Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen sűrűn kap ajándékot(ját...

Milyen sűrűn kap ajándékot(játékot) a gyereketek?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy kisebb ajándékokat hetente kaphat, nagyobbakat havonta. Persze azt nem írták minnyi az érték. Ti hogy kontrolláljátok ezt?
2021. jún. 25. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szülinap, névnap, télapó, karácsony, nyuszi
2021. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól rémlik, mikor picit voltam kb 2 hetente kaptam matricákat (akkor épp azokat gyűjtöttük és cserélgettük, azt szerettem volna). Nem nagy mennyiségre kell egyébként gondolni, anyum belőtte árba, hogy mennyit szán rá ilyen időközönként. Később naplót, színes, csillogós tollakat (5db-os készlet), ilyesmiket kaptam. Ártól függött, hogy épp milyen időközönként. Ezen kívül természetesen szülinapra, névnapra, egyéb ünnepekre is kaptam, olyankor nagyobb értékű/mennyiségű ajándékokat. Nekem elegek voltak és a mai napig emlékszem a boldogságra, amit eredményeztek.
2021. jún. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szülinap, karácsony nagy ajándék.

Télapó, nyuszi csak csoki

Gyereknap, névnap kis ajándék.


De van, hogy csak oknélkülkap valami kisebbet

2021. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően mi is a nagy ünnepekre korlátoznánk, de mivel nem szeretnénk, ha olyankor száz játékkal halmoznák el, így idő közben is csepegtetünk, kb. 2 havonta, de ezek főleg könyvek. Viszont matricás kifestőket, foglalkoztató füzeteket, és hasonlókat sem tudom, hogy milyen gyakran lenne jó adni, hogy ne érezze azt, hogy bármit bármikor megkaphat.


Nagyobb használati tárgyakat, mint például biciklit, akkor veszünk, amikor aktuális, hogy jó legyen a méret, mert tavasszal-nyáron nincs semmilyen ünnep, fél-háromnegyed évre előre pedig nem praktikus megvenni.

2021. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Na ez érdekes kérdés. Nálam a játék árától is függ. Én nehezen tudom elképzelni, hogy mondjuk négy nagyobb ünnepkor kap a gyerek csak valamit, amúgy semmit. Egy példa: el kellett mennem cipőt venni, de vinnem kellett a gyereket is. Amíg próbáltam a boltban kiszúrta a buborékfújókat, kivett egyet, hogy megkaphatja-e. Ránéztem a fújóra, 250 Ft volt, amúgy lekötötte vele magát (nézegette), míg én gyorsan kiválasztottam a szandált, most miért ne vettem volna meg? Én pl az ilyen “random ajándékokkal” úgy vagyok, hogy nyilván nem mindennappos, de nem vágok eret magamon, ha becsúszik egy ilyen, szerencsére nem vág földhöz egy párszáz forintos kiadás. Vagy múltkor utaztunk, konkrétan múzeumba mentünk vonattal, mondtam, hogy dínókat fogunk nézni. Az állomáson venni akartam neki egy párszáz forintos foglalkoztató füzetet az útra, kiszúrt egy nagyobb értékű dínós könyvet, mondta, hogy azt szeretné. Könyvre én pl. alapból nem sajnálok kiadni bizonyos időközönként, ennek is nagyon örült, azóta is majdhogynem napi szinten lapozgatja. Nagyobb értékű ajándékot ő is inkább ünnepekre kap, de az ilyen apróságoknak én annyira nem szabok időpontot hogy pl. minden kedden kap egy apróságot és ha pl csütörtökön ő mondja, hogy szeretne valamit nem kapja meg, mert kedden van apró ajándék. Ettől függetlenül egyébként nem követelőző, mindig örül annak, amit kap, megköszöni, játszik vele, ha meg azt mondom valamire a boltban, hogy most nem vesszük meg (mert mondjuk ártól függetlenül a 10. bizbasz, amivel tudom, hogy nem fog játszani) akkor azt is elfogadja.
2021. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andi80018 ***** válasza:
100%

Viszonylag nagyobb ajándékot karácsonyra, szülinapra kap a 9,5 éves fiam, illetve most bejött a bizonyítvány-ajándék is.

Húsvétra a mama szokott venni, de az kisebb. Mondjuk erről is az osztálytársaitól hallottam, még másodikban, hogy ők kaptak, nem is értettem, miért... :-D

2021. jún. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!