Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az unokatestvéreimet folyton...

Az unokatestvéreimet folyton megüti az anyjuk, lehet ennek valami káros következménye?

Figyelt kérdés

Van 2 édes kis uncsitesóm 2 és 4 évesek. Az anyjuk egyedül neveli õket. Nem rosszak, de elevenek, sokat futkosnak...

Ha már nem bír velük, egy kis fadarabbal (kb 20-25 centis, olyan mint egy vonalzó) odacsap a fenekeküre vagy a combjukra. Engem ez nagyon zavar, 18 L vagyok, de anyu-apu soha nem tett ilyet velem. Igazándiból nem csap nagyot, kicsit piros lesz a bõr, de 5 perc múlva semmi nyoma. De engem zavar és attól félek, hogy késõbb lesznek negatív kovetkezményei.


2010. aug. 27. 18:47
1 2
 1/17 anonim válasza:
Én sem voltam szerintem rossz kisgyerek (lány) de engem úgy megvertek, hogy az csak na , pl. nadrágszíjjal, seprűvel, ... de visszagondolva nem is baj, én legalább nem lettem olyan mint a mostani tinik pl. drogoznak, 13 évesen szexelnek, ........
2010. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Semmi kovetkezmenye nem lesz,nyugi,de ha nem "csap oda neha,AMIKOR KELL"annak lehetnek majd kovetkezmenyei.Ne erts felre,en nem vagyok "utesparti",de neha kell az,hidd el.
2010. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Engem sose bántottak. Mégsem iszok, cigizek, szexelek, drogozok.


15/L

2010. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak én izgulom túl a dolgot, csak nekem nagyon idegen ez a nevelés, mert engem egyszer se ütöttek meg.
2010. aug. 27. 19:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Van egy nevelési irány,akik szerint verni a gyereket a megfelelő nevelés érdekében,és ehhez ajánlják is a "kiegészítőket".Kering a neten egy kézikönyvük, a Bibliára és a vallásos nevelésre hivatkozik,én rendesen rosszul lettem az első kb 10-15 oldal után.Ha érdekel:

[link]

Konkrét kézikönyv a szó szerinti idomításhoz.

Én úgy gondolom,ne a veréstől való félelem tartsa vissza a gyerekeimet,hanem az,h tudják,mi a jó és mi a rossz.nem akarom fejtegetni.:))

Milyen következménye lehet?Esetleg később már nem lesz elég egy kis csapás,nagyobbat kell ütni,h hatása legyen,nagyobb fadarabbal...Aztán egyszer esetleg lelép a gyerek-a férjemet rendszeresen és brutálisan verte az apja,ő megszökött otthonról 8 évesen,és saját kérésére állami gondozásba került-,vagy visszaüt,vagy olyan viszonyuk lesz anyjukkal,ami mindennek nevezhető,csak szeretetteljesnek nem.Nem is tudom hogyan lehet megütni egy ilyen kicsi gyereket...

2010. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én is kaptam anyukámtól sokat (egyedül nevelt).

Akkor igazságtalannak tűnt, mondtam is, hogy én soha nem ütöm majd meg a gyerekemet.Ma már visszagondolva megérdemeltem és úgy érzem tudom mi a tisztelet, a becsület stb, amit a mai fiatalok nem.Én egyszer mondtam a bátyámra, hogy "hülye", a mai napig emlékszem a pofonra, amit anyámtól kaptam.Most meg hallom h 10-12 éves gyerekek simán lek.vázzák az anyjukat stb.A mi időnkben nem volt ennyi tanárverés, meg puffantsuk le a tanárt, vagy aki nem tetszik.Nem azt mondom, h brutálisan kell verni egy gyereket, de ez amiket mostanában hallok és látom a nevelés következményeit...no comment.

Ma már testi sértésnek minősül egy szülői pofon, büntetni nem szabad (pl sarokbaállítás stb, ezt egy óvónőtől hallottam), ijesztgetni megintcsak nem...könyörgöm akkor mivel neveljen az ember?Mert (most már tapasztalatból tudom, a fiam 4 éves) a szép szó nem mindig használ.

Tényleg ne értsen félre senki, nem kampányolok a verés ellen de számomra még van különbsége a nevelő célzattal történő elverés és a bántalmazás, erőszak közt.

Mi tizedannyit nem engedtünk meg magunknak sem gyerekként sem felnőttként mint a mostaniak.

Mindenki a lelki sérülésektől félti a gyereket, márpedig a mindent megkapó, agyonkényeztetett és óvott gyerekekből lesz a mai világban a sok meg nem értett emo és agresszív kamasz/felnőtt.Én pl nem lettem lelki sérült, pedig anyám keményen fogott és igenis odacsapott ha úgy ítélte meg.

Persze azt sem tudhatom h a fent említett anyukánál milyen gyakran szakad el a cérna, jogos-e a verés avagy csak anyuka türelmetlensége és feszültséglevezetése uralkodik a háttérben....ez kevés infó és nagyon összetett ahhoz, h idegenként véleményt mondjunk vagy pálcát törjünk valaki felett.Akár jogos akár nem.

2010. aug. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

javítás: "Tényleg ne értsen félre senki, nem kampányolok a verés ellen "

akarom mondani nem kampányolok a verés MELLETT

2010. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz vége lesz, mert egyre jobban fogja verni a gyerekeket. Engem is csak kicsit ütöttek meg mikor 2 voltam, most majdnem 14 L vagyok vok, de már alap a nadrágszíj a csupasz fenekemre, ha valami rosszat csinálok, mert egyre nagyobb fájdalom kell ahooz, hogy legyen valami eredmenye nálam.
2010. aug. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
19:06-nak: ez a könyv nekem broaaaafff. De legalább látom, hogy az illetõ anyuka nem a legrosszabb.
2010. aug. 27. 19:16
 10/17 A kérdező kommentje:
19:07-nek Azért nem kellene szerintem általánosítani, pl engem nem vertek, de mégis rendes és normál csaj lettem. No drog, no pia, nincs havonta abortuszom...
2010. aug. 27. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!