Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 5 éves kisfiú miért...

Egy 5 éves kisfiú miért játszik ennyiszer kutyásat?

Figyelt kérdés

Sokszor már annyira belemerül a szerepjátékba, hogy számomra félelmetes, mintha kutyának hinné magát.

Sokszor négykézláb közlekedik, fal mellé pisil (a kertben csak a bokorra volt "szoktatva", mikor sürgősen kellett neki pisilni, és nem mentünk be), van, hogy ugat, liheg, most kutyaházat akar magának...

Igazából nem hosszú jelenetek ezek, mikor előjön, csak gyakran fordul elő...

Van kisebb, és nagyobb testvére is.


Ti aggódnátok, vagy ez csak játék?


2021. jún. 23. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Csak játék. Én 5-6 évesen azt játszottam napi szinten, hogy megszülöm a babáimat.

Húgommal voltunk macskak is sokáig.. :)

Erős a fantáziájuk, majd megunja, abba hagyja.

2021. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez a korszak a szerepjátékoké! Hagyd, bontakozzon ki. Adj neki jutalom falatot előtte ül, fekszik. Dicsérd megz, simogasd meg, hogy okos kutyust, szép a bundád. Menj bele te is a játékba. Olvass utána: "mintha játék"
2021. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nyugi, unokahúgom ugyan ezt játszotta, néha cica volt. Órákon át, néha azt hittem, hogy tényleg azt hiszi magáról. De volt még pár dolog az évek alatt.
2021. jún. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
életkori sajátosság, teljesen természetes. majd lesz más "mániája" is
2021. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
én is mindig kutyását játszottam bár én csak bent az óvodában
2021. jún. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 évesem is sokszor játszik kutyásat. Szerintem ez normális dolog.
2021. jún. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
34%
Nem baj, hogyha játékként fogja fel az egészet. Hallottam olyanról, hogy egy kisfiú még a suliban és az utcán is kutyapózban járkált és csak kutyakaját volt hajlandó enni 4 évig, és a suliban leugatta szó szerint a tanárokat, gyerekeket, szóval amig nem az előbbieket csinálja addig nincs baj. Csak azért játszik kutyásat mert szereti a kutyákat és élvezi, hogy játszhat velük. Talán több szeretetet kap tőlük, mint az emberektől. Mert a kutya nagyon nagyon, hűségesen és jól tud szeretni mindenféle érdek nélkül, na az emberek nem ilyenek sajnos a mai világban már.
2021. jún. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én lólány voltam, nyerítve es vágtatva közlekedtem a lakásban. Teljesen ép vagyok :)
2021. jún. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Anyám szerint én egyik nyáron pár hétig az asztal alatt ettem és az unokatesóim sétáltattak pórázon. Kisfiam "szupercica" szokott lenni, olyankor bűntényeket old meg és robotokkal harcol, hogy utána simogassam a hátát.
2021. jún. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én oroszlán voltam párszor.
2021. jún. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!