Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Láttam egy mesekönyvet amiben...

Láttam egy mesekönyvet amiben szinte erőszakosan "szoktatják le" a kiscicát a cumizásról. szerintetek ezek a könyvek nem ártanak többet? találtam a könyvről videót is.

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=msijASfAubE


Ez borzalmas. Amikor kisgyerek voltam, engem is így próbáltak leszoktatni, brutális szorongás lett a vége, szerencsére az én anyukám visszaadta nekem, de az oviban nagyon szorongtam utána sokáig. na az ilyen állatságoktól felmegy bennem a pumpa. amúgy magamtól leszoktam róla, még iskolás korom elött teljesen.... gyerekem még nem született meg, de ha lesz, ilyen barbár módszerekkel biztos nem fogok bepróbálkozni nála. Nem hiába szokták a pelus elhagyásának ideje eljöttét is a kicsikre bízni, mert az is traumatizálhat és kialakíthat dolgokat!!!!


2021. aug. 15. 23:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

En sem ertem. Amikor ezt irtad, hogy barbar modszerek meg stb., mondom te jo isten, milyen mese lehet ez,kitépik a gyerek szajabol a cumit vagy mi?

Ebben semmi durva nincs ebben a meseben, lehet meg is veszem a kislányomnak. 2,5 eves es meg cumizik.

A nagyobb gyerekem egyebkent 2 eves volt, amikor a cumitunder elvitte a cumijait. Beraktuk egy kis dobozoba es másnap a dobozban a cumik helyett egy kid ajándék volt,amit a cumitunder hagyott neki.

Vagy te hogy gondolod, mikor kellene elvenni a cumit?Majd lerakja a gyerek?

Nyilvan nem vagy szulo, szoval fogalmad nincs, de a sok cumizas a fogsort rontja es majd kiáll a foga a gyereknek, ezért sem ajánlják. Ha rahagyod, akkor lehet 6 eves lesz mar es az velemenyem szerint talan kicsit sok.

2021. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja egyebkent nekunk ebbol megvan a Már nem vagyok pelenkas! meséje a könyvnek. Akkor nem ajnalom, hogy megnezd, mert azt is borzalmas fogod talalni, pedig nem az.
2021. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Túl van ez tolva, ennyi erővel a születés is maga egy trauma... Igen minél később veszed el annál nagyobb trauma, de csak mert emlékszik rá. Oviban például már ne cumizzon. 3 éves kor előtt bőven el kéne hagyni. Ennyi erővel MINDEN negatív dologtól védeni fogod élete végéig? Ha igen tipikus fiatal lesz aki azért nem megy egyetemre/ állásinterjúra mert " mi van ha nem sikerül ", és ezért meg sem próbálja...
2021. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A beszéd fejlődést is hátráltatja. Csomó olyan betű van amit szájpadon képzel a nyelveddel. Na ezeket cumival nem tanulja meg a gyerek normálisan aztán lehet menni logopédushoz. Nyilván nem annál játszik ez akinél csak alváshoz cumizik a gyerek
2021. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

De miért jó, ha 5 éves korában még cumizik a gyerek?

Egy év, és iskolába megy...

2021. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!