Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Legjobb gyereknevelési könyvek?

Legjobb gyereknevelési könyvek?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy volt-e olyan könyv számotokra ami bevált. Nem akarok egy könyvet pintról pintra követni, inkább olyan érdekelne, ami csak támpontokat ad, segít megérteni egy gyereket. Bármely korosztály érdekelne, de leginkább ez a "tipegők" korosztálya, amikor elkezdenek járni, beszélni. Köszönöm a segítséget.

2021. júl. 4. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudom hogy könyvet keresel, de nekem a Vida Ágnes anyagai tetszettek. Ezek videók, könyvek, online beszélgetés archívumok.
2021. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Hát sztem meg Vida Ági elég sokszor altalanosit, roppant bugyuta anyagai vannak.


Én a Pozitív fegyelmezest ajánlom vagy

Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje

Vagy a Melegszívű fegyelmezes

Vagy a Kötődő nevelés

Vagy Vekerdy könyvei is hasznosak lehetnek.

2021. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, rájuk nézek! :)
2021. júl. 4. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint azt írtam volna mint a 2-es.
2021. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakkönyveket ajánlok. A bulvár / magazinos bizonytalan akkor is, ha szakembert idéznek (van, hogy kiragadva idéznek, félreérthető lehet).


Vekerdy-t én is meleg szívvel (youtube-ról amelyeken személyesen ad elő, bár az vázlatos, általános jellegű többnyire). Maradjunk abban, hogy inkább szakkönyvet ajánlok személy szerint minden esetben. Vekerdytől is. Aztán ki hogyan dönt...


Alapmű pedag és pszichó szakokon, minden gyermek korosztályról, a baba kortól kezdve:

Mérei-Binét: Gyermeklélektan.

(Laikusok számára is érthető a nyelvezete.)


Valamint:

Bruno Bettelheim: Elég jó szülő.


Ranschburg Jenőnek is vannak különféle korosztályra vonatkozó szakkönyvei, szintén vettem már hasznát egyes fejezeteknek. (Meg asszem felnőtt pszichológia terén is írt.)


Piaget megfigyelte a saját kisgyermekeit, baba koruktól, értékes adatokat szolgáltatva a gyermekpszichológiai kutatásoknak. (Az említett Mérei Ferenc és Binét Ágnes is idéz tőle.)

2021. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!