukros fiatalkorom óta, mert 4 évesen 30kg voltam a szörp, csoki, joghurt stb miatt. Férjem is rizikófaktoros ezért vigyázunk ezekre.

Arra tudok gondolni hogy a cukor sokk altatja be igazából szegényt.


2021. máj. 30. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Kíváncsi lennék a fogaira... pfúj.
2021. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
És mi a kérdés?
2021. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Most az kellene hogy neked adjunk igazat?

A ti saját gyereketek úgy nevelitek ahogy jónak látjátok, a kedves barátnődék is, ha ők azt tartják jónak hogy este telenyomják cukorral akkor add áldásod rá, nem a te gyereked, nem te fogsz vele majd orvosokhoz rohangálni.

2021. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

Leírta a kérdést: ő a helikopter és ez normális, a többség így csinálja, vagy sem.

A többség így csinálja, ha nem is konkrétan esti rudival, de általában arra néznek hülyén, akinél nem kapnak a gyerekek napi szinten: dörmit, rudit, krémtúrót, tejszeletet, kindert, üdítőt. Azt mondják rá: jaj, elveszed a gyerekkorát! Túlreagálod.

Jellemző, hogy a kisgyerekek egy babakocsi utat a játszótérre nem bírnak ki nasi nélkül és a játszótéren futkorászás helyett is kínálgatják őket.

Az oviban a csoport 80 %-a többet nyom a kelleténél (5 évesek). Nem meglepő, heti min. kétszer van ünneplés tortával, szörppel.

2021. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Egy rudi 20g szénhidrát. A kakaó gázosabb, főleg tehéntejjel és Nesquick porral. De mindezek mellett, ha a gyerek sportol, jól étkezik egész nap és ennyi az össz nasija, akkor nem fog elhízni és cukorbeteg sem lesz. Te sem napi 1 ruditól vagy cukros. Ahogy jó anya sem leszel azért, mert ráneveled a gyereket a mentes kajákra és a 2x annyi házimunkára merő tanulatlan félelemből, hogy cukros lesz ő is. Az egyensúly lenne a lényeg, mindenben.
2021. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet mit tenni, csak beletörődni, bármennyire is bosszantja az embert, nem a te gyereked. Én a sógornőm kisfiával vagyok így, aki a cumisüvegbe is csak kakaót, kólát meg teát kapott, a vízben csak fürdeni lehet 7 éves és még soha nem ivott vizet, el sem fogadja. Már erősen jelel tejérzékenységre, kezd túlsúlyos is lenni mert az 0-24 pörgést felváltotta a ps előtt ülés. Az édesség se nem korlátozott sem pedig jutalmazási rendszerbe nincs rakva, akkor és annyit ehet amennyi jól esik, kérni sem kell hiszen elöl van. Nézni is rossz komolyan, de ki vagyok én pláne gyerek nélkül, hogy beleszóljak pedig ez a nevelési tanácstól szerintem messze van, így a valószínű tejérzékenységet sem pedzegettem meg, majd az idő igazol ezzel is, ahogy igazolt más dologban is.

Emellett bár mellette vagyok a házi dolgoknak, nem vagyok teljesen ellene a boltinak, hiszen én is megeszem, a leendő gyerekemnek sem fogom tiltani, ha egyszer azt látja, hogy mi is megesszük, csak fontos a mérték és a jutalmi rendszer.

2021. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
A házi dolgokat is lehet szrul elkészíteni, úgy, hogy hízlalóbbak, mint a bolti. Csak mondom. Ahogy "jó összetevőkből" is lehet túlzabálni magad, és károsabbakból is keveset enni. Az egészség nem csak azon múlik, hogy mit eszel, azon is, hogy mennyit és milyen mentalitással. Ahogy nem biztos, hogy jobb, ha görcsölünk az étkezéseken ezzel kvázi központi témává emelve a tiltásokat a gyerek életében, ami aztán felnőttkorban visszaüt. Az övé megtanulja, hogy cukros foggal is le lehet feküdni aludni, a tiédnek attól is lelkiismeretfurdalása lesz, hogy meg mert enni egy rudit. Mind a kettő káros.
2021. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem tudom, én nem látom a kérdést. Nyilván baromság minden nap nasival tömni a gyereket, de ezt a kérdező is tudja.
2021. máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem itt a hőzöngést, mi közötök más gyerekéhez? Az ég egy adta világon semmi. Akkor minek kell ezen pörögni? Hol nem szarom én le, hogy más mit csinál meg mit nem, hát sehol. Ha meg nekem bárki bármit merne szólni ezzel vagy bármivel kapcsolatban, akkor utána ne lepődjön meg ha többé nem keresem, nem vagyok kíváncsi senki véleményére meg elveire, ne akarjon rám erőltetni senki semmit köszi. Mondom ezt úgy, hogy rudit meg édességet pont alig kap a gyerekem de ez mindenre érvényes, úgyhogy “kedves” helikopterek, el lehet menni papolni oda ahol kíváncsiak az észosztásra, a tematikus fb csoportokba maximum aztán ott nyomhatjátok együtt.
2021. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem.


Az én egyik gyerekem édesszájú..

De 1-2 naponta megeszik egy rudit vagy krémtúrót

Az otthonit nem eszik meg

Én sem szeretem.

Egy ideig erölködtem vele.

Nem látok kivetnivalót benne.

Egyik gyerekem sem túlsúlyos( sőt)

Mellette esznek rendesen.

Sosem főétkezés.

Viszont ha neccesen jön ki az idő, akkor azért örülök egy dörminek vagy rudinak is.

Játszótér nekünk minsig tízóraira esik, szóval mindig esznek ott is.

Jellemzően gyümölcsöt, gabonát ( kukorica kukac, rizspufi, köldygolyó, búzapufi, keksz)

2021. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!