Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális/jellemző...

Mennyire normális/jellemző az, hogy egy 5,5 éves gyerek napi szinten hisztizik valamin?

Figyelt kérdés

Az eszével nincs baj, viszomt egysuerűen nem hiszem el, hogy ez normális.

Most pl. talált egy csigaházat itthon ami kicsit el van törve, és elkezdett azon hisztizni, hogy a macska törte el. Azt sem tudom honnan került elő egyébként, gondolom eldugta valahova.

Minden napra van valami hülyeség. Olyan, mintha szándékosan kellene neki a hiszti. Nem gondolom, hogy feszült lenne, illetve nem tudok olyan okot megfogalmazni, amire ezt ráfoghatnám, hogy levezetés.

Vasárnap a strandon voltunk, úgy viselkedett mint egy debil, idióta fejeket vágott,úgy "nevetett", mint aki nem normális, halál égő (is) volt. Ja meg valaki habráfröcskölt, vagy felment előtte a csúszdán gyilkos tekintettel nézett rá (baba korban is volt egy olyan nézés, amit elneveztünk "Chucky-nak". Szóval már akkor is... ). A végén a plusz programunkra már el sem mentünk, mert az apjánál is betelt a pohár.

Előtte való nap Kalandparkban voltunk, ott 7 órát töltöttünk el úgy, hogy semmi gond nem volt, a végén azért hisztizett az apjának, hogy éhes (pont akkor mentem el vacsiért, amit ő nem tudott, csak mondtam mindjárt jövök).

Felnőtt családtagokat (gyerek rokon nincs) piszkálja pl. ütögeti (nem erősen, csak idegesítően inkább), rászólnak több x, hogy ne, folytatja, ha meg kikap, akkor megint hiszti van. Ez is olyan, mintha nem tudná, hol a határ.

És ugy érzem van benne egy undoksag, rosszindulat is.

Ja és kudarc tűrés semmi, tarsasozni nem lehet vele, mert ha veszít (márpedig nem hagyjuk győzni), akkor vagy bömböl, vagy ha már ismeri a jatekot és győz, azt mondja ne játsszunk visszavágót.

Babának sem volt könnyű, nem hogy 6 hét, de 6 hónap alatt sem aludta át az éjszakát, 1.5 éves volt, amikor már "csak" 2-3x kellett kelni hozzá. Persze a bizonytalanság miatt nekem gyomorgörcs minden lefekvés, hiszen tudtam, hogy vsz aznap sem alhatok nyugodtan. Amikor valami bent maradt a gyerekszobában inkább be sem mentünk érte "az oroszlán barlangjába", úgy mondtuk.

A lényeg, hogy már totál kivagyok tőle, hogy ennyit hisztizik, és borzasztóan rosszul esik, hogy mi szépen kérünk tőle dolgokat, programokat csinálunk, megadunk neki sok mindent, és erre így viselkedik. Ráadásul belőlem a legrosszabbat is kihozza, kiabalok vele, és sokszor (az én idillikus elképzeléseimmel ellentétben) ra is ütök, egyszerűen nincs eszközöm, pedig már mindent kipróbáltam. És még így is ugyanúgy ugyanazokat az ellenszenves dilgokat megteszi. Ami miatt úgy érzem a végén mindig én veszitek.


Azért persze ne úgy kepzeljétek el, hogy egy őrült a gyerek, az oviban nincs vele gond, meg azért itthon is sokszor aranyos, csak szerintem ennyi idősen már nem itt kéne tartanunk.


Nagyon kíváncsi vagyok nektek mik a tapasztalaitok a saját gyereketekkel, és ha van valami bevált trükkötök, vagy csak egy jó tanácsotok a számomra, azt szivesen fogadnám.

(Biztosan sokat írtam, úgyhogy köszi, hogy elolvastátok)



2021. jún. 29. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Az èn gyerekem is hasonlò. Nem àtlagos, de nem is kirìvò viselkedès.

Ő akkor csap üvöltős hisztiket, ha leesik a vèrcukra. Ha elszalasztom a röpke pillanatot amikor màr èhes de mèg nem farkasèhes, akkor kiborul.

Nagyobb fejlődèsi ugràs előtt-pl most kezd összeolvasni- is nyűgösebb. Ha fàradt, betegsèg bùjkàl benne, stresszes (tartòs beteg van a csalàdban, mikor az ő àllapota romlik, a gyerekem is stresszes) akkor is nyafkabb.

Idegrendszere is a tipikustòl eltèrően èrt, nem tűrt magàn nedves ruhàt egy pillanatig sem, es nem szerette ha ènekelnek. Lassan kinövi, de volt màr pàr nehèz percünk/òrànk/napunk.

Ezt nem lehet megszabni, hogy mennyi idősen hol kell tartani, az a fő, hogy sajàt magàhoz kepest mindig fejlődjön.

2021. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
idegrenszeri éretlenség. az én lányom mindenért hisztizik durván.6 éves.
2021. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Akkor a legtöbb gyereknek idegrendszeri éretlensége van?

5 és 7,5 éveseim vannak, olyan apróságok miatt hisztiznek nap mint nap, hogy hihetetlen - főleg a nagy

2021. jún. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem normális, de az én majdnem 6 éves lányom is ezt csinálja. Sokszor azért hisztizik, hogy hisztizzen. Direkt beleköt az élő fába is. Elmegy a végsőkig.

De neki idegrendszeri éretlensége van, figyelemzavara, spd-s. Régen kevert specifikum kódja volt, azt levették, enyhítették BTMN-re. Azaz javul azért. De nem itt kellene tartania.

2021. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

5-6 évesen igen is nem lenne szabad már MINDENEN és a nap javarészében folyamatosan hisztizni..

Képzeld az én lányom is egy kisangyal az oviban. Sőt egy vadidegen el se hiszi hogy problémás gyerek. 🤷‍♀️

2021. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

4# mi is ugyan így vagyunk. Igaz mi még várjuk a teljes felmérést.

nekünk is kevert specifikus fejlődési zavart mondtak elsőre magánban, de most úgy fest más lesz.

Ő is figyelemzavaros, fejletlen idegrendszerű és még ki tudja..

2021. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. És hova vittétek, hol nézettétek meg? Pl. elvittétek a nev.tanba? Vagy inkább magán úton, mi a jó? En szívesen elviszem mondjuk tsmt-re, de kódot nem szeretnék. Vagy az mitől függ? Hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat?
2021. jún. 29. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Első valaszolò vagyok, nem vittük sehova, de magantanuló, ìgy nem zavarò, hogy nem a megszokott ütemben fejlődik.
2021. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy az ovi nem e vett valamit észre.. De nálunk pl 2 védőnő 2 ovi nem vette észre a.jelzéseim mellett sem úgy, hogy a lányom eleve nehéz terhességből toxémia mellett sürgősségi császárral született. Megjárta a PIC osztályt, oxigéninkubátorban volt. Fejlődésneurológiára jártunk..

Pedagógiai szakszolgálathoz mentem ovi kezdés előtt, 1 évig jártam a nyakukra, gyakorlatilag 3 rohadt évig semmi, elfelejtettek minket behívni.. Januárban intéztem az iskolahalasztást - az ovi csak halkan jelezte, hogy hát igen nagyon sokat beteg sokat hiányzik jó lenne ha maradna, meg sokat szorong. Még véletlenül sem azért mert 6 éves létére 3 éves szinten van.. Aztán a pedagógiai szakszolgálatnál futottunk megint 2 felesleges kört, majdnem asztalt borítottam, mikor az újabb felmérést ami elő volt jegyezve olyan banális kifogással utasítottál vissza, hogy allergiás a gyerek nem vállalnak felelősséget, rizikó faktor a gyerek a covid miatt.. Ez volt áprilisban.. Annyit sikerült kiharcolnom, hogy minden papírt amit addig beküldtem, az iskolahalasztás miatt ami lett gyors 1 órás felmérést beküldték a megyeibe. Mondván majd ott megnézik.. De úgy is sni-s lesz. Azóta is erre várunk, miközben magánban elkezdtük a fejlesztést..

2021. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Bocs, de én ebben a leírásban semmi hisztit nem láttam. Csigaház. Neki az egy KINCS. Gondolom, azért dugta el, erre "valaki" tönkreteszi. Persze, hogy hisztizik. Te pl.mit szólnál hozzá, ha bemennél a szobába és azt látnád, hogy a telefonod képernyője össze van törve? Nem hisztiznél? A gyerekenél még nem pénzalapú az érték, a felnőttekkel ellentétben.

Csúnyán néz??? Wtf? Ezért lefújni egy programot, mert csúnyán mert nézni? Nem bántott senkit, hagy nézzen már úgy, ahogy akar.

Elhiszem, hogy vannak ennél durvább dolgai is, de akkor miért nem azokat írod le?

2021. jún. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!