Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik még a gender szerinti...

Létezik még a gender szerinti nevelés?

Figyelt kérdés

Manapság van még olyan szülő, aki tudatosítja gyermekében, hogy mik a neme szerinti alapvető feladatai az életben?


Vagy ez már teljesen kiveszett?


Egyáltalán "illik" még tudatosan ilyet tenni? Néha úgy érzem, ezért megköveznének.


Én otthon házimunka közben azért magyarázok a lányomnak, megtanítom majd főzni, sütni, tésztát gyúrni, dagasztani..

Megtanítom, hogy öltözködjön nőiesen, hogy ápolja a haját, hogy öltözködjön, sminkeljen (a stílusán belül természetesen). Stb stb


Arra akarok kilyukadni, hogy a lányom majd nőiesen tudjon létezni. Minden szinten.


De ha fiam (is) lenne, tuti vinném a barkácsműhelybe. Hogy alap dolgokat tudjon.


Szóval nevelitek még a lányt lánynak, a fiút fiúnak?


2021. aug. 8. 16:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem létezik. Nincs még egy ilyen primitív, maradi ember, aki szerint a sütős, főzés a női nem szerinti alapvető feladat az életben.
2021. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Tök jó, ha ezt megtanítod a lányodnak. A gond akkor van, ha ő barkácsolni szeretne, de te már csak azért is főzni akarsz vele, mert lánynak született. A legfontosabb, hogy a gyerek azt csinálja ami érdekli és ne azt ami a neméhez “illik”.
2021. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Nálam a fiaim is meg a lányaim is megtanultak sütni-fözni, takarítani, mosni, meg alapvetö barkácsolásokat, szereléseket is el tudnak végezni.

Ettöl még a fiúk nem lettek lányosak és a lányok sem fiúsak, csak egyszerüen életképesek.


Ha szerinted az a lényeg, hogy a lányoknak kell a háztartást csinálni, akkor veled van nagyon komoly probléma, az ilyen fokú maradiság nagyon elitélendö dolog.

2021. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Én a fiamat is megtanítom sütni/főzni/háztartást vezetni és a lányomat is megtanítom az alap ház körüli barkácsolni valókra.


Ezek alap dolgok nemtől függetlenül manapság. Nem akarok életképtelen felnőtteket nevelni, ahol a fiú nem tud berakni egy mosást/megfőzni egy levest vagy ahol a lány nem tud kicserélni egy izzót/felfúrni egy polcot.

2021. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Fiam van,de úgy akarom nevelni,hogy ne törjön le a kis keze ha elmosogat vagy felporszívózik. Attól még mehet az apjával barkácsolni,focizni,ha szeretne. Igazából azt csinál majd amit akar,de itthon vannak feladatok,amit nemtől függetlenül meg kell majd csinálni,mert nem leszek a cselédje.
2021. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%

Igen, én így állok hozzá. Egy kislányom van, a kisfiam pedig a pocakban. Nem érdekel a mostani 'divat', nem vagyok kirekesztő sem; de ezt gonolom normálisnak, és a nemüknek megfelelően fogom nevelni, öltöztetni, foglalkozni a gyerekeimmel.

Semmi gondom nincs azzal, ha valaki ebben a tekintetben másként éli az életét; de az az ő magánügye, ami igenis nem általános, és nem szokványos.

Családmodell tekintetében is azt vallom, hogy a gyereknek apa és anya kell. Egy gyerek életében nagyon meghatározó, hogy milyen példát nyújtanak a szülők. Elfogadom, hogy vannak, akik tényleg, egyszerűen csak rossz testbe születtek, és megértem őket, ha aszerint élik az életüket, ahogy ez alapján érzik jól magukat; DE: létezik tanult magatartás, példakép követés, pszichés labilitás (akár pusztán, mint életkori sajátosság; pl. serdülőkor); amikor is igenis nagyon tudnak számítani a külső ingerek egy-egy döntő, instabil élethelyzetben. Ezért nem támogatom a mostani 'új hullámot', mert olyanokat is 'elsodorhat', akik nem odavalók.

Elvonatkoztatva más területekre pl. bizonyízott, hogy a bántalmazó szülői légkörből kikerülő gyerekek nagyobb eséllyel élnek majd ő maguk is bántalmazó kapcsolatban; vagy az alkoholista szülők gyerekei nagyobb eséllyel lesznek szintén azok... stb. Ez a bevésődés, ami gyerekkorban történik meg, és egyáltalán nem mindegy a példa...


Ha a gyermekem döntene másként, azt teljes mértékben elfogadnám, ugyanúgy szeretném. De az az Ő saját döntése. Én nem nyújtok hozzá ellenpéldát.

2021. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Én arra tanítom a gyerekeket, hogy ha egyszer majd különmennek, megállják a helyüket. A fiam ne haljon éhen, ha amíg nem lesz felesége. Kiskora óta be tud tenni mosást, ki tud teregetni. Porszívózás, rendrakás neki is feladata, mint mindenkinek. A kislányom is ezt látja, hogy mindenki mindenhez ért. A férjemmel vegyesen csináljuk a dolgokat. Ő is szokott mosogatni, és a gyereknek a haját megmosni és egyéb, én meg le tudom nyírni a füvet, le tudom rakni a járdalapot nő létemre. Attól még nem hanyagolom el magam. Hordok szoknyát, és belövöm a frizurát. De én is annyit dolgozok, amennyit a férjem, így a házimunka is eloszlik, meg minden más. Nem hiszem, hogy egy lánynak csak a házimunkához kell érteni, egy férfinak meg csak festeni, meg kalapálni. Miért neveljem a fiamat arra, hogy leül az asztalhoz és addig nem eszik, amíg az asszony nem szed az előtte lévő edényből? Sajnos sok ilyet látok a környezetemben, úgyhogy divat a mai világban a “férfi”, “női” munka.
2021. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Ez alap amit írsz.. de a fiam ak is mutatom a konyhai dolgokat..

a lányomnak is a barkácsolósat.

Viszont màr engem és az öcsémet is így nevelték.

Sőt, ő jobban megvan a konyhában, mint a műhelyben.


Biztosan létezik még

2021. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
7.! Nem lehet elsodorni valakit más irányba,csak azért, mert van ilyen hullám, ami persze nincs, csak a fejedben él ez a téves képzet.
2021. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Én konzervatív vagyok alapvetően, de nem gondolom, hogy a sütés, főzés, takarítás csak a nő feladata lenne, vagy hogy nőietlen lenne beverni egy szöget a falba, lefesteni a falat,meg ilyenek. (Nem azt mondom, hogy mindenki menjen kőfejtőbe dolgozni nemtől függetlenül az egyenjogúság jegyében, mert ez baromság. Megjegyzem arra sok cingár, vagy a kocára hízott pasas sem lenne alkalmas :D Na mindegy)


Az ilyen alapvető házimunkákra legyen már képes egy férfi is, nem házicseléd a nő. Főleg ha még dolgozik is mellette. Azt fogom tanítani a fiamnak is meg a lányomnak is, hogy a társ nem takarítógép, pénzautomata stb, hanem osszák fel egymás közt igazságosan a terheket, feladatokat, és hogy legyenek már képesek gondoskodni magukról az életkoruknak megfelelően. (Igen, ezt úgy is értem, hogy anyu/apu sem az ő csicskásuk.)

Ami a frizurát meg az öltözködést illeti, arra hegyezem ki a témát, hogy legyenek igényesek, ápoltak.

2021. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!