Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS lázcsillapítás?

SOS lázcsillapítás?

Figyelt kérdés
Kislámyomnak 39,4 a láza. Ma már több lázcsillapítót nem adhatok neki mert megvolt a négy adag egy 24 órára. Az egész törzses vizesruházás egy tized fokot sem vitt le. Tudnátok bármi mást ajánlani (lázcsillapításra) ami nektek bevált vagy esetleg a vizesruházást csináljam másképpen?

2021. jún. 23. 09:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a hűtőfürdő vált be, egyszer 40,2 volt a lányunknak, még 1 éves sem volt. Normál fürdős hőmérsékletűbe kell beletenni és lassan kevergetni hozzá a hideget - fel sem tűnt neki
2021. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ügyeletet mégegyszer megpróbálom,anyós szerint ha lázat tapasztalunk két-három napig nem kell orvoshoz fordulni
2021. jún. 23. 10:04
 13/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,lehet mégis a hűtőfürdő lesz a megoldás
2021. jún. 23. 10:05
 14/32 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem tudom,hogy az elektronikus,vagy a higanyos lázmérő a mérvadóbb,mert a digitális most 38,6-ot mutat,a higanyos pedig 37,8-at
2021. jún. 23. 10:09
 15/32 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom melyik mérő pontosabb, de igazából nem is lényeg.

Válaszd ki az egyiket és azzal mérjed folyamatosan, úgy akkor mindegy, hogy az hogy mér, látod hogy emelkedik vagy csökken a hőmérséklete.

2021. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Közbe megpróbáltatom vele a fürdőt
2021. jún. 23. 10:16
 17/32 A kérdező kommentje:
Viszont annyi a pozitív,hogy az étvágya nem ment el,pedig általában nem esik neki jól ilyenkor az étel
2021. jún. 23. 10:19
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Digitális a halánték ütőérnél magasabbat mutat.


Én az egyszerűség kedvéért használom a digitálist, ha 39 fölött mutat akkor csekkolom le a higanyossal, mert az már komoly.


De az összehasonlíthatóság miatt, egy félén kövesd az ingadozást.


Felnőtteknek nem kell rohanni a dokihoz, de nálunk a háziorvos mindig kérte hogy tajekoztassam ha lázas. Első v másnap megvizsgalta, és utána csak akkor ha nem múlt el. 2x volt 1 hétig tartó makacs láza. Jobb hogy akkor nem a 4.napon hallott rólunk először. A másik meg hogy 39 feletti láz sok.

Én egy dokinak jobban hiszek, mint egy anyosnak. Inkább feleslegesen hívjam a dokit, mint hogy ha baj lesz, azt mondjam higy dehat anyós szerint nem kellett neki orvos

2021. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Behívott a doki,délre megyünk,aztán kiderült hogy most van egészséges rendelés,így nem ért rá
2021. jún. 23. 10:34
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Hűtőfürdő vált be nálunk is. Testmeleg vízbe belerakod és folyatod hozzá a hideget, aztán ha már nagyon vacog, két-három perc után kiveszed. Nem szeretik, de fogd fel úgy, hogy ez egy elsősegély és nem kedv kérdése. Utána jobban fogja érezni magát, szóval megéri a pár perc nyűglődést, és hogy biztos nem kap gyógyszermérgezést :)

Lázcsillapítóból egyébként 3 óránként felváltva lehet másmilyet adni. Ha a doki nem elérhető, a patikában is segítenek, mit mivel lehet váltva adni, vagy bármelyik kórház (ajánlom a Heim Pált) ügyeletét ha felhívod, távirányítanak.

Legújabb trend szerint vagy egyáltalán nem (ez szerintem elég durva) vagy 38,6-ig nem érdemes csillapítani, mert hamarabb leküzdi a betegséget. De szerintem mindig azt vedd figyelembe, hogy érzi magát. És a higanyos mér a legpontosabban. Ha gyanakszol, hogy valamelyik csodakütyü nem mér jól, azzal ellenőrizheted (nekünk a fülhőmérőnk sokáig nagyon jól működött, aztán persze legrosszabbkor merült le és mért össze-vissza, de mesenézés közben nem "fájt" :) 5 percig a hóna alatt tartani a hagyományost se).

2021. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!