Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni egy nagyon...

Mit lehet csinálni egy nagyon rossz 2,8 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Szigorúság, folyamatos következetesség ellenére is visszaordít ha rászólunk valami miatt, akár ránk csap, újabban a pelenkázás elől is elfut, kiröhög minket, szemtelen...


Teljesen elviselhetetlen módon viselkedik napjában többször. ☹️



2021. aug. 20. 13:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
9%
Kedves kérdező Én már rég válaszoltam erre a kérdésre majdhogynem a tizenhat én voltam előtted több is csak megkérdeztem mert kíváncsiságból és például én voltam az első szóval vagyis nem is az első voltam Azt hiszem a második valamelyikén voltam szóval szerintem ilyen esetben Nem kéne ennyire pofázni nekem már van egy 3 éves gyerekem de tök jól megvagyunk vele normálisan meg ne velem persze Hiszen hogyha valamiért ki röhög akkor nem ordibál Ok vele hanem komoly kifejezést váltok és akkor egyből megnyugszik és bocsánatot kért amiért ilyen Pimasz volt szóval az én gyerekem már háromévesen tudom hogy lesz ez máshogy de nekem már most megadja a tiszteletet és elnézést a helytelen írásért de nem vagyok valami jó magyarból mert igazából nem magyar vagyok
2021. aug. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
61%
Ha el van maradva a beszéd- és szociális (Ez vajon mit jelent egy alig három évesnél? Vagy egyáltalán nem tud gyerekek között viselkedni? Veszélyes a tesóra?) téren, akkor nevtanba kell vinni mielőbb, ott szakemberek felmérik, mi a helyzet és ha kell, segítenek is nevelési tanácsokkal vagy fejlesztéssel. A gyerekorvos a betegségekhez ért, fejlesztési kérdésekben nem szoktak igazán toppon lenni.
2021. aug. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
18-at akartam írni.
2021. aug. 20. 14:14
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezőnek: Akkor jó
2021. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok a kérdezőnek Úgy értettem hogy a 23 asnak tudom hogy az is ugyanúgy a kérdezi hogy csak nehogy félreértsd Csak valaki
2021. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

22: nincs ilyenről szó. A beindulással maradt el, most már szépen halad. A közösségben pedig dicsérték, ott nem ilyen.


A gyermekorvosunk nagyon lelkiismeretes és más szakemberekkel együtt dologozik. Nem csak az ő döntése volt egyedül.

2021. aug. 20. 14:18
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Most van a dackorszakban. Nagy türelem kell, és az elvárt viselkedés jutalmazása. Ne üssetek rá, viszont azt se hagyjátok, hogy rátok csapjon, játékból sem. A szülő megütését én mindig tabuként kezeltem az enyémnél, kb. úgy, mintha konnektorba akart volna nyúlni. A mozdulat (ütésre emeli a kezét) megakadályozása, kéz lefogása, nagyon komolyan és szigorúan a szemébe nézni, és azt mondani: "Ezt nem! Tilos!" Javaslom, hogy a "Tilos!" szót használjátok a kifejezetten veszélyes, ill. tolerálhatatlan viselkedésekre. Olyan hangsúllyal és komolysággal mondva, mintha tényleg az élete múlna rajta. Ha belül, a fejedben komolyan veszed, hogy ez nem történhet meg, akkor nem fog. Minden másra ott a "Nem szabad!" A "Nem szabad!"-ot is komolyan kell venni, de éreznie kell a különbséget.

A hisztit ki kell bekkelni, ha bírjátok idegekkel, akkor hadd sírjon, csak a lényeg, hogy ne kapja meg, amiért hisztizik.

Nekem egyébként tényleg úgy alakult, hogy amit nagyon komolyan vettem fejben is, hogy úgy kell lennie, azt keresztül is tudtam vinni. Amit elengedtem, mert nem érte meg akkor a befektetett energiát, az sajnos felhalmozódott, és most kiskamasz korában küzdök vele. Pl. Nagyon komolyan vettem a fogmosást, minden nap kétszer meg kellett mosnia, akkor is, amikor beteg volt, soha nem ehetett semmit az esti fogmosás után, inni csak vizet. Ugyanígy a WC utáni és a hazaérkezés utáni kézmosás. Nagyon hamar kialakult benne, és óvodás korától kezdve ő maga is belső kényszert érez, hogy a fogmosás, kézmosás meglegyen. Jók is a fogai! Viszont nem fektettem energiát abba, hogy a házimunkába besegítsen, mert őszintén szólva, amikor segített, mindig hátráltatott, egyszerűen sokszor nem volt türelmem, energiám kivárni, így most a korához elvárható szinthez képest sokkal kevesebb dolgot csinál meg, leginkább csak a saját szobáját tartja rendben, beágyaz. De pl. mosásban, konyhában semmit nem tud segíteni, soha nem mosogat, nem is tudom már rávenni. Most már bánom, hogy ebbe nem fektettem energiát, mert már sokkal nehezebb kialakítani ezeket a szokásokat. Szóval egy baba mellett nagyon nehéz lehet, de gondold át, hogy mik azok a viselkedések, szokások, amik nagyon fontosak, azokból ne engedj, egyszerűen meg kell vívni a csatákat, mire kialakul benne a belső igény.

Ami még fontos: minden kívánt viselkedést odafigyeléssel, dicsérettel esetleg néha egyéb jutalommal jutalmazzatok. Egy picit lehet éreztetni is vele a felelősséget, majd ha nagyobb lesz, hogy ő mutat majd példát a kishúgának, ő a nagy és okos bátyja, akit sok mindenben utánozni fog.

2021. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!