Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődében szólnak ha felmerü...

Bölcsődében szólnak ha felmerül az ADHD gyanúja?

Figyelt kérdés

Onnan eddig 99%-ban jó visszajelzéseket kaptunk a gyerekről, de az itthoni viselkedése alapján bennem sokszor felmerül a gyanú.


Akkor lehet ADHD-ról beszélni, ha a bölcsiben le tudja kötni magát hosszú időre egy játékkal, vagy a többi gyerekkel, szépen eszik és jól, tudja mi a bölcsiben a rend (ezért is dicsérik nekünk), de itthon meg egyes napokon minden téren rossz a magaviselete/viselkedése?



2021. aug. 6. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Az ADHDs gyerek bölcsőde is ADHDs módon viselkedne.Otthon engedi ki a gőzt a gyereked,mert otthon meri.Bolcsis korú gyerektől nem lehet elvárni hogy reggeltől estig szabalykoveto legyen.Ha gond volna vele még szólnak
2021. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Keresztlányom ADHD-s, bölcsis korában senkiben sem merült fel.
2021. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Bennem is állandóan felmerül de a bölcsiből nem szóltak.
2021. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
ADHD-t nem diagnosztizálnak ebben az életkorban.
2021. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Bölcsödés korban még nem diagnosztizálnak adhd-t, akkor sem, ha felmerül a gyanú, ugyanis ilyenkor még az életkori sajátosságok nem teszik lehetővé. Rengeteg viselkedésforma változik, érik a korral, ilyenkor még teljesen más fokú egy kisgyerek impulzivitása, ami később simán lehet ADHD tünet, az ilyenkor még általában normális. Óvodás korban már jobban látszik a tünetegyüttes, már ha erős, de sokaknál csak iskoláskorban lersz világos, hogy mennyire érintett a figyelmhiányos, vagy hiperaktív tünetegyüttes, illetve hogy fenáll-e mindkettő, avagy csak az egyik.

Az én 13 évesem ASD-ADHD kombó, az ASD diagnózis előbb meg volt, mint az ADHD, mondjuk ebben az két állapotban gyakori az átfedés is, de például nálunk a fiam elég jól kompenzált és a nehezebben diagnosztizálható autizmusnak voltak előbb tünetei.

Mindegy gyerek más, ahogy az érési folyamatuk is eltérő, de profi szakember ebben a korban még biztosan nem állít fel adhd diagnózist, hisz jellenzően 3, max 3 és fél évig járnak ide a kicsik, kivétel persze, ha a fejlesztések miatt maradnak egészeszen az EGYMI-ig a már SNI-s gyerkek,átugorva az óvodát, ez már a súlyosabb eltéréseknél van. Az én fiam is csak egy évet volt ovis, aztán 6 évesen EGYMI, de nála középsúlyos az "állapot".

2021. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem így konkrétan megfogalmazva nem nagyon szólnak. Ha nagyon kilóg a viselkedése akkor lehet hogy jelzik a szülőnek hogy érdemes lenne elvinni szakemberhez, de a bölcsőde max ennyit tesz, ha tesz. De ilyenkor még olyan kicsik, hogy kb bármilyen extrém viselkedés is lehet normális.


Két példa van amúgy a környezetemben. Az egyik a fiam csoporttársa a bölcsiben, ott szóltak a nevelők, hogy szerintük valami nem kerek. A szülők mindenhova vitték, úgy tűnik autista. Persze hivatalos diagnózisuk még nincs, mert ahhoz kicsit de ebben az irányban figyelik, fejlesztik.

A másik egy kedves barátnőm, ahol szintén szóltak a bölcsiben, hogy lehet, hogy fejlesztésre szorul a gyerek.. De ott a szülők nem fogadják el, szerintük csak eleven. Hogy kinek van igaza az majd idővel kiderül.

2021. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Remélem is, hogy nincs semmi ilyen a háttérben. A félsz erősen bennem van, vannak jobb napok, rosszabbak. Nagyon változó, hogy mikor milyen a figyelme itthon.


A bölcsiben nem vagyunk ott egész nap, de már-már túldicsérték sokszor. Alig hittük el miket mondanak, hogy mennyit evett és nagyon szépen, mennyi ideig játszott valamivel, elpakolt maga után, másokkal is szépen barátkozott, stb.


Mint ha másik gyerekről hallanánk. Az gyakran odajáró gyerekorvos is csak jókat mondott és szintén nagyon megdicsérte.


Hát ez van. Várom, hogy ezen a kritikus életkoron túl legyünk és ne legyen ilyen jellegű probléma.

2021. aug. 6. 15:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy óvónő nem orvos, hogy eldöntse
2021. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8: azt tudom, ezért írtam, hogy szerencsére a gyermekorvos is sűrűn jár a bölcsibe.
2021. aug. 6. 16:09
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Kolléganőmnek extrém eleven a gyereke, nekik szóltak a bölcsiben, hogy vigye el valahova kivizsgáltatni. Annyit mondtak nekik, hogy idegrendszeri éretlenség, és hordja valami tornára. Mivel nekem mindkét gyerekem adhd-s, és van több autista ismerősöm is, én nem vagyok benne biztos, hogy itt megáll a dolog náluk, de jelenleg ennél többet nem tudnak tenni.

Az én fiam bölcsibe nem járt, de az oviban kiscsoportban még azt mondták belefér a normálisba a viselkedése, aztán középsőben küldtek. Amúgy a Szakszolgálat alkalmatlan mindenre, ha valahova viszed, magánban érdemes.

De ha csak otthon eleven, és közösségben nem, akkor szerintem semmi gond.

2021. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!