Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni egy nagyon...

Mit lehet csinálni egy nagyon rossz 2,8 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Szigorúság, folyamatos következetesség ellenére is visszaordít ha rászólunk valami miatt, akár ránk csap, újabban a pelenkázás elől is elfut, kiröhög minket, szemtelen...


Teljesen elviselhetetlen módon viselkedik napjában többször. ☹️



2021. aug. 20. 13:07
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

9: kicsit mindkettőtöknek írok:


Természetesen nem egy engedelmes háziálllatot akarok én sem. Tetszik, ha sok helyzetben autonóm.


A problémát az egyszerű rutin dolgok körüli irtó káosz miatt érzem. Ez nagyon elkeserít, főleg így, hogy a kistesó miatt nem lehetett nyáron a bölcsiben...

2021. aug. 20. 13:58
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

#9 Ja, így már értem. De a "meg kell nevelni" túl általános megfogalmazás. Ebben nincs semmi konkrétum, hogy mit kell csinálni.

Én mindenképp a megértésre fókuszálnék. Miért viselkedik úgy a gyerek, ahogy.

Figyelmet kap, ez oké. Ti szülők mennyire tudjátok kordában tartani az indulataitokat? Mennyire van túlingerelve a gyerek? Lehet, hogy túl sok minden van körülötte, netán túl sok a program és túlságosan kifárad? Hagytok neki időt, lehetőséget az önállósodási törekvésekre? Igazából Ti, a szülei tudjátok a legjobban, mitől lehet frusztrált a gyerek.

2021. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
10: előbb légyszíves írd le te, hogy te mit teszel a leírt helyzetben. Most én várok tanácsot, utána leírom én is.
2021. aug. 20. 14:00
 14/27 anonim ***** válasza:
7%
Bölcsibe járna miközben otthon vagy a kisebbel?! Mi a fenének vállaltál kettőt, ha beadod a bölcsibe a nagyobbat?! Csok-os gyerek?
2021. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

14: mert gyermekorvosi tanácsra is a jobb beszéd és szociális fejlődés érdekében a bölcsit javasolták. Amikor járt jobb is volt a helyzet.


Nem csokos. Nettó bunkó vagy.

2021. aug. 20. 14:07
 16/27 anonim ***** válasza:
20%

Miért kéne bölcsiben lenni a kistesó miatt? Mire oviba ment a legnagyobbom, 2 kistesója született, dolgoztam is mellettük saját vállalkozásban itthonról és nincs segítségünk, ketten vagyunk a férjemmel. Nem menőzni akarok, tényleg nem értem, miért kéne eltávolítani otthonról bármelyiket is.


Egyébként következetesen kell nevelni, amit ígérsz, betartani. Akkor is, ha jó, akkor is, ha rossz dolog.

2021. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
28%
Miért vállaltál gyereket hogy ha ennyire nem Értesz hozzájuk? Nem sértésből Csak kíváncsiságból
2021. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok:

Nálunk ha mondunk valamit - pl. ne tépd le a növény leveleit - eleinte mindig az volt, hogy visszanevetett. Erre nem a "jaj de cuki vagy" a normális reakció, hanem szólsz újra, hogy "nem". Én még egyszer szoktam szólni, de a harmadikra megyek is és megszüntetem a helyzetet. Elviszem onnan a gyereket vagy felrakom a dísznövényt, stb. Ha ettől hiszti rohamot kap, akkor sem lesz igaza, nem fogom vigasztalni sem azért, mert hisztizik, nem kap édességet sem ezért és nem kezdek vele játszani vagy mesét olvasni se jutalomként. Majd ha lenyugodott csináljuk tovább amit előtte csináltunk.

2021. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

16, 17: olvassatok vissza.


A lényeg:


Szívesen venném a tanácsokat, módszereket a kérdésben leírtakra.

2021. aug. 20. 14:11
 20/27 A kérdező kommentje:

10: szóról szóra ugyanezt cselekedjük a párommal egy ilyen szituban.


Mennyi ideig tart/tartott egy ilyen hisztirohamnálatok ebben a korban? Hagytátok végig vagy valamivel próbáltátok kizökkenteni?

2021. aug. 20. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!