Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegnap gondolkoztam el...rossz...

Tegnap gondolkoztam el...rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Van egy 5 évesem és egy 21 hónaposom. Tegnap a férjem kollégaival sütögetést tartottunk nálunk. Volt itt az egyikük párja a saját 2 éves gyerekével. Nagyon kicsit fújt a szél, hosszúnadrágban hozta emiatt, később még pulcsiba is belebugyolálta. Az enyémek rövidnadrágban és pólóban voltak, megszólt miatta, hogy én nem-e féltem őket?

Elesett kismotorral a kisfia, kivágta a "hisztit". Látszott, hogy csak eldölt oldalra, szinte nem is fájt neki. Sikítva rohant a gyerekhez és puszilgatta. Én ilyenkor ha látom, hogy nem nagy dolog sokszor még nevetek is rajtuk, a nagyobbik fiam már a végén engem látva nevetett a saját esésein. Ha nagyobbat buktak akkor odafutok, de ha látom, hogy minden ok, nem kezdek bele 20 perces dédelgetésbe.

A nagyobbiknak engedem, hogy fára másszon, engedem, hogy játszanak a kutyával (bárány természetű labink van). Nem vagyok sík ideg emiatt, ezt is kifogásolta. Szerinte kisbarátaihoz sem kéne elengednem a gyereket úgy, hogy nem vagyok vele végig ott.

Valamiért olyan érzetet keltett bennem, hogy nem vigyázok eléggé a gyerekeimre.

Ti mennyire félitek túl őket?


2021. aug. 19. 21:46
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
67%
A kérdés megfogalmazásából már érződik, hogy pontosan tudod a választ, rossz anya vagy-e. Te most csak magadat akarod fényezni, illetve közönséget keresel a kollégán való szörnyülködésre.
2021. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Jó, talán igaz, tudom, hogy annyira sz@r anya nem vagyok. De konkrétan ezt akarta éreztetni velem. Mindent is megszólt. Inkább a ti saját "féltésetek" mértéke érdekel.
2021. aug. 19. 21:50
 3/53 A kérdező kommentje:

Már meg ne haragudj, de ezt hol tettem?

Különben ő volt az, aki mindenbe belekötött és mindent kifogásolt. Ha a leírásom alapján valakire ezt rá akarjuk húzni, akkor ő az akire illik.

De most kanyarodjunk vissza az eredeti témához.

2021. aug. 19. 21:53
 4/53 anonim ***** válasza:
91%

Hasonlóan nevelem őket, ahogy te. Aludhatnak a macskákkal, nem ugrom minden esésre, nem öltöztetem túl őket, néha még a Mekibe is elmegyünk. 😅


Viszont abban egyetértek az előttem szólókkal, hogy még ha te is csinálod jobban (szerintem), a kérdésed stílusa semmivel sem jobb annál, mint hogy ez a nő beszólogatott neked. Egyikőtök sem veszélyezteti a gyermekeket, így semmi jogotok nincs beleszólni egymás módszereibe.

2021. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
5-ös jó, igazad van. Alapjáraton engem sem érdekelt. Az ő bicskanyitogatása fogalmazta meg bennem ezt a kérdést. Talán az én kérdesem se volt szép, de ha nem köt bele a nevelési módszereimbe, akkor tojnék rá.
2021. aug. 19. 22:01
 6/53 anonim ***** válasza:
74%

A gyerekem egyik barátja oviban észrevette, hogy hozzá nem mennek, ha elesett, és úgy gondolta, őt emiatt nem szeretik.. Van ilyen is. Képes volt elmesélni szomorúan a játszótéren, hogy látta az apukája, hogy ő is(direk, de ezt nem mondta) leesett a hintáról, mégsem ment oda és nem is szólt hozzá.


Szegény gyereket de sajnáltam.. Én sem tutujgatom, ha üvölt a kicsi viszont megnyugtatom. 5 évest sem hagyok soha szó nélkül, egy "jól vagy?" kérdést mindig felteszek, ha a legkisebb akármi is éri. Nekem is jól esne.


Tegnap rohadt hideg volt, pedig én nem vagyok fázós, de olyan szél volt, hogy betakarózva vacogtunk a gyerekkel, le is fújtuk a programot. MA meg szerintem már túl meleg volt:)


Libabőrös volt a gyerek lába? Onnan tudni, hogy fáznak e. Egyébként semmi bajuk nem lesz a hűvösebb levegőn, nem a levegőtől fáznak meg, ez akkora marhaság.. Én átérzem, mit gondolhatott az anya, mit érezhetett, sokszor én is érzek ilyesmit(máskor meg mások gondolnak ilyesmit rólam:).Nekem nem tűnsz túl gondoskodónak(itt nem a féltésen van a hangsúly), de még bőven benne vagy a jó anya részben. Szerintem az az anya nem félti túl a gyerekeit, egyszerűen mást tart fontosnak, mint te, és igen, az embereknek furcsa, ha más mást tart fontosnak, nem azt, amit ők. Egyébként Osztom a hármas véleményét, de semmi gond azzal, ha felteszel egy kérdést, és kicsit inkább az egyik válasz felé húzol, mint a másik felé. Egyébként ha te mondjuk bevered a lábujjad a küszöbbe, akkor neked nem esik jól, ha megkérdezik hogy vagy, vagy minden oké e? Mert én szeretem, szerintem ez törődés.. Ha a gyerek üvölt, akkor had tudja már jobban, miért üvölt.. lehet nem fájtannyira neki, de megijedt, vagy félt, hogy fájni fog, mert korábban esett már nagyot és beugrott az az emlék. Ha tutujgatásra vágyik a kétéves, tutujgatni kell:)

2021. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Őt hívják helikopterszülőnek.

Aztán csodálkozik ha a gyerek nem önálló, ha életképtelen. Ha mindentől fél. Ha folyton putyulgatni kell.

2021. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
38%

7#

Szerintem Te összekevered a gondoskodást a majomszeretettel. A kettő nem ugyan az.

2021. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
63%

??


Figyelj a "majomszeretetre": Hosszú nadrág van a gyerekén, mikor hideget érez; Ad rá pulcsit is, ha szerinte hideg van; Ha a 2 éves felborul kismotorral és üvölt, akkor anyuka odarohan és megpuszilja; Anyuka nem hagyja a 2 évest játszani a kutyával; Anyuka nem bízza rá másik szülőre a középsős gyerekét.


Szerintem ezek nagyon korrekt dolgok, az utolsók is. A kutyával nem nagyon tud játszani a kétéves úgy, hogy a kutyának is jó legyen, az állatokkal való korrekt bánásmódot pedig meg kell tanítani, felügyelet nélkül meg egyáltalán nem hagyhatóak szerintem, minimum figyelni kell távolról, mert egy két évesnek nincs annyi tudása, mint egy kutyához kellene. A kutya érdeke is!


A középsőst rábízni másra új környezetben.. Hát az egy elég meredek dolog, pláne ha ketten vannak ott kicsik. Én nem tettem volna, illetve nem merném bevállalni más középsősét.


Egyáltalán nem helikopterszülő a másik anyuka, icipicit tolja csak túl, ahogy a kérdező icipicit teljesít csak alul szerintem az "ideális anyukához" képest.


Ennél sokkal rosszabbak vannak, a mihez nyúltál?, milyen a kezed?, vegyél sapkát!, húzd jobban a fejedre!, milyen lett a nadrágod!, meg ne nyald azt!, hová mész már megint!, ahhoz nem értesz!, azt engedd el!, úgysem fog menni!, anyukák a helikopterszülők szerintem, ez az anyuka pont annyira jó anya, mint a kérdező.

2021. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Én anynit tudok, hogy anyukám úgy nevelt, ami szerintetek gondoskodó.Mimóza, életképtelen kislány voltam. Mindig én vakkantottam el magam az oviban ha elestem. Egyszer 5-6 évesen elhatároztam, hogy nem fogok bőgni. És mikor elestem görkorival leporoltam magam és mentem tovább, pedig nagyon bőgésre áltt a szám. Anyám akkor is rohant volna oda. Valamint mivel mindnehova ment velem én bőgtem egyedül el magam a suli első napján, féltem ha nem voltak velem, ha egy pillanatra nem láttam őket. Felnőttként is nehezzen önállósúltam. Ezt nem szeretném a gyerekeimnek.

De hát mindenki máshogy nevel.

Azt viszont nem szeretem ha húzogatják a szemöldöküket azért, mert nem az ő elveik szerint nevelek.

Különben egy 2 éves egy kis eldőléstől már tudja, hogy fut anya ha visítok. Én ilyenkor kinevetem és megmondom, hogy csúnya ha sír. (ezt természetesen nem akkor mondom, mikor még nem tudom, hogy lett-e baja. Hanem akkor ha látom, hogy lábra áll, no problem, de a durci megy tovább)

2021. aug. 19. 22:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!