Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves reggel 8-tól este...

2 éves reggel 8-tól este 23-ig fent van, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Bölcsis is, ott általában 12-14ig alszik, de itthon egyszerűen ha szabin vagyunk, vagy hétvége van, vagy akármi miatt itthon van akkor felkel reggel 7-8kor és este 23-ig folyamatosan fent van. Nem akar egyszerűen aludni.

Már kikészülök idegileg. Ha bölcsis nap van, akkor legalább 21:30 körül elalszi, 6:40kor ébresztem, ez sem a legjobb amúgy.

Miért nem akar ennyire aludni?

Már el vagyok keseredve.

2.5 éves kereken, lány, fél éve jár bölcsibe majdnem.

Szóval eléggé le van fárasztva ott is. Itthon is foglalkozva van vele, ma is összességében 7 óra hosszát levegőn voltunk, biciklizés, séta, bolt, trambulinozás, kutyasétáltatás, kertészkedés. Egész nap kint vagyunk.


2021. jún. 14. 22:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja , játszótéren is voltunk ma több mint 1 órát. Azt kihagytam, akkor 8+ órát voltunk kint vele ma. Csak enni jöttünk be kb.
2021. jún. 14. 22:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A túlfáradás épp úgy gond lehet, mintha nincs lefárasztva. a lányomnak ha valamiért kimarad a délutáni alvása (12-14) akkor hiába qrva fáradt, nem tud elaludni szokásos 20 órakor hanem 22-23ig bulizik... túl fáradt és nem tud aludni.
2021. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs szüksége alvásra, akkor ne altasd. Viszont bevezetheted a csendes pihenőt, mondjuk ebéd után két órán keresztül legyen csöndben a szobájában. Adj a kezébe egy képeskönyvet, vagy akár halk nyugis zenét is betehetsz neki, aztán hagyjon téged békén.
2021. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyen. Szintén 2,5 éves és ugyanennyi az alvása. Ha hétvégén itthon vagyunk és csak vele foglalkozunk, akkor nem hajlandó aludni (sőt, néha enni sem). Mi csak mosolyogni szoktunk rajta. Látszik, hogy hullafáradt, de ha leteszem aludni, akkor csak sír, hisztizik és "éppazértsem" alszik. Olyan, mintha attól félne, hogy ha elalszik, akkor kimarad valami jóból.

Szerintem engedd el, ha álmos lesz, úgyis elalszik, ha még nem álmos, fejen is állhatsz akkor sem fog többet aludni. Valószínűleg neki ennyi is elég.

2021. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!