Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hajtekergetésről hogy szoktass...

Hajtekergetésről hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
2 éves lányom egyik napról a másikra elkezdte tekergetni a haját. Akkor csinálja ha nem figyel oda, pl mesét néz. Konkrétan gubancos rasztásra birja tekerni, amin csak az olló segit. Mit lehet tenni? Azt olvastam ennek lelki oka lehet. Valakinek van tapasztalata ezen a téren?
2021. jún. 16. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Én is tekergettem a hajamat, anya mindent bevetett, egyszer még rövidre is vágatta a hajamat. Nem szoktam le róla csak már felnőttként amikor láttam, hogy mekkora kárt okozok vele akkor tudatosan elhagytam. Függőséget okoz egyébként rendesen, olyan mint a körömrágás, ez is mindig kéznél van. Mást nem tudsz csinálni mint remélni, hogy ez egy múló hóbort nála.
2021. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Én levágattam neki, jobb így, rövid bubi.
2021. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Még neki is rövid, a vége göndörödik, azt szokta elkapni. Más megoldás tényleg nincs, csak a picire vágott haj? 😞
2021. jún. 16. 17:29
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem, az a baj, hogy ez olyan mint az ujjszopás meg a körömrágás, mindig kéznél van és ezért csinálja. Esetleg próbáld neki felfogni kontyba pár hétig, hónapig, hogy magáról a cselekményről leszokjon, hátha akkor elfelejti és nem jön majd reflexből.
2021. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Tüneti kezelés gyanánt hasznos, amit az előző ír, jó ötlet a konty, átmenetileg. De ennek lelki oka van, utána kell járni, olyan nincs, hogy "majd elfelejti". Nem felejti el, mert lelki oka van, és ha kopasszá is válna (ne adja isten), akkor meg áttevődne egy másfajta szorongást oldó cselekvésbe.


A játékából, viselkedéséből le lehet vonni következtetéseket, és abból, hogy a körülményeiben vajon történt-e változás. Esélyesen szorong. Ha nem sikerül rájönnöd az okára, akkor Pedagógiai Szakszolgálat pszichológusait ajánlom (ingyenes, bár a Kormány pandémia vészhelyzeti rendelkezései nem tudom, mennyire engedik a működtetésüket jelenleg), vagy más gyermekpszichológust.


Ugyanis az okokat kell keresni, és feloldani.


A puszta erőltetés nem megoldás, és a puszta terelés se, de legalábbis átmenetileg, hogy ne gubancolódjon a haja, a tüneti megoldás (pl konty) is fontos lehet, de nem mint megoldás, hanem csak a frizurája védelmében.


A tényleges megoldás viszont a lelki ok felkutatása és feloldása.

2021. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
5 szerintem jól ki is röhögnének, ha egy ilyen baromsággal mennél a szakszolgálathoz, nagyon sok felnőtt is tekergeti a haját, csak van már annyi eszük, hogy nem rasztára tekerik, egy 2 évessel meg pláne egyszerű lehet pszichoterápiát tartani.
2021. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
1 vagyok: engem vertek a szüleim egyébként nem is akárhogy, nálam egyértelműen ebből fakadt a szorongás és a hajtekergetés is. Nyilván ezt anya is tudta, úgyhogy emiatt nem vitt soha szakemberhez, hanem inkább levágta a hajamat tüsire ha már megette a lelkifurdalás és nem bírta tovább nézni. Nem állítom, hogy nálatok is ez a helyzet, de többnyire tényleg szorongásból fakadó pótcselekvés. Mondjuk vannak alapjáraton szorongó emberek, akiknek erre nem is kell különösebb ok, rájuk érdemes odafigyelni, mert később hajlamosabbak rászokni a hajcsavargatásnál komolyabb dolgokra is.
2021. jún. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja és ami a legviccesebb, hogy anya mindenkinek azt mondta, hogy a csillagjegyem miatt szorongok és tekergetem a hajamat, mert ez egy ilyen szorongó jegy :D
2021. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az én lányom egyáltalán nem tűnik szorongónak, nagyon kiegyensúlyozott kislány, sosem vertük és tekergeti a haját.
2021. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Hatos ragálta:

"szerintem jól ki is röhögnének, ha egy ilyen baromsággal mennél a szakszolgálathoz, nagyon sok felnőtt is tekergeti a haját, csak van már annyi eszük, hogy nem rasztára tekerik, egy 2 évessel meg pláne egyszerű lehet pszichoterápiát tartani."


#5 vagyok.

Ne hari, de ha nem értesz a kisgyermekneveléshez, gyerm.pszichológiához, miért kötöttél bele a válaszomba...? Segíteni illene az aggódó kédezőnek. Nem pedig tippelgetned, kötözködnöd. Ha nem értesz a kérdéskörhöz, akkor légyszíves ne válaszolj a kérdésnél, mert félrevezetheted evvel a kérdezőt, akaratlanul is.


Dehogy röhögné ki a szülőt a gyermekpszichológus, ilyen kérdés miatt...


Látható, hogy nem értesz ehhez, mivel azt hiszed (a soraid szerint), mintha pszichoterápiát folytatnának a Pedag Szakszolgálatban (vagy bármely gyerm.pszi által).

Ez tévedés.

A kisgyermekek játékát figyelik meg elsősorban, és abból következtetnek és állapítanak meg diagnózist. Az szinte biztos, minden ilyen esetben kicsiknél, hogy szorong. De az okokat, összefüggéseket is meg kell találni ahhoz, hoyg elmúljon ez a fajta szorongása.


Ténylegesen elgondolkodtató jel a körömrágás, hajtekergetés, kisgyermekeknél, és mindenképpen szorongást jelző. Ezért fogalmaztam meg azt, hogy a szülő próbáljon rájönni a LELKI OKÁRA a hajtekergetésnek, és ha napokon belül nem jön rá semmi lényegesre (pl volt-e gyász, kötölzés, vagy bármi, ami lehetséges okként eszébe jut), akkor egy jó gyermekpszichológus elengedhetetlen, ilyen esetben. Ha kivitelezhető, hogy elvigye.


Mondom én, aki csak kifejezetten indokolt esetben javaslok pszichológust, illetve gyógypedagógust!


Tehát laikus létedre megkérlek, mellőzd a tippelgetést és a kötözködést, mivel a kérdést kiíró szülőnek segítségre van szüksége. Olyasmivel, hogy "még vágjon a hajából", vagy "megoldja a konty", a gyereke problémája nem fog megoldódni, hacsak nem a haja gubancolódását sikerül elérni legfeljebb.

2021. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!