Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem a hisztit?

Hogyan kezeljem a hisztit?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiú akire havi rendszerességgel vigyázok.

Este 8tól alvás\csend idő van neki, játszhat, mesézhet de nem jöhet ki a szobából.

Magától alszik el amikor elfárad.

Kezdem unni, hogy fél-egy óra sírást rendez ami engem is és a tesojat is zavarja(nagy tesóval tanulunk)

Bármi ötlet, hogyan tudnék segíteni neki, hogy ezen a sírós hisztizős részen túl tudjon jutni és nyugodt maradjon?



2021. jún. 14. 14:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Altatás nem opció, ha fejen-állok is éjjel 11-12 óra körül alszikel, reggel 6:30 kor kel. Az óvodai alvás miatt alakult így és sajnos nem lehet változtatni rajta.
2021. jún. 14. 14:40
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de inkább ezt a rendszert kellene kezelni és nem a hisztit. Érthető, hogy nem tetszik neki, hogy berakod a szobájába és ki sem jöhet. Más gyereknek ilyenkor mesét olvasnak. A naggyal 8-kor ültök le tanulni?
2021. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van hogy, egészen 8-11ig sírdogál, magyaráz. Kifutkosik hozzám a másik szobába és össze vissza beszél csak hogy kint lehessen.(ha kint van ha nincs a tesoja)

Ha rá szólok kezdődik előröl a sírás csapkodás nyöszörgés + direkt hergeli magát es olyan dolgokat mantrázik amitől csak meg jobban rákezd.

2021. jún. 14. 14:44
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a rendszer nem tudom én megreformálni mert “csak” a babysitter vagyok. De az alvás idő sehogy se működik az óvodai délutáni alvás miatt.

Ha olvasok neki akkor akár három órán keresztül is kommentálja.

Nagytesoval akkor állunk neki, miután meghallgattam a kicsit, hogy mi történt aznap vagy akármi ami eszébe jut. 8:30 körül.

2021. jún. 14. 14:49
 5/11 anonim válasza:
0%

húzz rá kört, körrel!

(dzsúdló fanok értik!!

2021. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem kellene erőltetni az oviban az alvást. Ott is lehetne csendes pihenő, aztán este nem éjfélig lenne fent a gyerek..

Egy 5 évesnek pedig nem lenne szabad már ilyen hisztiket lenyomnia, hacsak nincs valami probléma vele.

A másik tesóval meg komolyan késő este állsz neki tanulni?

Ezek a gyerekek ki vannak pihenve rendesen?

2021. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Pedig teljesen normálisan viselkedik. Ti kint vmi számára érdekeset csináltok, ôt meg beküldik egyedül a szobába aludni. Ráadásul nem is álmos. Én is kijönnék a helyében 🤷🏼‍♀️
2021. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem opció, hogy amíg ti tanultok addig mondjuk egy másik asztalnál neki is adsz feladatot? Mondjuk rajzolja le, hogy mi volt a legjobb dolog ma, mi a kedvenc játéka.
2021. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem hiszti, egyszerûen a nem faradt gyerek nem akar egyedül lenni. Az lenne az egyetlen normalis megoldas, hogy az oviban ne aludjon. Ha nem együttműködőek az òvònők/bacsik, akkor marad az, hogy 11-ig aktìv marad a gyerek.
2021. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos az óvoda nem engedi.

De ha tesó bent van a szobába akkor is kifutkosik ki pedig bent játszhat elfoglalhatja magát egyedül és a tesojaval is. Még is megy a sírás dühöngés mindenen.

A nagygyereknek semmi baja, nyári szünet miatt úgy is akkor alszik amikor szeretne.

2021. jún. 14. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!