Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a legjobb reakció a gyerekn...

Mi a legjobb reakció a gyereknevelésbe beleszóló családtagokra?

Figyelt kérdés

1. Elengedni a fülünk mellett, nem szólni akkor is, ha már nagyon zavar.


Vagy


2. Megkérni, hogy ne szóljanak bele.


Előbbi esetében rövid távon előbb szabadulok, de továbbra is hallgatnom kell, hogy mit hogyan kellene máshogy csinálnom, viszont megmarad látszólag legalábbis a jó viszony.


Utóbbi esetben számolnom kell azzal, hogy hosszú menet lesz, sok feszültséggel, értetlenkedéssel, mert nem igazán tudják értelmezni azt, hogy ,,nem tartozik rád".


Ti melyiket vàlasztanátok egy 1,5 éves, dackorszak küszöbén álló gyerekkel? Illetve ez hogy működik nàlatok?


Ha az 1-est, akkor hogy bírjátok lenyelni?


Ha a 2-est, akkor mennyi ideig tartott, mire megértették? Megértik valaha is?


Úgy érzem, nem kezelnek felnőttként, azért mert fiatalabb vagyok. Olyan dolgokba szólnak bele, amihez semmi közük, és eddig tűrtem, de már nem akarom ezt tovább, csak nem tudom, van-e értelme belemenni. Még kicsi a gyerek, számtalan támadási felület lesz :/


2017. jan. 7. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3, nem járni olyan gyakran össze, hogy problémát jelentsen a mindentudó viselkedésük
2017. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már én is telítődtem. A kezelés attól függ ki mondja. Ha pl. az anyukám, akkor megmondom neki, hogy pl. ez butaság, ma már más a nézet, és én ezzel értek egyet. Mindig elfogadja és megérti. Ha anyósom, akkor elmondom páromnak, ő meg a maga "finom" módján elmondja anyósnak. De ő pl. mindig kitalál valamit. Legutóbb azt mondta túl kicsi a gyerek, adjunk neki enni :-)
2017. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 és az ajánlott 3-as kombinációja. Keveset találkozni és akkor is meghúzni az elvárt határt. A családom a legfontosabb, és senki nem szólhat bele abba, hogyan élünk. Elvárom, hogy tiszteljék a szerepem és döntéseim. Mert felnőttem.


Ha te még nem, akkor most kell megküzdened, amit nem küzdöttél meg korábban. Vagy maradsz gyerek, anyád beleszól az életedbe, ítélkezik és te hagyod. Rajtad áll.

2017. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez habitus kérdése. Én anyámnak simán megmondtam, hogy majd én csinálom. Akivel ritkábban találkoztunk, azt elengedtem a fülem mellett, mert mit foglalkozzak vele, ha nem találkozunk, hadd mondja. De ha nyuszi lennék, akkor nem szólnék, csak csinálnám tovább, ahogy én akarom.
2017. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
300 km-re laknak az ország másik részén, 2-3 havonta találkozunk, szóval viszonylag ritkán, de akkor több napot vagy ők vannak itt, vagy mi megyünk, és nem akarom azt, hogy ne lássák a gyereket, de fontolgatom, hogy mi lenne ilyenkor jó. Az elképzelésük a beleszólás mértékéről nem hiszem, hogy változik, nem olyan típusú emberek.
2017. jan. 7. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, dehogynem. CSak neked kéne eléggé felnőttnek lenned ahhoz a mondathoz, hogy "kikérem magamnak...".

Olyan típusú emberek lesznek, ha látni akarják az unokájukat.

Számomra döbbenet mit meg nem engedsz másoknak, és mit sugallsz ezzel a gyereknek. Szerinted mennyi tekintélyed magad a gyereked előtt, ha 3 havonta jön a nagyi és jól helyreteszi anyát? Gondolj csak bele!

Van-e értelme belemenni? Mibe? Hogy felnőtt vagy, aki külön él, saját döntéseket hoz és úgy neveli a gyerekét ahogy akarja? Ez nem gondolod, hogy alapvető kellene hogy legyen, mire szülő leszel?


Számtalan támadási felület lesz mindig a jövőben, ahogy a kifogások is szép számmal felsorakoztathatók. De a lényeg ugyanaz marad. Fel akarsz nőni végre, vagy sem?

2017. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fel hát! Köszi, ez kellett. Akkor is tartod ezt a nézetet, ha párom családjáról van szó? Őket nem neki kellene lerendeznie, ahogy egy másik válaszoló itt fentebb írja?
2017. jan. 7. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
ha ő nem rendezi le,akkor neked kell kiállnod magadért.
2017. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ohhh.a par csaladja...na igen.nalunk is ez a helyzet.

Ujj kapcsolat,marmint az elozobol van mar ket iskolas koru fiam.most a 3. Mar az ujj paromtol.

Hat regen azt hittem az akkori anyosomnal nem lehet rosszabb.tevedtem.

Sajnos nem is laknak messze kedves anyosek...

Es nekem ha olyan van,nem csak anyosomat kell helyre raknom,hanem paromat is,mert o meg megy az anyja utan.

Pl.most 9 hos a pici.epp a napokban emlitette parom,hogy nem kellene e mar tobb altalunk evett kajat kapnia.persze az anyjatol jott az otlet..ki mastol.

Szerinted elkezdtem az aznapi rakott karfiollal etetni a gyereket?nem,persze,hogy nem.lekezeltem egy majd fog enni "rendes" kajat is a gyerek,ha ugy latom,hogy itt az ideje,laza mondattal.aztan elengedtem.

Ezt O elmondta az anyjanak.ami utan irt nekem az anyja uzenetet.neki is valszoltam,hogy egyenlore szerintem en vagyok az anyja a gyereknek.o mar felnevelt 3 gyereket.oket ugy etette ahogy akarta.engedje mar meg ezt nekem is.

El volt intezve.

Nem stresszelek ezen.

Anyosom mindenert orvoshoz vinne a gyereket.en meg nem.tudom,hogy most a felso fogai jonnek,ezert volt pici laza egyik este.nyugossebb is most a napokban,de amugy semmi baja.nem kohog,nem nathas,jo kedvu,eszik rendesen.miert cipelnem az orvoshoz az influenzas,hanyos fosos gyerekek koze?elkezdett paromnak hulyesegeket kuldeni,pl tudogyulladas,agyhartyagyulladas es tarsai.ezek tunetei.persze parom az en fejem akarta leszedni,hogy felelotlen vagyok.erre bekisertem a nagyok szobaja,es megkerdeztem tole,hogy latod eletem,ok is elnek.szerinted nekik ki az anyjuk.

En nem vagyok az a tul sertodekeny,stresszes fajta.ha valami nem tetszik azt megmondom.rokonoknak finomabban,idegeneknek eleg nyersen.

Mashogy nem lehet.ha mindig huzod fuled farkad,akkor a fejedre nonek,es leshetsz.allj a sarkadra,es ne hagyd magad.ha amugy jo a viszonyod anyossal akkor legyel finomabb.de ne menj bele vitaba.egy hatarozott mondattal intezd el.

2017. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!