Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól kereső apától mennyi a...

Jól kereső apától mennyi a gyerektartás?

Figyelt kérdés
Adott egy jól kereső apa (havi 10 millió igazolt jövedelem), elhagyja az anyát, van egy 8 éves közös gyerek. Ilyen esetben is minimál a gyerektartás összege vagy megegyezés vagy hogy működik? Anya dolgozik, kb nettó 450 ezret keres. Az apa ott hagyja a közös ingatlant az anyának meg a gyereknek (értéke kb 50 millió)
2021. aug. 7. 22:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Az ingatalan 50-50ben volt eddig, de az apa lemond a részéről, átírják a nő nevére az egészet, így értettem.
2021. aug. 7. 22:55
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Meg lehet egyezni egy összegben, vagy a bíróság szabja meg. Általában azért úgy szokott lenni, hogy ha az ingatlant otthagyja nem fizet gyerektartást. Ha normális az apa és úgy látod hajlandó lenne fizetni akkor próbáljátok ti megegyezni egy összegben, szerintem jobban jártok, mintha a bíróság állapítaná meg.
2021. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Akar fizetni gyerektartást mindenképp az ingatlantól függetlenül, azt csak azért hagyja itt, mert egyrészt van neki másik 3 ahol lakjon, nem oszt nem szoroz, plusz miatta van az egész, szóval gondolom bűntudat is..
2021. aug. 7. 23:01
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyezz meg vele külön. Ilyen extrém keresetnél nem adnak 20%-ot, mert irreális, de simán lehetnek itt olyan igények, amiket csak apa tud kifizetni. Pl magániskola... Gondold végig, hogy mi az ami kell a gyereknek és abban próbálj megegyezni. Neked is egész jó fizud van, semmi értelme garasokon veszekedni, valószínűleg ennyi pénz mellett az apa sem fog, hanem kérj valami nagyobb, de értelmes dolgot a gyereknek. Pl én a havi 10 millás frizura tuti bepróbálnám, hogy a gyerek nevére vegyen egy kis lakást (amit kiadnék, amíg nem kell) és ezzel le van tudva.
2021. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Én megegyeznék inkább vele a helyedben. Kérdezd meg mennyit fizetne ő, mondjon valamit előbb. Olyan 50-100 ezer per hó körül minimum kialkudnék a helyedben.
2021. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Olyan nagy plusz kiadások nincsenek, normál iskolába jár a lányom, annyi hogy sportol (lovaglás) ami nagyobb tétel neki általában, ezen kívül nincs semmi extra (még).
2021. aug. 7. 23:19
 7/24 A kérdező kommentje:
Ja plusz hordja vásárolni meg ilyenek, ruhákat , cipőket, most suliszereket is vett neki egy csomó mindent. Megvett neki mindent mikor elvitte múlt héten nyaralni. (Már jó pár hónapja elköltözött, csak most lesz még hivatalos papíron beadva válás) Azt mondta ezeket ezután is meg fogja tenni, megvesz neki "mindent" ami kell. Szóval ezért nem is tudom, hogy egyáltalán hogy kell e ilyenről beszélni hogy gyerektartás.
2021. aug. 7. 23:32
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem mérgesedett el nagyon a viszony, szerintem üljetek le beszélni róla. Egyszerűbb, mint a bíróság. Ha tíz milliót keres, ott már nem tízezer forintokon megy majd a szenvedés gondolom.
2021. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj a kérdésért de megkérdezhetem mivel foglalkozik a férjed? Anonim oldal, ha nem titok, persze ha nem válaszolsz rá azt is megértem, csak kíváncsi vagyok.
2021. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
Csak kíváncsiságból, meg szabad kérdezni, hogy az apa mivel keres ilyen jól?
2021. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!