Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam nagyon válogatós egész...

Fiam nagyon válogatós egész nap gyümölcsöt eszik mennyire baj? Most hogy van a kertünkben mindig azt akar enni. Cseresznye, eper, málna, ribizli.

Figyelt kérdés
Ezeket szokta megenni rántott hús, sültkrumpli, hús leves, szalámi, parizer, virsli, sajt, joghurt, gyümölcsök, sárgarépa. Ez nagyon egyhangú ? Néha van hogy mást is meg kóstol eszik, de ritka. Illetve reggel este kakaót iszik. Főzeléket egyáltalán nem tudom vele meg etetni.
2021. jún. 26. 15:12
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszi akkor megnyugodtam csak féltem ha nem eszik rendes főt kaját nem jó neki. Toját nem eszi meg csak a bundáskenyéren. A túrós dolgokat általában meg eszi. Pl. Túrós pite, vagy tészta , szokott kapni túró rudit is néha. Hallal eddig nem jártunk sikerrel de probálkozok.
2021. jún. 27. 08:22
 22/22 anonim ***** válasza:

Én meg mindig azon szomorkodok, hogy az én kisfiam szinte ki nem àllhatja a gyümölcsöket-és a zöldségeket is sajnos.

Pedig amikor kezdtük a hozzátáplálást imádta, mindkettőt. 10 hós kora után adtuk neki darabosan is. Gyümölcsöt, főzit, zsákszámra ette. Aztán olyan 15-16 hós kora körül fordult egyet a világ és azóta borzasztó válogatós lett. Amit megeszik:

-Joghurt, sajt, tejföl, tej, kakaó.

-Ritkán kiflit, kenyeret, pogácsát, muffint-abszolút nem rajong a pékáruért (sem).

-füstölt kolbász, sült szalonna, friss felvágott, bécsi virsli, húsok, halrúd

-köretnek: krumpli, rizs, bulgur, spenót, nagy ritkàn tészta

-főzelèk kb semmit (Max spenot vagy brokkoli néha)

-levesek, válogatva, mikor mihez van kedve

-rakott ételeket ritkán fogad el

-banán, alma, áfonya-amugy leginkább továbbra is sajnos csak a cukros pürék

És tojásrántotta🤷🏻‍♀️

Nyers zöldségeket (ubi, paradicsom, ilyesmi) abszolút nem.


Én nagyon örülnék, ha sok minden hekyett gyümölcsöket enne inkább😊

Rettentően zavar, hogy válogatós, de nem tudok mit tenni, ő ilyen :/ Sokszor csak turkálja a kaját🙄 ha nem eröltetnem legalabb egy picit, semmit se enne szerintem.


Bizom benne hàtha kinövi. Vagy közéssegben majd ráveszi magát hogy egyen.

(2,5 éves mindjart)

2021. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!