Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet precízzé nevelni...

Hogyan lehet precízzé nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy hanyag, félmunkát végez, otthagyja a dolgokat, ha meg is csinál valamit, azt is rondán, rosszul.. Itt leginkább a rendre és esztétikumra gondolok, egyáltalán nem törekszik, hogy valami jó legyen.. sem elvárt dolognál, sem magától.


De persze úgy érzi ő majd megszakadt és igyekezett, pedig látom, hogy nem, és előadja a hattyú halálát, hogy de ő fáradt, meg az már kész van és rohadtul idegesítő vonás ez benne.


Színezésnél sem törekszik, akkor sem, ha magától találta ki, hogy színez, rajzolásnál sem. Kint vannak az orvosos cuccai, megkérem pakolja össze, 9 holmiből 6ot rak be. Megkérem, hogy hozzon be valamit a fiókból, amiben 8 cucc van, ha venné a fáradtságot, megtalálná azt, amelyiket kérem, de odamegy, ránéz és letojja, hogy rendesen átkutassa, azt mondja nincs ott.


Egyszerűen nem precíz, nem törekszik, de úgy csinál a nyafogással, mintha maximalista lenne, aki halálra dolgozta magát. Nagyon olyan irányba megy, ami ellenszenves és változtatni akarok rajta, amíg lehet. Jóképességű, okos gyerek, tehát nem azzal van a baj, hogy nem lenne képes! Nagyritkán előfordul, hogy rááll valamire, és azon fáradhatatlanul pontosan dolgozik, látszik, hogy igyekszik, de ez havonta kétszer van..


Másnál hallom, látom, hogy a gyerek már babakora óta sorba állít, szétválogat, ő szereti rendbe rakni a dolgait és fáradhatatlanul kitartóan alkot bármit, megfordult a fejemben, hogy talán ez nem tanult dolog.. Én a precíz típus vagyok, töröljük le ott is, nézd, ott kimaradt, meg ilyesmi mintája volt, de semmi sem ragadt rá. Ma arra gondoltam csoportosíttatom vele a plüsseit úgy, ahogy ő akarja tesszük vissza, de már előre várom a nyafogást..


Szóval mitől lesz precíz, törekvő, pontos egy gyerek?


2021. aug. 1. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Vigyázz, hogy egy pepecselő, körülményes, rugalmatlan, ezáltal életképtelen fószert nevelj. Az szerintem sokkal gázabb.
2021. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Jó példával, de úgy sejtem erről már lekéstél
2021. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, az sokkal "cikibb", ha semmit sem csinál meg alaposan, rendesen az életben, arra épül a munka, a kapcsolatok, a család, önmaga ellátása, életképesség.. Hogy törekszik arra, hogy jobban csinálja a dolgait. Jelenleg mindent másra hagy, a munka "nehezét" nem végzi el, és még nyafog is róla. Amíg írtam, kiborította a ceruzahegyezéket, nem akarta felszedni. Mondtam szedje össze, van kisseprű is. Erre felvett néhány nagyobb darabot és közölte, hogy "fáradt" és "már készen van", "azt nem akarom, csináld meg te"..
2021. aug. 1. 08:55
 4/18 A kérdező kommentje:
2es elolvastad? Én az alapos típus vagyok, azért is frusztrál ennyire.. Korábban együtt csináltuk a dolgokat(én vittem a nagyobbik részét) takarítás, pakolás, rendszerezés, de már elég nagy, hogy egyedül végezze rendesen a dolgait és ne kelljen külön a szájába rágni, hogy a ruhát gerinccel kifelé pakolja a szekrényben mondjuk..
2021. aug. 1. 08:58
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez inkabb veleszuletett tulajdonság, mint nevelheto. Vannak hanyag emberek, meg precizek is. En preciz vagyok elegge, tesóm az ellentetem, pedig egyforman neveltek minket /anyukank iylen teren igazi maximalista/.

A preciz embert mindig idegesiteni es bosszantani fogja a masik ember hanyagsaga. A hanyag ember meg nem fogja sosem megerteni, mit kell pampogni olyasmin, ami neki apróság, habár neked meg lényeges.

Ugyanezt latom a munkahelyemen is es baromi irrital, hogy a hanyag kollega utan atvett munkanak utana kell nezni, pontositani, ez nekem plusz munka, de ha eveken keresztul fel is hivom ra a figyelmet, akkor sem valtozik mas iranyba. Ettol fuggetlenul engem ezert nem becsulnek jobban /legalabbis talan a tobbiek gordulekenyebbnek talaljak velem a munkát, de semmi erezheto elony nem szarmazik belole, vagy epp a kolleganak nincs hatranya belole/, es a kollegam is ugyanugy ervenyesul az eletben, mint en.


Szerintem torekedj arra, hogy egy bizonyos minimum elvaras-szintet teljesitsen, amibol nem engedsz alabb. De alapjaban veve fogadd el, hogy o ilyen. Nem tudom hany eves, ha ovis, akkor talan meg változhat idovel, de azert lenyeges valtozasra nem szamitanek.

Ha valamit precizen megcsinal, vagy a tole eddig vartnal jobban, mindenkepp dicserd meg. Van, amit majd a sajat kárán megtanul, pl ha a suliba párszor elfelejti osszekesziteni a cuccait, es emiatt rossz jegyet vagy feketepontot kap, akkor lehet legkozelebb jobban ugyel arra, hogy minden meglegyen.

2021. aug. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Elolvastam, ezek szerint még sem érzékelte, hogy mi a lényeg.


Pontozd le ezt is.

2021. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Leírás alapján a gyereked olyan típus, mint én. Elárulom, hogy kb fejreállhatsz, akkor sem lesz sokkal jobb. :) Nyilván terrorizálhatod, ez látványosan hozhat javulást, de olyan szinten frusztrálni fogod vele, ami sokkal rosszabbat tesz, mint egy kis kupi. :)
2021. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Jesszusom, te normális vagy?! Nagyon remélem, hogy ez kamu kérdés.

Figyi, 41 éves vagyok, és a mai napig nem vagyok ennyire precíz, hiába törekszek. Munkában is néha ezt-azt elírok vagy elszámolok. Pont úgy, mint a tucatnyi kollégám. Emberek vagyunk.

A színezésre annyit, hogy a kézügyesség nem tanulható, hanem adottság. Akkor fog neki menni, ha halálba szekírozod. Amúgy jó úton haladsz. Nem írod, hogy hány éves a gyereked, de azt már megtanulta, hogy hiába igyekszik, neked nem tud megfelelni, soha semmivel nem tud kiharcolni dicséretet, csak megkapja a lebas2ását. Ezek után nincs motivációja, hogy keményen dolgozzon, csak tessék-lassék, aztán jöhet a lebas2ás, essetek túl rajta. Szerencsétlen élete végéig fog küzdeni azzal, hogy ő mindenben béna, nem ért semmihez, buta, rendetlen, és lusta, hisz anyuci megmondta.

A szép, precíz sorbarendezés, főleg kicsi korban, egy komoly figyelmeztető jelzés, hogy a gyereked jó eséllyel autista. Komolyan ez az álmod? Mert tudok adni kölcsön autista gyereket, aztán nézheted mosolyogva, hogy csak szigorúan lefektetett szabályok mentén tud eligazodni a világban. Mondjuk szótárat is adok mellé, mert 4 évesen még nem beszél és nem szobatiszta. Viszont méret és szín szerint is sorba rendez bármit.

Kislányod van legalább? Most alapoztad meg, hogy egyik bántalmazó kapcsolatból sodródik a másikba, mert épp most hiteted el vele, hogy azért bántod, és azért nem dicséred, mert szereted. A pasijai is pont ilyen fas2kalapok lesznek, akik lerombolják az önbizalmát, és mindent veszekedéssel, korlátozással rendeznek le, ő meg azt hiszi, hogy ez a szerelem.


Azt kihagytam, hogy neveld. Nem fog menni. Ugyanis dícsérettel kéne. Pozitív megerősítéssel: ne azt emeld ki, ami nem jó, arról szót se. Azt emeld ki, amit jól csinál, dicsérd meg, hogy szép lett, ügyes volt. Legközelebb a csillagokat lehozza, hogy újra örömet okozzon neked, és megdicsérd.

De erre te ugyanúgy nem vagy képes, mint ő vonalon belül színezni.

2021. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Hány éves a gyerek? Ha kisebb akkor lehet hogy lehetne még valamit csinálni ezügyben de ha nagyobb akkor hagyd. Én is ilyen típus vagyok felnőttként, és teljesen jól megvagyok. Amik fontosak, számítanak nekem arra nagyon szoktam figyelni, akár még feleslegesen sok időt is eltöltök vele de az hogy pl mi hol van, mennyire van rend az a hétköznapokban nem érdekel. Takarítok szóval tisztaság van de mindig szét vannak dobálva az íróasztalomon a dolgok mivel nekem így kényelmes és jó, utálom ha valaki elrakja onnan és utána meg kereshetem. Mondjuk ha munkában is hanyag lesz az nem túl jó de én mivel olyan munkám van amit imádom ilyen problémám nincs.
2021. aug. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem nevelés, hanem személyiség kérdése. Az én gyerekem is ilyen, pedig már nem kisgyerek, hanem fiatal felnőtt.
2021. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!