Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl korán kelne és túl keveset...

Túl korán kelne és túl keveset aludna a fiam?

Figyelt kérdés

Most múlt 2,5 éves. Jelenleg 6 órát bölcsiben tölt. Nagyon jó alvó volt mindig, ami azt jelenti, hogy fél éves korától átalussza az éjszakát, nem kel fel, ez most sincs másképp, viszont szerintem keveset alszik és nagyon korán kel. Este 21 körül kezd álmosodni, akkor már megy a kiságyához, előtte van a fürdetés is. Ott kell vele maradni a szobájában mire elalszik, ami olyan fél óra, tehát 21:30 körül alszik el, de volt hogy később. Mégis már reggel 5:30-5:50 körül átjön a szobánkba, befekszik és piszkál, bökdös, mintha azt akarná hogy keljünk fel. Már nagyon fáradtak vagyunk, mert nekünk ez túl korai, én jelenleg 7 hónapos terhes vagyok és szükségem lenne több alvásra, mivel hajnalban is gyakran kelek a gyakori pisilés miatt. Napközben 1 és másfél órát alszik, nem többet. Van mikor 7-ig is tud aludni, de már az ritka.

Vagy fogadjam el, hogy ilyen a belső órája?


2021. aug. 4. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Neki most ez elég, el kell fogadni - márcsak azért is, mert úgysem tudsz változtatni rajta.

Te meg aludj nap közben, amikor bölcsiben van, akkor nem leszel annyira fáradt.

2021. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tegnap például este 10-kor ment aludni és már reggel 5-kor felkelt.
2021. aug. 4. 17:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Most nem is inkább rólam van szó, hogy fáradt vagyok, hanem hogy ilyen keveset alszik a korához képest. Csak tartok attól, hogy ez nem feltétlenül jó az idegrendszerének.
2021. aug. 4. 17:48
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Lányom fent van este 22ig legalább, 6.30kor kel. Napközben itthon nem alszik, ha bölcsiben van alszik 12-14ig. Én is keveslem. 2.5 éves
2021. aug. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Minden gyerek annyit alszik, amennyire szüksége van. Az alvásigény kisgyerekek esetében igencsak túlozva él a köztudatban, sok óvodásnak már egyáltalán nincs szüksége nappal alvásra, sokan mégis kényszeríteni akarják rá a gyereket.

A gyerek pontosan tudja, érzi, mennyit kell aludnia, nem kell külső szabályok szerint eröletetni.

2021. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Annyit alszik amennyire szüksége van a szervezetének. Ezen nem lehet változtatni, max ha reggel korán ébred és gyógyszerrel altatod vissza ami nem megoldás..

Aludj amikor bölcsiben van

2021. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 18:00-kor alszik és másnap 8 körül kel,nekem is ugyan ilyen idős a fiam.Mindig is nagyon aktív volt,de az alvása ettől függetlenül rendezett és hosszú.


Nem lehet,hogy esetleg nem fárad el nap közben annyira,hogy alvásra tényleg kelljen is az a kipihenés?

Azért én így terhesen is elég sokat viszem minden felé,hogy fizikailag és főleg mentálisan fárasszam.A fizikai fáradtságot pillanatok alatt kipihenik.

9 felé mi már a játszótéren vagyunk.Homokozik,hintázik,szadgál,mászik kb délig addigra haza megyünk enni.

Alszik egy fél órát-órát és ha meleg van akkor bent fárasztom,ha jó idő van viszem sétálni,állatkertbe,vissza játszóterezni,motorkázni (persze ő megy a kicsin..:D),bevásárolni,minden felé.Nem igazán tengődik otthon a játékai közt mert akkor nekem se alszik.

Vannak aktívabb babák akik ilyesmit igényelnek.


Én is terhes vagyok,bár én még csak 5 hónapos.Megértem,hogy fáradt vagy,de..ez ilyen.

2021. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam olyat, hogy valaki olyan sokat aludjon egy huzamban mint a gyereked, pedig már sok fórumot olvastam, de nekem meg az már túl hosszúnak tűnik, az 14 óra. Bölcsibe jár amúgy a fiam, egész nap kint vannak az udvaron, rengeteget motorozik, azt imádja. Mivel nem kocsis anyuka vagyunk sétálni szoktunk a bölcsitől, oda 20 perc kb, meg vissza is. Itthon is rohangászik, néha elmegy befekszik az ágyába, de aztán kijön ismét.
2021. aug. 5. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Én a 4-es vagyok, hát nekem sem tengődik a gyerekem a játékai közt szuperanyu. Bölcsis a lányom, reggel 6.30kor kel, 6.50kor indulunk GYALOG mert nekem nincs jogsim, ott egész nap fárasztva van gyerekek között sőt ha nem szakadó eső van szinte egész nap a hatalmas udvaron vannak, van zenedélelőtt, kézműves foglalkozás, torna stb. Du 16ra megyek érte, hazafelé szintén sétálunk, sőt sokszor még megyünk ide oda Rossman, pékség, zöldséges, Tesco stb, akár 3-4 km-eket is simán legyalogol még délután velem. Ha hazaérünk be sem akar jönni, mert a szomszédban van 3 gyerek, azokhoz rohan a kerítéshez azon át játszanak beszélgetnek, na meg a kutyával akar lenni, szóval kb este 7ig kint van/vagyunk az udvaron, trambulinozik, 7-8 óra amikor mondom neki hogy mostmár indulás befelé, akkor vacsora, fürdés, meseolvasás. Fél 9-re megvan mindennel de esze ágában nincs aludni.. Ennél több fizikálisan nem fér bele a napba :D
2021. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez tényleg egyénfüggő. Én sem szerettem korán lefeküdni, gyerekként is 22-ig legalább ébren voltam. Sőt sokszor fáradtabb voltam ha tovább aludtam, mert fájt mindenem a hosszú fekvéstől. Igaz, hogy reggel nehezen is kelek, a mai napig nehezemre esik felkelni 7 előtt.
2021. aug. 5. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!