Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki falun és városban is...

Aki falun és városban is lakott,pár dolog?

Figyelt kérdés
Mely időszakokban laktál falun ill. Városban? Milyen érzés volt? Én falun nőttem fel,tizenévesen mindig buszozni kellett a suliba meg haverokkql csavarogni,lett párom 6 évig a városban laktunk,élveztük,hogy minden elérhető. Babánk lett,5 évre visszakerültünk a falumba,amig házra gyűjtöttünk,de utólag látom mennyire nem volt gyerekkorom egy játszótér se volt,vagy egy üres,én tiniként még kibírtam,de már a fiamat kell sajnálnom 5 éves,és eddig ugy nőtt fel ahogy én,itt nincs semmi,a városban meg naponta viszik le játszóra a gyereket,tele van gyerekkel stb. Ez nekem is kimaratt,az üres udvar volt,de hogy ez a fiammal is így van hetente sírógörcsöm volt már évek óta,el se hiszem,hogy ennyit itt voltunk még költözésig. Belebetegettem. Ez normális? Van aki másképp érez és a falu hiányzott neki? Mindenki meséljen. Hány évesen hol éltél,és hogy érezted magad?
2021. jún. 24. 15:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
87%
Szia! Én születésem óta falun lakok és most vagyok 16 éves. Régebben nagyon szerettem itt élni, sokat játszottunk az itteni gyerekekkel, mindig kimentünk az erdőbe. Most azonban úgy érzem, hogy sok mindenben korlátoz a falusi lét. Nincs annyi lehetőség, mint a városban és gimnáziumba is városba járok, mert nincs a településen. Egy barátom sem lakik itt, hanem mind a városban élnek és így kicsit nehéz, hogy nekik mennyi lehetőségük van, nekem meg gyakorlatilag semmi. Szerintem a falu csendesebb, de egy idő után már unalmas és ki akar törni innen az ember. Most nem élvezek itt élni, viszont gyerekként nagyon szerettem
2021. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Én 27-29 évesen éltem 2 évet faluban (két nyarat és két telet).

El is jöttem onnan.

Úgy éreztem teljesen el vagyok vágva a világtól. Nem tudtam menni sehova, nem tudtam csinálni semmit (csak dolgozni lehetett ott, szórakozás 0).

Ha nem volt fontos dolgom a városban, nem tudtam csak úgy bemenni, mert 1000 forint egy körre a benzin.

Volt h azért nem találkoztam a legjobb barátnőmmel, mert 2 órát kellett volna rá várnom valahol, hogy egy órára beüljünk valahova.

Vége volt a munkának, mentem haza és onnan meg sehova nem tudtam.

Gyűlöltem, főleg nyáron volt nagyon gáz.

Memondtam a férjemnek, hogy ide nem szülök gyereket.

Ha gyerek nélkül el voltam szigetelődve, gyerekkel még rosszabb lett volna.


Rengetegen élnek önszántukból falun, ők teljesen másként látnak mindent, számukra az maga a szabadság.

Én megfulladtam.

2021. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

19 éves koromig laktam falun, majd 19-26 éves korom között városban, majd 26 éves koromtól újra falun.

Szuper gyerekkorom volt, csupa jo emlékem van róla. Unokatesókkal, barátokkal rengeteget jártunk össze, sose unatkoztunk. A bejárás is buli volt szakközépiskola alatt. De voltak városi barátnőim is, így ha kellett, akkor ott is tudtam aludni. De ők is sokszor aludtak nálunk.

Fősulis évek és első gyerekünk 3 éves koráig laktunk városban. Az sem volt rossz, de nekem hiányzott a falu nyugalma, hogy ismer mindenki mindenkit, igy visszaköltöztünk falura. Kistesók már ide születtek. Nem gondolnám, hogy unalmas életük lenne, sőt. Udvar tele játékokkal, jönnek a barátaik, nagytesó is jár már a barátaihoz. Van játszótér is a falun, de ritkán van időnk eljutni oda. Városban sem lenne több lehetőségük. Kirándulni igy is járunk sokfelé, ez független, hogy hol lakik az ember.

2021. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én falun nőttem fel. Aztán bp-n ösdzeköltöztünk a párommal. Majd esküvő és jött a baba.

A lányom 2 éves koráig ott is laktunk. Aztán végre sikerült kertes házat vennünk az agglomerációban.

A legjobb döntés volt.

Most h látom mennyivel jobb nekünk itt babát nevelni mint ott volt.


Egy idő után utáltam játszótérre menni.

Én unatkoztam ott, sok játszótéri anyuka annyira "mamazilla" néha szinte valkatrak a gyerekről. Mit tud mit nem tud stb... sokáig tartott neki készülni.

Féltem h zavarja a szomszédokat a hangoskodás.


Itt kimegyünk az udvarra, van sok játék, ők szeretnek kint lenni, de nem kell más anyukát elviselnem. És hasznosan tölt{m az időt. Ültetek, teszek veszek.

Ha a nagy van csak kint akkor nekem ott sem kell lennem. Közben mosogathatok főzhetek.

A játszóterezéstől egyébként semmivel nem volt barátkozóbb, vagy jobb probléma megoldó a nagy mint mist a kicsik

2021. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Mi pont a faluba vágyunk vissza. Városba szerintem szörnyű gyereket nevelni. Utálom a játszótereket, mindenhol beton van stb.


Abba a faluba, ahol a párom élt egy csomó ismerősnek egyidősek a gyerekei a fiunkkal, ráadásul az anyukákkal is jóban vagyok, a férjem meg az apák barátja.

A nagyobb gyerekek a mai napig az utcán játszanak fogócskát/bújócskát. Ott ki tudok ülni a tó mellé az árnyékba hűsölni ebben az időben, a városban a légkondi mellett is megrohadunk.

2021. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Ja, sokkal jobb a kész, fantáziátlan játszótéren lenni száz túlféltő szülővel, mint falun egy spontán gyerekközösséggel kitalálni barmi játékot, együtt.
2021. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Falusinak születtem, gyerekként rwngwteget voltunk a szabadban. Ma már ez sajnos majdhogy nem kizárt számomra, mert megesz szó szorosan a természet engem. Gyerekként sosem unatkoztunk a haverokkal, barátnőkkel.

Kollégistaként feltaláltam magam városban is, mondjuk ne egy hatalmas városra gondoljunk itt.

Laktunk kisebb "városban" albérletben férjemmel, ami inkább egy nagyra nőtt falu.


Jelenleg egy icicpici faluban lakunk, 3 gyerekkel sok állattal.

Nem szeretem a város. A rohanó zajos büdös túl fényes várost. Persze bevásárolni, kikapcsolódni oda megyünk. De élni panelban 3 gyerekkel.. Nincs az a pénz

2021. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne hiányold a játszóteret, nem akkora szám, szerintem jobb falun gyerekként, később a suli miatt, már nem feltétlen.
2021. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én falun nőttem fel, nagyon szerettem gyerekként. Bár kortársam nem igazán volt, meg barátaim sem, de akkora kertünk volt, hogy mindig el tudtam foglalni magam valamivel. Illetve testvéreim is vannak, velük sokat veszekedtünk ugyan, de sokat is tudtunk együtt játszani, és nagyon szoros a kapcsolatunk azóta is. Volt ugyan a közelben játszótér, de oda nem szerettünk annyira kijárni, legfeljebb amikor unokatesóink jöttek látogatóba. Iskolába alsóban 10, felsőben és gimiben 20 kilométerre lévő városba jártam. Nekem nem volt bajom az utazással, és az iskolában nagyon jó barátaim lettek. Egyetemre Pestre jártam be. Aztán férjhez mentem. Először albérletben laktunk, egy évet Csepelen, fél évet pedig Kelenföldön. A csepeli lakás főút mellett volt, rettenetes zajjal és porral. A tulaj állandóan szekált minket, nehezen viseltük egymást. Viszont jó volt a közlekedés, nem messze volt Aldi, mozi, kisebb piac, meg egy olasz tésztázó, amit nagyon szerettünk. Közben kerestünk saját házat, de közben ki lettünk rakva, így kellett egy szükségmegoldás. Nagyon pici, egy szobás albérletet találtunk, ki se tudtunk rendesen csomagolni, zsákokból és dobozokból éltünk. Nem volt egy forgalmas utca, de katasztrófális volt a hangszigetelés, így mindent hallani lehetett a házból és az utcáról is. Egyetlen előnye a városnak tényleg csak az volt hogy minden közel van, de én utáltam a tömeget, a szmogot, a zajt, mindent. Nem tudtam megszokni. Most egy kisvárosban élünk, a környezet nagyon falusias, mégis közel van a központ, ahol minden fontos dolog megvan, és vonattal szintén nagyon jó a közlekedés. Szerintem a legideálisabb hely, mindketten nagyon szeretjük.
2021. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Mondom h nagyon sokan csak faluban érzik jól magukat.

Én pl. azt nem értettem soha, hogy mit értenek csend és nyugalom alatt.

Jelenleg néma csend és hullaszag van a panelban, mintha rajtunk kívül senki nem lenne a házban.

Amennyi utcai zaj van, annyi falun is volt, fűnyírás, autók, kutyák stb.

Utáltam, hogy rohadt sok mindent meg kellett ott csinálni, gazolni meg miegymás. Én inkább megyek a közeli tóhoz fürdeni (ahogy most is indulunk lassan), minthogy járdát söpörjek vagy kertben dolgozzak valamit.

Hozzáteszem, hogy az igaz, hogy mi nem használtuk a kertet, nem ültünk le vacsorázni vagy ilyesmi (más időpontokban eszünk), beszélgetni pedig kutyasétáltatás közben szoktunk.

Cefrét csinálni mondjuk poén volt, de más izgi dolog nem történt.

Babázni is sokkal jobb lesz nekem városban, van mellettünk hatalmas, árnyékos park (játszótérrel ha nagyobb lesz), kis sétára van Lidl, Aldi, picit messzebb de lesétálható távolságra Tesco.

Üzletsoron Kisállatbolt, fodrász, virágos, közért, cukrászda stb.

Ha nagyon levegőn szeretnék ülni vagy enni, ott az erkély, a fű annyira nem hiányzik h azért falura menjek.


Egy barátnőm pár év falu után, két gyerekkel költözött vissza városba, mert nem bírta ott. Inkább lakik albérletben, mint faluban.


De itt ahogy látom olyanok írták a falut, akik ott nőttek fel.

Én városban éltem mindig, gondolom ezért látom sötéten a falut és boldogságnak a várost :)

2021. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!