Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orvoshoz kéne vinni 38 fokos...

Orvoshoz kéne vinni 38 fokos lázzal és hurutos köhögéssel?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint azonnal lássa doki. Szerintem meg egy pár órája tartó láz+köhögés nem indok arra, hogy a hétfőt a dokinál kezdjük. Max ha a következő 1-2 napban nem javul, esetleg magas lenne a láza.

De anyós nem érti meg. Szerintetek neki van igaza vagy nekem?


2021. jún. 27. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem vinném
2021. jún. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
Köszönöm a lepontozást mert én elvinném az orvoshoz a gyereket. A láznak mindig oka van...
2021. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 babyboom567 ***** válasza:
57%

Én nem vagyok egy orvoshoz rohangálós,de mindig telefonáltam(ha pénteken, szombaton történt akkor az ügyeletre),hogy doktornő,Jucika belázasodott hurutosan köhög, a kedve jó,játszik, nem bágyadt, eszik-iszik,nurofen/panadol/xy köptető/c-vitamin/ d-vitamin van itthon,ha nem muszáj nem mennénk be, mit tanácsol,mit tegyünk?jó e ha x nap múlva telefonálok,hogy van e változás?addig lázcsillapítok,stbstb,vagy menjünk le vizsgálatra?

A tesóm a mai napig(12 éves a gyereke),az első köhintésre/hapcizásra rohan orvoshoz vele, mert őt ez megnyugtatja.

2021. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%
Hétfőn hívd fel a háziorvost, hogy mi a teendő. Ennyi.
2021. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
Hétfő reggel az orvosnál lennék vele.
2021. jún. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%
Hétfőn az orvosnál kezdenék azonnal.
2021. jún. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
27%

Aki ezzel nem vinne orvoshoz egy 2 éves gyereket, annak teljesen mindegy, hogy torokgyulladás vagy hörghurut, amire már komoly gyógyszer kell?


6 éves korig nem szabad elbagatelizálni a felső légúti panaszokat.


Mi jártunk már úgy, hogy orvosi felügyelet mellett is 10 nap kórház lett az arcüreggyulladásból.

Hirtelen fordul rosszra a kisgyerekek állapota, nem szabad legyinteni, hogy csak egy kis láz.

Annak oka van.

2021. jún. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%

Fél év alatti gyereknél lázzal már valóban menni kell.De egy két éves gyerek,aki amúgy jókedvű és játszik az már egyáltalán nem ügyeletes történet a 38 fokos lázzal.A szervezet nyilván valami baktériummal,vírussal küzd ezt üzeni a láz.Tartósan magas lázzal vagy ha a gyerek nagyon elhagyja magát, kába, dezorientált stb..akkor igen, kell vinni.De a kérdező gyereke a leírtak alapján nem az utóbbi kategória.

Múltkor lányomnak volt 1 napig láza, taknyas volt.Semmi extrém.Nem vittük éjjel ügyeletre miatta.Másnapra meg szó szerint csak annyi baja volt, hogy beindult a takony rendesen, megfázott.Biztos hogy ez sem egy ügyeletes történet volt.:)Minden xarral nem kell rohanni.A gyerek anyja általában látja mikor nagy a baj, mikor viselkedik úgy a gyereke, hogy azonnal orvoshoz kell menni.

2021. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!