Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon feszült vagyok mostansá...

Nagyon feszült vagyok mostanság a babám/kisgyerekem miatt. Mit tehetnék? Hogyan legyek jobb anya? Vitaminhiány okozhatja?

Figyelt kérdés

Ma is kiabáltam vele, tök feleslegesen, mert még csak 15 hónapos, nem érti miért vagyok mérges.

Az idegeimen táncol, már elkezdődött nála egy ilyen elő hisztikorszak, sikít ha nem az van amit ő akar, és megállíthatatlanul sír (pl a kanapéról fejjel előre leugrani nem engedem, és amíg előkészítem a kajáját, az etetőszékbe teszem, mert ha nem, akkor azonnal megcélozza a kanapét).


Ha nem akar öngyilkos lenni, akkor meg a lábam alatt járkál és tol el a pulttól, ilyen nagyon idegesítő vernyákoló hanggal, pedig éhes, enne, de nem hagyja hogy megcsináljam a kajáját.


Ma is már kiabáltam vele, hogy hallgasson már el, megőrülök.


Tudom egy szaranya vagyok, tudom jön az igazi hiszti korszak, mi lesz velem, tudom jobb lenne ha összeszedném magam, minek vállaltam gyereket, azt hittem csak habosbabos mesevilág, tudok minden ilyesmit, levoltam már pár ártatlan kérdésnél is hordva itt. Tudom másoknak sokkal nagyobb gondjaik vannak, meg 2 emberes autista gxerekük stb. De azért csak megpróbálkozok újra hátha valaki tud segíteni, vagy legalább arc nélkül kiöntöttem a lelkem.


Szeretem a gyerekem és borzasztóan érzem magam, hogy kiabálok.

Utálom, hogy olyanok csúsznak ki a számon, hogy felkötöm magam.

Nem szeretem, hogy direkt csinál olyat ami veszélyes, mert vicces hogy odaugrok segíteni, elkapni, pedig megtanítottam lefarolni a kanapéról, tudja hogy kell, erre ma feláll és lép egyet előre a semmibe, úgy kellett elkapjam.


Milyen vitamint szedjek, hogy ne legyek ennyire pattanásig feszülve?


(A férjem munka után tud csak segíteni ezekben, akkor nincs is baj, de a délelőttök kikészítenek).


Ha nem is tudtok segíteni... mondjátok hogy másnak is ilyen, esküszöm jól esne hallani, hogy nem csak nálam szakad a cérna.


2021. júl. 9. 12:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy egyedül, én is szar anyának érzem magam.14,5 hónapos és ha nem az van amit szeretne,akkor hisztizik.De nem is a hiszti készít ki igazán, hanem az amikor ebédnél belecsap a tányér közepébe. Vagy amikor direkt dobálja a kaját le a földre és nézi mi lesz rá a reakcióm. Nálam is elszakad a cérna és kiabálok vele :(
2021. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

17 hónapos, és ugyanez pepitában. A játszótéren azzal szórakozik, hogy rohan a tóparti nádas felé, mert tudja, hogy utánarohanok.

Kajaledobálás nálunk is olt, de csak addig volt menő, amíg ideges lettem tőle. Meg az arcom szétkarmolása is.

Én magne B6-ot szedek, és vész esetére sedacur forte van itthon.

Őszintén örülök, hogy más is érez így, mert én is sz.ranyának éreztem magam. Mostanra kicsit jobb, értelmesebb lett, nagyon sokmindent megért és hallgat rám. Kivéve, amikor direkt húzni akar, főleg, ha éhes vagy álmos.

Tegnap pl lenyúlta a dezodorom és elkezdte nyalogatni...

2021. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 21 hós a lányom.


Igazából tök jól elvagyunk, de a vonyitastol kikeszulok, illetve attól, hogy nem értem mi a baja, mert még nem beszél és néha 10 perc mire rajovok, mit szeretne, mi a baj.

Ráadásul mostanában ilyenek, hogy mért balra és miért nem jobbra dobtam a labdát...


Szerintem mindenki kikeszul néha.


Hozzatenném, nekem van énidőm. Mozgok, kipihent vagyok, de attól még baromi idegesítő a visitás 😁


Nekem szeptembertől megy bölcsibe, emiatt most meg 3x-ozódott a türelmem, mert tudom hogy 2 hónap és vissza fogom az egészet sírni.

2021. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, furcsa módon megnyugtató, hogy nem csak én kínlódok.
2021. júl. 9. 16:05
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi kérdező, sokan vannak, csak ez egy olyan felület, ahol nem mindig kerülnek elő az értelmes válaszolók, meg az olyanok, akik egy cipőben járnak veled, hanem általában a kötözködő, gyűlölködő, bezzeg emberek kommentelnek és a rendesek fel sem tűnnek. Sokan vannak ezzel így, csak csendben vannak. Nem vagy szar anya, de valahogy próbálj meg magadon segíteni, mert te fogsz bedilizni, nem a gyerek. Vannak nyugtató készítmények, citromfű csepp, ha nem szoptatsz, de a bébiszitter is jó ötlet akár sűrűbben is, vagy ahogy igényled, esetleg családtag segítségét igénybe venni. Tényleg lesz rosszabb is valószínűleg, ha már beszélni is tudni fog... :D
2021. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek az előttem szólokkal, kivételesen ezt a kérdést nem olvasták az ősanyák,akik szerint szaranya aki így érez. Mindenkinek nehéz ez az időszak, nem vagy egyedül.Én is nagyon ki voltam készülve,pedig a férjem nagyon,de nagyon jó férj,és Apa,rengeteget segített. Szerintem minden nőnek egyszerűen bele kell jönnie az anyaszerepbe, meg kell ismernie saját magát is teljesen új szitukban. Nem könnyű. Hihetetlen módon nekem a második gyermekem születése rengeteget segített, pedig 2 év van köztük. Sokkal nyugodtabb, lazább lettem. Kb.mint gyerekek előtt.Szóval tudatosítsd magadban,hogy normális,hogy ki vagy készülve. Szedj multivitamint,igyál nyugtató teákat. Mentálisan jobban fogod érezni magad, mert úgy érzed teszel valamit magadért. Tudom nagyon ajánlani a sportokat (futás nálam csodákat tett), és egy jó babyszittert, mert ki kell kapcsolódni gyerek nélkül néha.Kitartást neked! Hidd el túl leszel rajta! 25 hkm (3. baba)
2021. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is ez megy nyugi. Duplan.. 18 hónaposak. Hat a vonyitas visitás engem is kikészít. Direkt kaja dobálás tányér első mozdulattal a földre, ha nem sikerül orditás es addig cibálják amíg le nem jön. Az en fiam is letud jönni az ágyról, erre fel egyik nap poénból lépett a kerti ülőről. Ugyanez megy nalunkis szó szerint amit írtatok. Egész nap mint egy majom mondogatom,hogy ne már nem szabad mindjárt várjál egy kicsit stb. Én próbáltam magnézium készítményeket,pl magne b6 stressz kontrol, citrom fű kapszula, sedacur vagy nyugtató tea. Én nem nagyon éreztem hatását, ettől függetlenül próbáld ki hátha segít.
2021. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, kipróbálom. Meg a citromfű teát is.


Durva lehet amúgy duplán (ikrek gondolom) nekem egy is sok.

Ma ebédkor extra szépen evett el voltam képedve, nem ehhez vagyok szokva. 1 db brokkoli landolt a földön, ami nem kellett neki azt inkább visszaadta. Ilyen se volt még, nem élem bele magam 🙂

2021. júl. 9. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!