Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztit hogy kezelitek?...

Hisztit hogy kezelitek? Nagyon kemény a dackorszak, minden este sírva alszok el félek mi lesz másnap.

Figyelt kérdés

2.5 éves kisfiúnak komoly dackorszaka van. Próbálok következetes lenni de a tesco közepén vágta fdhöz magát egy medencéért, üvöltött mint a sakál. Mindenki minket nézett. Elmondtuk neki lesz medence de pénteken akkor hozza a futár. Nem értette meg, úgy sírt hogy hányt id. A biztonsági őr megkért vigyük ki. Az apja kivitte erre véresre harapta a nyakát.


A férjem engedett a hisztiknek, jajj csak nehogy sírjon alapon erre most nem bírunk vele.

Sosem ütöm meg, ordítozok vele próbálok mindent megbeszélni elmondani de úgy érzem csődöt mondtam mint anya.


2017. júl. 11. 08:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Azért nem mondtál csödött, mert soha nem ütötted meg. Ha megütnéd akkor mondtál volna csödöt.


Ez ilyen. Legyél továbbra is következetes. Ha egy gyerekkel következets vagy és nem engedsz ebben a korban, akkor hiszti lesz belöle. De 5 évesen meg egy rendes okos gyerek lesz belöle...

Pl kér egy csokit de nem akarod oda adni neki, akkor elkezd hisztizni, egy szülö aki nem következetes az oda adja neki és a gyerek nem hisztizik.


Láttam már szülöt aki nagy oda adással meséli mindig, hogy bezzeg az ö gyreke nem hisztizik. De pl a 6 éves gyerek nem hajlandó magát a kocsiba bekötni. Mikor ezt láttam tudtam miért nem hisztizik a gyerek, mert a szülö mindent megenged neki és így nincsen ordítás.

2017. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
ez ilyen korszak. van akinél nehezebb, van akinél könnyebb. de ne engedj neki, te vagy a felnőtt, te irányítasz, nem ő. hidd el hogy mindenkivel előfordul, hogy nyilvános helyen hisztizik a gyerek, és ha néznek is, akkor is csak annyit gondolnak, hogy de jó, hogy nem csak a saját gyerekük csinálja ezt :D az apjával tuti hogy beszélnék, nehogy már engedjen a gyereknek! így csak ront a helyzeten. azt se szabad hagyni, hogy harapjon és rúgjon. ha ilyen csinál, akkor le kell rakni, hadd üvöltse ki ott magát, majd ha elfáradt akkor lenyugszik. ne félj kicsit magára hagyni ilyenkor. oviban dolgoztam egy darabig, sokszor volt hogy amikor jöttek már hisztiztek a gyerekek. ilyenkor az óvónő biztosította a szobát, hogy pl ne tudjon kiszökni, vagy ilyesmi, és otthagyta. aztán amikor már nem üvöltött, akkor bement hozzá, és inni adott neki, és megbeszélte vele a dolgokat, hogy miért nem lehet ilyet csinálni, meg hogy mi volt a baj. ha nagyon nem bírsz vele, nevelési tanácsadó is segíthet. ne add fel, jobb lesz egyszer!
2017. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Én bizony elfenekelném, nehogy már véresre harapja a nyakatokat, azért mégis van egy határ, nem vagyok veréspárti, de egy elfenekeléstöl nem lesz lelki sérült és legalább lesz oka a bőgésre.
2017. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

ÉS én még azt hittem a gyerekemnél nincs hisztisebb, de szerencsére azért ennyire durva dolgot nem csinált még csak üvölt.

Nálunk bevált, hogy megbeszéltük nincs harapás stb. és (most lehet lepontozni) megmutattuk neki, hogy mennyire fáj másnak amit csinál vagyis visszaharaptunk/ütöttünk (persze nem dühből és erőből, de azért megérezte). Közbe mondtuk, hogy ugye neked se esik jól, neked is fáj stb. Így elég hamar elkezdte mondani, hogy nem ütünk, nem harapunk stb. és nem is csináltja.

Amúgy a biztonsági őr megteheti, hogy ilyen esetben kiküld? Ezt egy kicsit durvának tartom.

2017. júl. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Én egy-két ilyen cirkusznál megcsináltam, hogy akkor megyünk haza, kész. Igen, a bevásárlás közepén. Apa elmegy fizetni, mi addig szépen kimegyünk a kocsihoz, aztán irány haza, bulinak vége. Baromi gyorsan megtanulta, hogy ne cirkuszoljon. Nem mondom, hogy nem próbálkozik be néha, 2 éves múlt, persze, hogy bepróbálkozik, de a max, amíg eljutunk, hogy akkor induljunk el kifelé, ott már érzi, hogy vesztésre áll és befejezi. Természetesen szívás ilyenkor két részletben intézni a bevásárlást, de a gyereknevelés nem kényelmi kérdés szerintem. Hiszti nyilvános helyen nincs és pont, ezt meg kell tanulnia. Otthon máshogy reagálok erre, jobban hagyom tombolni, de az nem hiányzik, hogy összehányja a tescót pl, annyira belelovallja magát. Az enyémnél ez a ráhagyom és nem foglalkozom vele nem jön be, annyira belelovallja magát, hogy már látni rajta, hogy szeretne leállni, de nem bír.
2017. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

Mi most voltunk nyaralni a 15 hosommal.epp a mindenert visitva uvolt korszakat elni.

Uvoltott ha levettem a polojat,ha bekentem,ha vizbe mentunk,ha kijottunk,ha felvetten,ha letettem.....mindenert.

De tenyleg visitva.

En nem igazan foglalkozom vele.ha durvan uvolt,akkor lefektetem a foldre es megvarom mig megnyugszik.akar a tesco kozepen is.

Akinek nem tetszik,annak nincs gyereke.majd rajon....

Ha engednek neki akkor sokkal rosszabb lenne.

3.gyerek,sokkal rosszabb,hisztisebb mint a masik ketto volt kicsinek.neha en is elbizonytalanodom.es neha elkap a harci ideg,akkor otthagyom es par percre elvonulok lehiggadni.

Kinovi ne aggodj.ne hagyd magad,ne engedj mert akkor pillanatnyilag jobb lesz,de kesobb rosszabb.

2017. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

hát lehet, hogy akkor én csődöt mondok, mint anya, de az biztosfix, ha nekiállna harapni vagy ütni, elfenekelném. Nem sokszor, 1-2 alkalom és megtanulja, hol a határ.

Meg lehet nézni a mostani jajjmileszalelkivilágukkal gyerekeket, egyértelmű, hogy ez a fajta nevelési módszer megbukott. Visszabeszél a tanárnak, leköpködi még a saját anyját, belerúg, lek-vázza teszem azt. Hát inkább mondjanak rossz anyának, de az tuti, hogy az én gyerekem nem lesz ilyen

2017. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Első körben egyeztessetek a férjeddel, mit mikor lehet.

A következőnél pedig el sem jutnék odáig, hogy végighányja a tescot, mert megfogom is kiviszem, nem hagyom hogy ennyire belelovalja magát az őrjöngésbe.

Ja, és pénteken gondolom kezditek előről a cirkuszt, mert megjön a futár a medencével és ki kell majd próbálni bármilyen idő is lesz :(

2017. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Kisfiú koromban én is bepróbálkoztam a Interspar-ban. Földhöz vágtam magam hiszti közben stb. Anyu próbált nyugtatni, megbeszélni velem. Már azt is mondta na most megyünk haza. Belemartam a kezébe és elfutottam. Pont apu felé futottam, mert őt nem láttam. Felkapott és kivitt a kocsiba. Úgy elfenekelt hogy csak na. Utána kisangyal voltam a boltban.
2017. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
* mindig kisangyal
2017. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!