Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire szabjátok meg, hogy...

Mennyire szabjátok meg, hogy gyereketek milyen meséket nézhet/hallhat?

Figyelt kérdés
Mindent nézhet/hallhat ami a TV-ben/YouTube-on/mesekönyvekben van, vagy megszűritek, "cenzúrázzátok", hogy mit láthat/hallhat a gyerek?

2021. júl. 14. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Cenzúrázok. Tv-nk nincs, nem is lesz, interneten azt néznek, amiről mindketten úgy gondoljuk az apukájukkal, hogy mehet.
2021. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Kicsinek még figyeltem miket néz. 7 éves nézhet tévét is, de sok csatornát letiltottam

Többnyire nickelodeon, es cartoon network megy.

Yt alig, nem szeretem ha monitort néz, tévén sem engedek sokat.

Mesekönyv nincs semmi cenzúra.


Ha idősebb lesz kap majd "szivárványos" könyvet is. Nyitottak vagyunk a férjemmel, támogatjuk a pride felé is. Nem a múltban élünk már. Én is voltam nővel kamaszként, semmi bajom nem lett :)

2021. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mi ennek nem kerítettünk túl nagy feneket. Tévénk nincs, YouTube-on néztek meséket, én egyetlen vállalhatatlant sem találtam köztük. De tènyleg. Tűzoltó Sam, Kis piros traktor, Thomas a gőzmozdony, ezek tetszettek nekik, szerintem ezek teljesen rendben vannak.

A mesekönyvek tekintetében az, hogy "szűrtük", nem megfelelő szó, fogalmazzunk inkább úgy, hogy ami ránézésre gagyi volt, azt nem vettük meg. Így is előfordult, hogy ajándékba kaptunk olyat, ami nem jött be, de itt is az volt, hogy a bénák nekik sem tetszettek. Egy vagy két Trixi mondókáskönyv végezte a kukában, mert fájdalmasan rosszak voltak.

2021. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Még kicsi, így csak azt nézi, amit direkt mutatunk neki. Így nyilván "cenzúra" vagy ezerrel. YT, TV nem megy nálunk, csak nagyon ritkán bekapcsolok valami gyerekdalocskát, és annak ha van animációja, azt nézi, de mást nagyon nem lát. Mesekönyveknél meg olyan szempontból megy a cenzúra, hogy igyekszem a minőségi, tartalmilag is értelmes meséket olvasni neki. Sajnos elég sok szennyet adnak ki "mese" címén.

Amikor nagyobb lesz, a képernyőre akkor is ugyanezeket a szabályokat szeretném tartani. Nem tartom reálisnak a zéró képernyőidős elvárásokat, én is a gép előtt élem az életem, de azért nem mindegy, hogy agyatlanul bambulja a tévét, függetlenül attól, mit adnak, egész nap, vagy csak irányítottan megnéz 1-2 mesét ebéd után vagy valami.

2021. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
A gyerek tévécsatornán csak olyan megy, amit nyugodtan nézhet, bekapcsolom a jimjam-et és nézheti. Youtube-on nyilván én keresek rá bizonyos mesékre, és könyvből is azt veszem, ami nekem tetszik.
2021. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Mivel még csak 5 a nagyobb is, nyilván szűröm. Nincs tv-előfizetésünk, a tv-n van net, plex - ott van a választék és választ.

A mesekönyveket ajánlások alapján válogatom.

2021. júl. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem nézhet korlátlanul bármit, szerintem ez öt évesen így normális. Ettől még simán lehet, hogy én engedek olyat nézni, amit más nem, mert neki az nem félelmetes mondjuk. De van olyan, ami elvileg neki való, mégis fél tőle, azt nem nezheti.
2021. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!